Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 01 úno 2020 14:03

Degiro poslal informace k včejšímu Brexitu ... přeloženo Guglem, tak mi nenadávejte :mrgreen:
Dole pak původní znění v angličtině :idea:
Důležité informace o Brexitu
Vážený investore,

Možná víte, že Spojené království opustí Evropskou unii v pátek 31. ledna 2020. Toto datum označuje začátek přechodného období, které je naplánováno na konec 31. prosince 2020, během kterého vyjednávání o budoucím vztahu mezi Spojeným královstvím a EU se bude konat. Rozpad Spojeného království z Evropy přinesl v posledních letech velkou nejistotu, a my chápeme, že to vyvolává mnoho otázek o tom, jak vás může být ovlivněno jako zákazník.

Prozatím se nic nezmění
Společnost DEGIRO komunikuje s úřadem Financial Conduct Authority (FCA) Spojeného království, čímž využijeme jejich režim dočasných povolení. To znamená, že obyvatelé Spojeného království budou moci za současných okolností nadále využívat služeb společnosti DEGIRO.

Za současného stavu se prozatím nic nezmění. Současná situace neovlivní vaši schopnost obchodovat nebo držet účet se společností DEGIRO, protože jednání ještě musí proběhnout.

Pokud by však v budoucnu došlo ke změnám, které by vás mohly ovlivnit jako klienta, společnost DEGIRO zajistila, že jsou zavedena všechna nezbytná opatření k ochraně vás a vašich aktiv.

Jak mě ovlivní?
Během přechodného období Evropská komise přezkoumá současný status rovnocennosti udělený londýnské burze. Vzhledem k předpisům EU, konkrétně nařízení o trzích finančních nástrojů (MiFIR), nelze některé produkty (např. Akcie) kótované na obchodním místě EU / EHP obchodovat na neevropském obchodním místě („třetí země“). Proto by v případě, že by Evropská komise neobnovila status rovnocennosti, bylo možné považovat Spojené království za třetí zemi.

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) zveřejnil prohlášení o obchodním závazku a jeho důsledcích v případě, že se tato situace použije.

Stručně řečeno, existují akcie s dvojí kotací, které již nebudou obchodovatelné na LSE, pokud se obchodní závazek stane účinným. Společnost DEGIRO převzala informace týkající se dotčených akcií přímo od orgánu ESMA a vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila přesné sestavení tohoto dokumentu, avšak společnost DEGIRO nepřebírá žádnou odpovědnost za tento dokument.

Pokud chcete zkontrolovat, zda držíte seznam LSE u produktu s dvojím seznamem, můžete to potvrdit kontrolou karty Portfolio ve svém účtu. Chcete-li najít evropské ekvivalentní výpisy, lze na vyhledávací liště v rámci platformy vyhledat kód ISIN dotčeného produktu. Seznam ohrožených produktů najdete také na platformě DEGIRO zde.

Co mám dělat, když jsou vynucovány nové obchodní povinnosti?
Jak jsme již uvedli, vaše aktiva nebude za současných okolností ovlivněna. Pokud se však použijí nová obchodní omezení, můžete zvážit několik alternativ.

Zavřít svoji pozici: Kdykoli před tím, než obchodní závazek nabude účinku, můžete svoji pozici uzavřít. Bude platit běžný transakční poplatek za LSE podle našeho Sazebníku poplatků.

Převod: Převeďte své akcie na evropskou ekvivalentní burzu před nebo po vstupu obchodního závazku v platnost. Vzniklý poplatek by činil nejméně 25 EUR. Použije se také 1,5% známka. Pokud si přejete převést pozici, kontaktujte prosím náš tým pro firemní akce na adrese ca@degiro.co.uk a zahajte proces. Dokončení směnného převodu může trvat několik týdnů.

Neprovádějte žádné další kroky: Jste také oprávněni zastávat svou pozici tak, jak je. Nemůžeme předvídat potenciální výsledky nadcházejících obchodních jednání.

Další informace:
Jako investor s DEGIRO, jak spravujete své investice, je zcela na vašem uvážení. DEGIRO funguje jako zprostředkovatel pouze pro provádění a my nemáme dovoleno poskytovat poradenské služby jakéhokoli druhu. DEGIRO se bude snažit vás informovat, ačkoli vás laskavě žádáme, abyste se seznámili s potenciálními důsledky Brexitu pro investory a pravidelně kontrolovali web ESMA, zda neobsahují nová oznámení.

