Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
phoenix
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2021 22:37
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od phoenix » 23 črc 2021 06:36

Díky za odpověď. Nikdy se mě na to nikdo neptal, tak jsem tím byl zaskočený. Čekal jsem, že když to vyplním, rovnou mám slevu.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 24 črc 2021 00:32

Ten dotaz jsem tam také ještě minule neměl, ale tuto upřesňující informaci vítám. Logicky by měl broker česky takto zjistit, zda investor vůbec chce formulář W-8BEN vyplnit. Povinné to totiž není - pokud investor nechce uplatňovat sníženou sazbu daně z dividendových příjmů, tak ho prostě nevyplní (na tu otázku odpověď ne) a bude mít americkou daň základních 30% (nevadí to hlavně těm, co divi tituly nekupují). Tu otázku tedy chápu jako celkem rozumné vysvětlení smyslu vyplnění toho formuláře (mnoho neznalých investorů nemusí jeho smysl pořádně znát a může ho považovat za povinný, aby vůbec v USA mohl investovat, tak to ale přeci není).

zapik
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 čer 2020 12:32

Re: Degiro

Příspěvek od zapik » 12 srp 2021 09:56

Zdravím chci se zeptat mám pár akcií China Mobile HK která se přestala obchodovat a ted mi Degiro poslalo že bych to ADR mohl převést na běžné akcie na Börse Frankfurt ale je tam poplatek 25 eur. Poradí někdo co je lepší jestli to nechat a čekat jestli povolí zase obchodování na us burze nebo to převést. Dividendy chodit nebudou asi když to nechám ležet na Degiru

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 12 srp 2021 11:36

Za takový velký poplatek 25 éček může být nejlevnější to na US burze prodat a obratem znova na burze Frankfurt nakoupit, to bude celkový poplatek ani ne poloviční. Jen pozor na případné danění zisku z prodeje, pokud by celkem za rok šlo o sumu prodejů nad 100 tisíc a nebyl splněný časový test držení 3 roky a víc.
U ADR navíc často nejde o to jak píšeš "zda to zase na US burze povolí". Může jít o rozhodnutí nikoliv burzy, ale přímo té americké emitující banky (která ty ADR certifikáty na čínské akcie vydala), že ta ADR stáhne (nebo minimálně nebude emitovat další, tedy umožní jen prodeje stávajících) a zruší tím tedy možnost nákupu trvale (detaily pro tyto konkrétní ADR certifikáty ale neznám). Tedy nečekal bych, že jednou zmrazené ADR (které tedy už lze jen prodat) půjde zase brzy nakupovat.

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Drmla » 12 srp 2021 12:54

V USA china mobile neprodá, je delistovaný. Dividendy chodí a budou chodit nadále, si myslím. Zeptej se na to podpory a pokud divi bude chodit, tak to nech, jak to je. Stejně je to čistě divi titul.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 12 srp 2021 13:19

No přímo broker ho přece musí umět někde prodat (nechat vypořádat), pokud byl Isin toho ADR zcela delistován - tedy pokud isin nelze převést na jinou US burzu, kde by byl nadále obchodován, a tím nemyslím výměnu za kmenové akcie na EU burze, které pak když už to není adr mají Isin jiný. Pak když Isin toho ADR zaniká probíhá vypořádání automatickým prodejem v brzké době snad automaticky všude na světě (emitující banka mění adr zpět za akcie a ty prodá).

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 12 srp 2021 13:57

Ty ADR bych tipnul zakázali USA kvůli bezpečnosti - napojení na čínskou armádu. Proto je museli delistovat. Dividendy mi ale taky přišly což moc nechápu + proč nejsou schopni to jen prodat, ale musí se to převádět. No já si je radši převedu na Frankfurt a vysedím si abych byl šul nul a pak prodám, chybami se člověk učí.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 13 srp 2021 21:08

We are pleased to inform you that from now on, you can trade for longer hours, between 7:00 and 21:00, via the newly added Tradegate Exchange (TDG), the leading German retail exchange. This will allow many customers who work during normal exchange opening hours to participate in the capital markets, both before and after work. With over 10,000 securities from around the world, Tradegate offers a wide array of products, including Irish, European and US stocks. For transactions on Tradegate, a flat fee of €3.90 per transaction will be charged.
nooo pěknej příplatek za pár hodin navíc :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 17 srp 2021 21:34

We wish to inform you about exercising in-the-money long stock options. If you do not have expiring stock options in your portfolio, please ignore this message.

DEGIRO cannot exercise in-the-money share options on the expiration date on your behalf. This means that if you do not exercise your in-the-money stock option, it will be booked out worthless. We emphasise that this is a consequence of legislation and regulations and that DEGIRO does not gain any financial benefit from this situation.

It is therefore important that you take action yourself before the deadline.

You have the following possibilities:
- Exercise your options;
- Sell your options on the exchange;
- Let your options expire; they will be booked out of your portfolio worthless.

How do I exercise my option(s)?
If you wish to exercise your options, you may do so by sending an e-mail to objednavky@degiro.cz.
Please read the following carefully regarding the information to include in your e-mail:

- The deadline for exercising your long stock options is the day of expiration, Friday, the 20th of August 2021, at 17:40:00 CET.
a já měl za to, že jsem v 21. století a vono nééé, člověk si musí brokerovi "zavolat", aby to za něj udělal :? :o :roll:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Degiro

Příspěvek od Trimax » 18 srp 2021 12:09

VSbrok píše:
16 úno 2021 10:34
Tak nám zablokovali zlatý standard REIT sektoru Realty Income (O) a největší mall firmu Simon Property Group (SPG) :idea:
Viz také zde: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?t=403&start=540 :idea:

Když jsem loni varoval před salámovou metodou omezování produktů na Degiru, tak mi bylo vyčítáno, že zbytečně straším ... tak a je to tady :?

Rád bych tedy poprosil všechny naše čtenáře o hromadnou akci a začít bombadovat infolinku Degira, že tohle už je fakt přes čáru a buď zachovají/vrátí zpět odstraněné firmy nebo si najdeme jiného brokera :evil:

Předloni odstranili BDC firmy, loni omezily klasické akcie a letos REIT ... co bude příště? Omezení na jimi vybraných 100 firem z SP500? :roll:
Sice u nich účet ze zvědavosti mám, ale naštěstí jsem tam ještě nic nekupoval. Takto nevyzpytatelnému brokeru bude lepší se vyhnout úplně.

Odpovědět