Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Degiro

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 28 kvě 2020 22:57

co jsem tak u sebe vypozoroval, tak se to tyka jen ADR produktu, takze kdyz chcete diverzifikaci mimo USA tak mate smolika

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 29 kvě 2020 00:46

VSbrok píše:
28 kvě 2020 22:32
Jediné co si nepamatuju je, zda jsem u Degira podepisoval W-8BEN formulář nebo zda to dělá Degiro nějak za své klienty. Nepamatujete si to někdo?
Při zakládání se odklikává nebo to lze později v administraci, najde se tam i datum podpisu/odkliku.
co jsem tak u sebe vypozoroval, tak se to tyka jen ADR produktu
To je jedno čeho se to JEN týká (tentokrát), když jsem zakládal účet tak za nějakých pravidel a DEGEN je permanentně mění (některé asi i musí). Ale připadá mi to salámovou metodu, pomalu, ale jistě utahují šrouby.

Nemůžu koupit protože.... nevím.... mám HTGC, ale již je nemůžu dokoupit? RTX mi budou danit 30%, RDS-A/B Adr také 30% (nebo ne)? Kruciš proč? Co se změnilo? Třeba od září přihodíme nějaký ten poplateček na NEeko - tabák/ropáky (tzv. čmoudy)?

Urychlím odchod, jen nevím kam se vrtnout a zrovna není klidná doba na prodej/nákup PTFka. :cry:

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 29 kvě 2020 00:51

Info do vedle... s/bez dovolení - minarjo:
Pánové, ten Degiro seznam z emailu (i email jako takový) ohledně změny danění se týká AMERICKÝCH, pro jistotu opakuji AMERICKÝCH akcií (neboli firem s americkým daňovým domicilem). Tedy těch, u kterých byste normálně platili díky formuláři W-8BEN daň 15%, nově ale se na ně formulář vztahovat nebude a daň je 30%.
Příklady, které jmenujete a které tedy máte evidentně nakoupené v USD z US burzy, jako Shell, Taiwan Semic., britské tituly jako Brit.am.Tobacco atd. jsou vše ADR certifikáty na mimoamerické akcie (tedy ISIN sice začíná na US, ale to je ISIN pro ADR, ne pro daněnou podkladovou akcii nějakého mimoamerického státu). U ADR se daň platí jak známo právě dle země podkladu (Británie nula atd), tedy dle podkladové akcie, nikoliv dle americké legislativy, tam žádná změna tedy není. Tedy v seznamu hledejte jen a pouze americké akcie, tedy ty, co mají opravdu daňový domicil v USA. S ADR buďte v klidu, na ně se nějaké americké danění nevztahuje, vždy danění původce.
Tedy jde v té daňové změně fakt hlavně o americké zbrojaře, co v seznamu nejsou. Případně možná nějaké mini firmy pro divi investory málo významné, ale cca 2000 amerických hojně obchodovaných akcií, ale třeba i REITs v seznamu je a tedy žádná extra změna.

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 29 kvě 2020 13:07

Reakce D, která mě nějak neuspokojuje...
We are allowed by our supervisor(Dutch authorities) not to offer reduced taxation on dividends
from the moment that we cannot longer facilitate this.
We remain at your disposal.

Kind regards,
Ioannis Velisariou
Czech Servicedesk

Nemáte tušení jak s Lynx? Sídlí v Holandsku, asi také spadá pod (Dutch authorities)?
Pak by mohl následovat...

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 29 kvě 2020 15:28

Koukám, že to posílají úplně všem :idea:

Takže dle nějaké směrnice NL centální banky se rozhodli porušovat mizinároní smlouvy a právo :evil:
Protože, když máte podepsaný W-8BEN formulář, tak si tohle broker prostě NESMÍ dovolit!
Broker je pouze prostředník mezi burzou a investorem, vždy záleží na domicilu firmy a trvalém bydlišti investora :idea:
Jakákoliv daň nad je porušením českého zákona o zamezení dvojího danění :evil:
Náš nadřízený (nizozemské úřady) nám dovoluje nenabízet snížené zdanění dividend
od okamžiku, kdy to už nemůžeme usnadnit.
Jsme vám stále k dispozici.
Právě jsem ještě domluvil s Lynx a jasně řekli, že jakmile mám podepsaný W-8BEN, tak si broker NEMŮŽE dovolit danit nad 15% pro USA. Takže dalších 15% je prostě další sprostá daň navíc v NL.

Prošel jsem všechny akcie co u Degiro mám a jediná která na tom seznamu není je Shell (RDS.B). Což je pěkně vopruz, jako platit 30% daň z dividendy, když Shell má domicil v GB a tedy daň má být 0% :evil:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 02 čer 2020 00:07

Tak mám další info od zákaznické (ne)podpory Degira :roll:

Na moji otázku zda hodlají dodržovat mezinárodní smlouvu o zamezení dvojího zdanění, když mám podepsán formulář W-8BEN, mi dopověděli:
Daň je strhávána na straně daňového subjektu.
Tak nevím zda si ze mě opravudu dělají pr... nebo mě chtějí fakt donutit odejít.
Tohle už je fakt vrchol. :evil:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Ondřej » 02 čer 2020 06:44

Tak ono to tak je ne. 😃 Mě přijde, že se snaží zajistit, abyste obchodovali jen to co oni chtějí. Akcie co mají menší likviditu je pro ně asi náročnější a dražší sehnat 😃 tak vám předhodili seznam pro ně ideálních titulů ani nazdar. Ještě že v době kdy jsem přecházel od brokerjet jsem nějaké Degiro neznal. Stačí tady na fóru porovnat vlákno Degiro a Lynx například. Já chci mít klid sakra a ne neustále studovat změny na straně brokera. Jako vhodné se jeví IB tam ale je ten poplatek za neaktivitu, který se mi nelíbí.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 02 čer 2020 09:23

Jo vidím to uplně stejně.
"tu jsme pro Vás vybrali seznam akcií a by u nás budete obchodovat, esli se Vám to nelíbí, tak za to zaplatíte nebo táhněte jinam"

to je teda úroveň v 21. století :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 02 čer 2020 18:59

Tak dámi a pánové jedem z kopce:

Volný překlad :idea:
Degiro jakožto EU broker nemůže uplatňovat rozdílnou sazbu daně v ráci jednoho státu.
Na USA akcie se vztahuje formulář W-8BEN a na jeho základě jsou daněny dividendy USA firmem sazbou 15%.
Přeloženo do češtiny:
- na těchto X USA akcií (co jsou na seznamu oblíbehých) bude Degiro uplatňovat 15% daň z dividend
- na těchto Y USA akcií (co NEjsou na seznamu oblíbehých) bude Degiro uplatňovat 30% daň z dividend

Tedy dle jejich odpovědi v rámci jedné země (státu) "nebudou" uplatňovat rozdílnou sazbu daně :roll: :evil:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Kiflik » 03 čer 2020 00:27

VSbrok píše:
02 čer 2020 18:59
Tedy dle jejich odpovědi v rámci jedné země (státu) "nebudou" uplatňovat rozdílnou sazbu daně :roll: :evil:
Mám vice méně stejnou odpověď, jen jsem jim ještě odepsal, kde je logika a že zdravý rozum brečí v koutě, ale je to na... Teď přijde divi RDS postaru takže se nezjistí nic. Nová "férová" pravidla platí od 30.6.

Ta bezmoc a nadutost D mě žere :oops:

Odpovědět