Máte-li obecné otázky týkající se této záležitosti, obraťte se na naše servisní středisko a požádejte o další pomoc.

S přátelským pozdravem,
DEGIRO
Important information about Brexit
Dear Investor,

As you may be aware, the UK will leave the European Union on Friday, 31 January 2020. This date marks the beginning of the transitional period scheduled to end on 31 December 2020, during which negotiations on the future relationship between the UK and the EU will take place. The disbandment of the UK from Europe has brought much uncertainty in recent years, and we understand that this raises many questions about how you may be affected as a customer.

Nothing will change for now
DEGIRO has been in communication with the Financial Conduct Authority (FCA) of The United Kingdom, whereby we will make use of their Temporary Permissions Regime. This means that UK residents will be able to continue using DEGIRO’s services under the current circumstances.

As it stands, nothing will change for now. The current situation does not affect your ability to trade or hold an account with DEGIRO, as negotiations have yet to take place.

However, should there be any changes in the future that could affect you as a client, DEGIRO has ensured that all the necessary precautions are in place to protect you and your assets.

How could I be affected?
During the transitional period, the European Commission will revisit the current equivalence status granted to the London Stock Exchange. Due to EU regulations, specifically the Markets in Financial Instruments Regulation (MiFIR), some products (e.g. shares) listed on an EU/EEA trading venue cannot be traded on a non-European (“third-country”) trading venue. Therefore, in the event that the equivalence status is not renewed by the European Commission, the UK could potentially be considered a third-country.

The European Securities and Markets Authority (ESMA) has published a statement in relation to the trading obligation and its implications, in the event that this situation applies.

In short, there are dual-listed shares which will no longer be tradeable on the LSE if the trading obligation takes effect. DEGIRO has taken the information regarding the affected shares directly from ESMA and has taken every effort to ensure this document has been compiled accurately, however, DEGIRO assumes no liability regarding this document.

If you wish to check whether you are holding the LSE listing of a dual-listed product, you can confirm this by checking the Portfolio tab in your account. To find the European equivalent listings, the ISIN code of the affected product can be searched in the search bar within the platform. You can also find the list of affected products on the DEGIRO platform here.

What can I do if new trading obligations are enforced?
As we have already mentioned, your assets will not be affected under the current circumstances. However, if new trading restrictions are applied, here are some alternatives you could consider.

Close your position: At any time before the trading obligation takes effect, you can close your position. The regular transaction fee for the LSE as per our Fee Schedule will apply.

Transfer: Transfer your shares to the European equivalent exchange before or after the trading obligation takes effect. The fee incurred would be at least 25 EUR. A 1.5% Stamp Duty would also apply. If you wish to transfer a position, please contact our Corporate Actions team at ca@degiro.co.uk to begin the process. Completion of an exchange transfer can take multiple weeks.

Take no further action: You are also entitled to hold your position as it is. We cannot anticipate the potential outcomes of the upcoming trade negotiations.

Further Information:
As an investor with DEGIRO, how you manage your investments is entirely at your discretion. DEGIRO operates as an execution-only broker and we are not permitted to provide advisory services of any kind. DEGIRO will aim to keep you well-informed, although we kindly urge you to familiarise yourself with the potential consequences of Brexit for investors and check ESMA’s website regularly for new announcements.

If you have general queries pertaining to this matter, please feel free contact our Service Desk for further assistance.

Kind regards,
DEGIRO
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 04 úno 2020 08:39

Snížení poplatků
Nabízení nízkých poplatků bylo vždy jednou z našich priorit. To proto, že náklady mohou mít významný vliv na Vaši návratnost. Jak jsme v říjnu loňského roku slíbili, snížili jsme některé z našich poplatků. Od 1. února 2020 byly sníženy tyto poplatky:

• 0,008% snížení variabilní části transakčních poplatků na všech trzích (kromě USA a Kanady). Například transakční poplatek za nákup prodej akcií na německé burze Xetra klesl na 2,00 EUR + 0,03 %.

• 0,15 € sleva na opce a futures. Například cena za nákup opce na burze Eurex (Německo) je nyní 0,75 EUR za kontrakt.

