Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 16 čer 2020 19:18

Glueless napsal: Dále, zvláště nyní, ve volatilní době, není problém prodat v zisku, převést a koupit níž. Ani se člověk nemusí moc snažit, počká pár dní a je to. Matematika základní školy.

No přál bych ti to, ale musím se ohradit, že je to tak snadné. Když by to nebyl problém, je na trhu spousta boháčů. Ale na kom by vydělali? Kdo by jim ten zisk zaplatil? (samozřejmě se bavíme o krátkodobém tradingu)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 16 čer 2020 19:21

Glueless napsal: Můj postup: počkám až je titul předražený, prodám, převedu, nakoupím o něco níž.

Všichni investoři hledají ten správný moment, kdy je titul předražený a kdy ne. Ale ty v tom máš jasno a snadno to poznáš - pak už si jen počkáš a je to. Jak jednoduché, jak zrádné (si to myslet).

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 16 čer 2020 21:04

Pavel píše:
16 čer 2020 19:18
Glueless napsal: Dále, zvláště nyní, ve volatilní době, není problém prodat v zisku, převést a koupit níž. Ani se člověk nemusí moc snažit, počká pár dní a je to. Matematika základní školy.

No přál bych ti to, ale musím se ohradit, že je to tak snadné. Když by to nebyl problém, je na trhu spousta boháčů. Ale na kom by vydělali? Kdo by jim ten zisk zaplatil? (samozřejmě se bavíme o krátkodobém tradingu)
Doporučím soustředit se na podstatu daného tvrzení: můj argument: "prodat ve ztrátě je horší než prodat v zisku", zbytek si přeberte jak chcete. Postup jak jsem napsal. Daná činnost je spojená s převodem titulů z jednoho účtu do druhého.
Překoupené a podhodnocené akcie se probírají snad na všech inv.fórech, mmj i na IG. Jedná se o alfu a omegu každého investora, ne vždy se povede.

Vrátím se zpátky k protiargumentu "rodat ve ztrátě je lepší než prodat v zisku" ... může toto někdo vysvětlit?

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 16 čer 2020 21:10

Pavel píše:
16 čer 2020 19:21
Glueless napsal: Můj postup: počkám až je titul předražený, prodám, převedu, nakoupím o něco níž.

Všichni investoři hledají ten správný moment, kdy je titul předražený a kdy ne. Ale ty v tom máš jasno a snadno to poznáš - pak už si jen počkáš a je to. Jak jednoduché, jak zrádné (si to myslet).
ale no tak, toto už zní jako uražená ješitnost...

můžeš na to jít taky z opačné strany. Koupíš ten samý titul na druhém účtu a počkáš, až ti cena stoupne nad nákupku (nebo klidně i pod, jestli chceš) a prodáš na prvním účtu.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 16 čer 2020 21:16

Glueless píše:
16 čer 2020 21:10
Pavel píše:
16 čer 2020 19:21
Glueless napsal: Můj postup: počkám až je titul předražený, prodám, převedu, nakoupím o něco níž.

Všichni investoři hledají ten správný moment, kdy je titul předražený a kdy ne. Ale ty v tom máš jasno a snadno to poznáš - pak už si jen počkáš a je to. Jak jednoduché, jak zrádné (si to myslet).
ale no tak, toto už zní jako uražená ješitnost...
je něco technicky nesprávně na daném postupu?

můžeš na to jít taky z opačné strany. Koupíš ten samý titul na druhém účtu a počkáš, až ti cena stoupne nad nákupku (nebo klidně i pod, jestli chceš) a prodáš na prvním účtu.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 16 čer 2020 21:19

Proč bych se urážel? Jen se ohrazuji vůči naivní představě, že existuje snadný návod na to, jak na burze vydělat. A je úplně jedno, jestli to vztahuješ k převodu portfolia nebo obecně.

Ad "Vrátím se zpátky k protiargumentu "rodat ve ztrátě je lepší než prodat v zisku" ... může toto někdo vysvětlit?" - Vysvětlit to nejlépe dovede autor. Já to chápu tak, že když chci konkrétní akcii držet nadosmrti a jsem kvůli změně brokera nucen ji odprodat a u jiného brokera nakoupit, tak mě de facto nezajímá cena, za kterou prodám a obratem kupuji, ale jen její rozdíl (ztratím-li maličko nebo vydělám). No a v případě, že prodávám v zisku (a akcii jsem držel méně než 3 roky), hrozí mi daňová povinnost. Tedy je lepší prodat se ztrátou.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 16 čer 2020 22:09

Pavel píše:
16 čer 2020 21:19
Proč bych se urážel? Jen se ohrazuji vůči naivní představě, že existuje snadný návod na to, jak na burze vydělat.

Tedy je lepší prodat se ztrátou.
Mě to přijde jako vyjádření: "ono to nejde"....

naivní představy moc nemám, spíš popisuji jak to dělám já...chytrému napověz...ono těch pár % z tebe neudělá milionáře, ale je to další krok k tomu, co chceš. Takto se pohupuju na volatilitě. Nejhorší, co se ti může stát, že ti uletí titul nahoru, pak prostě vyber jiný z nákupního seznamu.

ad prodat se ztrátou: prostě ten tvůj postup vylepši o to prodat v zisku, koupit níž a zisk: zdanit/reinv./započíst apod. Doba tomu nyní přeje, není to tak těžké. Nějakou dobu to zkoušej a pak napiš jak se daří.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 17 čer 2020 07:50

To není můj postup, to byla snaha o vysvětlení postupu někoho jiného ze zdejších kolegů.

Krátkodobé obchody z principu nedělám a dobře vím proč (leda občas pro radost ale v naprosto nevýznamném objemu). V tom už mám mnoho let jasno. Přesto díky za snahu:-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 17 čer 2020 10:11

Prodej v zisku před daňovým trestem , přečti si to znovu ;)
Ano zisk suché mít budeš, ale taky povinnost platit daň z prodeje s o to si ten zisk snižis!
Takže pokud prodáváš z důvodu převodu k jinému brokerovi, tak je výhodnější přidat ve ztrátě, protože ušetřís 15%
Snad jsem to už napsal jasně ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Sumo.cz » 17 čer 2020 10:16

Já to vidím takto:
Koupil jsem před rokem 100 kusů akcie za 15 USD
Aktuálně stojí 17 a prodám je
Mám tedy 1 700 USD = Zisk 200 = Daň 200*15%=30 USD
Ale já chci zase koupit 100 kusů abych měl stejně, když přecházím
A tady sice koupím 100 za 17 USD = 1700 ale daň mám za 30, takže jsem - 30 USD

Ale pokud koupím jiné akcie co jsou zrovna dole tak díky zisku můžu koupit jiných více a už tratnej nejsem.

Je tedy potřeba brát v úvazu zda chci jen přejít 1 ku 1 a pak je ten zisk vlastně - a nebo využít peníze a udělat si portfólio jinak a nebo čekat na poklesy.

Odpovědět