Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 04 lis 2020 14:47

Pavel píše:
30 říj 2020 15:46
rizek95 píše:
30 říj 2020 15:17
Bohužel SZ psát nemohu
Jasně, napiš.
aby ses nenačekal ... :roll:
G.
P.S. nemyslím to škodolibě, jen mě pobavila ta sekvence.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 05 lis 2020 00:01

Glueless: mě by taky pobavila, ale když vím, jaká byla opravdu sekvence, tak už to není k pobavení. Kouzlo se ztratilo.

rizek95
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 říj 2020 15:11

Re: Lynx

Příspěvek od rizek95 » 06 lis 2020 18:29

Forum jsem pročítal už delší dobu, jen jsem nebyl regnutý, jinak k tématu,
Lynx už má vklad 100 000kč. nikoliv 200k

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 06 lis 2020 22:15

Vklad ano, ale pokud chce někdo registrační bonus tak 200 tisíc.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 09 lis 2020 06:44

SZ můžeš psát až budeš mít myslím 5 příspěvků, tož musíš víc komentovat ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od alt64mor » 13 lis 2020 18:55

Čím dál víc mě Lynx děsí:
Všechny naše klienty chceme také informovat, že v případě tvrdého brexitu v kombinaci s nemožností včas migrovat obchodní účty na subjekt IB v rámci EU, mohou po 31. prosinci 2020 platit omezení týkající se zadávání nových příkazů a převodu pozic a/nebo prostředků na obchodní účty. Pokud tyto skutečnosti nastanou a vy se jim chcete vyhnout, doporučujeme vám být včas připraveni převést svůj obchodní účet včetně pozic k jinému brokerovi dle vašeho výběru. Očekávejte od nás nepřetržitou spolupráci a včasné informace, pokud bude jisté, že tato omezení nastanou.

Jak se po převedení změní zajištění a ochrana účtu?
V současné době se váš investiční účet u IBUK skládá ze tří rozdílných segmentů. Tato struktura zajišťuje, že jste schopni obchodovat nepřeberné množství finančních instrumentů po celém světě. Správa a ochrana vašich prostředků a pozic tedy záleží na konkrétním segmentu vašeho účtu.

V případě nepředvídaného bankrotu tak spadáte částečně pod americkou US Securities Investor Protection Corporation (Americká společnost pro ochranu investorů v oblasti cenných papírů) a částečně pod britský Financial Services Compensation Scheme (Britský systém kompenzačních služeb). Případné další informace naleznete na www.lynxbroker.cz/platforma-a-nastroje/ochrana-uctu/.

U nových evropských subjektů IBLUX a IBIE se už účet ale skládá jen z jednoho segmentu. K ochraně vašich prostředků u IBLUX tak slouží lucemburský Système d’indemnisation des investisseurs a u IBIE irský Investor Compensation Scheme.

Oba tyto subjekty pak zjišťují kompenzaci do výše €20.000.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 14 lis 2020 08:38

Ahoj, drobna zkusenost.

prekvapila mne hlaska "insuffitient settled cash" pri zadavani prikazu k nakupu. Dulezite je to settled. To znamena, ze i kdyz mate treba dolaru dost, z nejakeho duvodu to jeste neproslo clearingem (jako ze jste prodali akcie a IB se musi podivat jestli ty penize jsou teda vase?:-) ) a nemuzete je pouzit. Ja jsem navic udelal pouze to, ze jsem vlozil na ucet CZK, prevedl na USD, chtel nakupovat, ale musel jsem cca den cekat nez probehne ten clearing. Otravne. Stalo se mi to poprvea doufam ze naposled. A ti zkusenejsi z vas uz tusi, ze za ten den cena titulu co jsem mel v hledacku sla nahoru, jak jinak :-)
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 11:29

alt64mor: nechápu co Tě děsí. Kvůli Brexitu na tom budou všechni brokeři stejně, tedy ti, co mají hlavní pobočku v GB = všechny (většina) klonů IB ... to si prostě nevybereš a broker za to nemůže ... nadávej politikům :?

JosephusMiller: předpokládám, že máš Cash účet. Pokud by jsi četl podmínky, tak je to tam jasně napsaný. Tento ty účtu má vypořádání měny až 3 dny!!! Je to nějaká ochrana IB.
Takže když konvertuješ měnu nebo něco prodáš, tak se může stát, že tyto prostředny nebudeš moci až 3 dny použít. Ve valné většině k tomu nedochází, protože IB má na účtu dostatek měn, takže si je "půjčí" od někoho jiného. Ale je s tím prostě nutné počítat.
Vyhnout se tomu lze jen tak, že si účet změníš na margin a pak Ti IB garantuje, že prostředky budou k dispozici ihned.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 14 lis 2020 12:00

Za celou dobu se mi nic takového nestalo ani u cash účtu. Asi jsi měl smůlu v tom, že je v poslední době nával klientů a vysoká aktivita, tak prostě došly prachy na to aby vypořádali ihned. Každopádně jak píše kolega nademnou jedná se o normální stav. To že to bývalo okamžitě i u cash účtu byl vlastně takový bonus.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 14 lis 2020 17:23

Diky za vysvetleni, za cca rok se mi to stalo poprve. Marzovy ucet jsem nechtel, protoze v zadnem pripade nehodlam obchodovat s vice penezi, nez mam. Vy ho mate, ma to nejake uzitecne vyhody (krome moznosti obchodovat za pujcene penize)?
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Odpovědět