Přehled všech poplatků naleznete v našem přehledu poplatků.
DEGIRO
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

ETF zdarma není úplně zdarma

Příspěvek od Mrhol » 14 úno 2020 12:15

Rozhodl jsem udělat každý měsíc jeden nákup ETF zdarma. Vybral jsem si jeden fond od Amundi, že budu pravidelně jednou za měsíc investovat nějakou menší částku (20EUR).Nakoupil jsem první obchod a hned mi byl naúčtován poplatek 0,12 EUR za Obchodování na zahraničních burzách 2020 (Euronext Paris – EPA). Psal jsem na podporu a odepsali mi, že se platí tzv connection fee, tedy poplatek 2,5 EUR/rok za burzu, v mém případě Pařížskou (EPA) Kbybych to věděl tak ETF vypustim.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 úno 2020 12:21

Jen bacha na roční poplatek za burzu, jak zde jeden Tvůj předřečník zjistil!!!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 14 úno 2020 13:18

Tých 2.5€ ročné mi nepríde tak zlé, môžme povedať, že sa to čiastočne kompenzuje možnosťou nákupu jedného ETF mesačne bez poplatku (áno môže to byť aj viackrát než 1 mesačne, ale už sú tam nejaké podmienky).
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 úno 2020 13:31

Roční výkaz za rok 2019 je nyní k dispozivi
Vážený kliente,

rádi bychom vás informovali, že roční výkaz za rok 2019 je nyní k dispozici. Dokument si můžete stáhnout ve formátu PDF v části „Výkazy“ na kartě „Aktivity“ ve svém účtu.

Mějte prosím na paměti, že roční výkaz není sestaven jako daňová služba, proto společnost DEGIRO nemůže převzít odpovědnost za nepřesnosti zobrazených čísel. Korporátní akce, které v roce 2019 proběhly, mohou tato čísla také ovlivnit.

Výkaz je veden v Kč a pro jeho sestavení byly použity jednotné kurzy vyhlášené Generálním finančním ředitelstvím.

S přátelským pozdravem,
Tým DEGIRO
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Degiro

Příspěvek od Mrhol » 19 úno 2020 11:51

Jak je to s poplatkem 2,5EUR za rok za burzu? Vlastním jednu firmu na Amsterdam burze, za měsíc akcie prodám a už nebudu mít nic na Amsterdam burze. Poplatek se mi bude účtovat dál celý rok? nezáleží tedy jestli jsem měl pozici měsíc nebo rok? případně další rok už mi ho nenaúčtujou?

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 19 úno 2020 13:07

Mrhol píše:
19 úno 2020 11:51
Jak je to s poplatkem 2,5EUR za rok za burzu? Vlastním jednu firmu na Amsterdam burze, za měsíc akcie prodám a už nebudu mít nic na Amsterdam burze. Poplatek se mi bude účtovat dál celý rok? nezáleží tedy jestli jsem měl pozici měsíc nebo rok? případně další rok už mi ho nenaúčtujou?
Jakmile tu burzu v daném roce použiješ, je jedno na jak dlouho, tak zaplatíš 2,5€. Záleží ale i na velikosti portfolia, protože jinak to je max 0.25% z maximální celkové hodnoty účtu v daném roce. V tomto případě ti pak každý měsíc strhnou max 0,25% dokud to neudělá celých 2,5 eur. Mě na začátku investování v roce 2017 strhnuli od srpna do konce roku jen 0,77€ (tedy to ani nedělalo za ten půl rok celý poplatek).

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Degiro

Příspěvek od Mrhol » 19 úno 2020 14:18

slon píše:
19 úno 2020 13:07
Mrhol píše:
19 úno 2020 11:51
Jak je to s poplatkem 2,5EUR za rok za burzu? Vlastním jednu firmu na Amsterdam burze, za měsíc akcie prodám a už nebudu mít nic na Amsterdam burze. Poplatek se mi bude účtovat dál celý rok? nezáleží tedy jestli jsem měl pozici měsíc nebo rok? případně další rok už mi ho nenaúčtujou?
Jakmile tu burzu v daném roce použiješ, je jedno na jak dlouho, tak zaplatíš 2,5€. Záleží ale i na velikosti portfolia, protože jinak to je max 0.25% z maximální celkové hodnoty účtu v daném roce. V tomto případě ti pak každý měsíc strhnou max 0,25% dokud to neudělá celých 2,5 eur. Mě na začátku investování v roce 2017 strhnuli od srpna do konce roku jen 0,77€ (tedy to ani nedělalo za ten půl rok celý poplatek).
Díky Slone, a bere se kalendářní rok nebo se počítá rok od prvního nákupu? Díky, btw čtu tvůj blog.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 19 úno 2020 16:49

Počíta sa kalendárny rok.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Odpovědět