Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 21 kvě 2021 13:52

nakonec jsem tedy převedl pulku v CZK na bú v CZK a uvidíme kolik mi z toho dorazí (nebyla tam žádná další banka jako mezičlánek) a druhou půlku jsem nechal na případný dokup pozic..

Ale jinak taky to vnímám stejně jako Cyberguy - neplánuji za současné situace jakékoliv doposílání peněž a rozšiřování pozic. Je to zbytečná komplikace. Raději to nechám ve Fio, stejně kupuji na dlouhej běh a dividendy a případný prodej se připisuje v USD.

Jakub
Začátečník
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2019 00:14
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od Jakub » 21 kvě 2021 14:12

Pokud vím, tak tohle není v moci LYNXu; oni se jen vezou s Interactive Brokers.

Kdo chce, laciné řešení převodu si najde:
- malé objemy: zkonvertovat do EUR přes Revolut, pak zdarma poslat brokerovi přímo z Revolutu;
(Případně převést do USD místo EUR, jak psal VSbrok, s poplatkem který je stále ještě o řád lepší než co by stál převod v bance.)

- větší objemy: zkonvertovat přes Roklen na vlastní EUR účet, pak poslat brokerovi;
(Běžné EUR účty zdarma bez podmínek mají Air Bank, Fio, Moneta, Equa Bank - mnohé lze založit bez problémů i online.)

Kdo má radši pohodlí a nevadí mu platit 2000 Kč za převod, může to tak dělat dál.

Nákupy US akcií u Fio poplatkové dost bolí, IMHO je potřeba pálit to tam ve větších dávkách, min. $1000 na transakci. V takových objemech se ale těžko dělá DCA nebo diverzifikace, tím hůř pak obojí najednou. A to nemluvím o skrytých poplatcích za převod CZK-USD, cca 2-3%.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 21 kvě 2021 16:43

Jakub píše:
21 kvě 2021 14:12
Pokud vím, tak tohle není v moci LYNXu; oni se jen vezou s Interactive Brokers.

Kdo chce, laciné řešení převodu si najde:
- malé objemy: zkonvertovat do EUR přes Revolut, pak zdarma poslat brokerovi přímo z Revolutu;
(Případně převést do USD místo EUR, jak psal VSbrok, s poplatkem který je stále ještě o řád lepší než co by stál převod v bance.)

- větší objemy: zkonvertovat přes Roklen na vlastní EUR účet, pak poslat brokerovi;
(Běžné EUR účty zdarma bez podmínek mají Air Bank, Fio, Moneta, Equa Bank - mnohé lze založit bez problémů i online.)

Kdo má radši pohodlí a nevadí mu platit 2000 Kč za převod, může to tak dělat dál.

Nákupy US akcií u Fio poplatkové dost bolí, IMHO je potřeba pálit to tam ve větších dávkách, min. $1000 na transakci. V takových objemech se ale těžko dělá DCA nebo diverzifikace, tím hůř pak obojí najednou. A to nemluvím o skrytých poplatcích za převod CZK-USD, cca 2-3%.
Ale tady neřešíme posílání do brokera,tam opravdu není problém,stále funguje starý účet v korunách,problém je ,jak dostat peníze zpátky na BU,asi jediná cesta převést v brokerovi na Eura ,tam je jistota ,že si ostatní banky nic nenaůčtujou.

Peníze ve E-brokerovi se mění v pohodě v Roklenu.

Další věc kam od IB odejít ,moc podobných brokerů tady nemáme k dispozici.

Michal
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 12 úno 2021 18:01

Re: Lynx

Příspěvek od Michal » 21 kvě 2021 17:10

No, to jsi si měl už radši poslat co nejvíc. Při posílání CZK z lynxu tě vždy čekají dva poplatky, jeden co si vezme tvoje banka kde některé banky si vezmou již zmiňované 100kč a podobně a některé to jedou na % z částky, ale většinou je tam nějaký strop, např. u RB 1.600kč. No a druhé poplatek je CSOB, která je jediná napojená na ten JPM v německu a tam je to taky % a Max 2tis.
Druhá varianta je si poslat ty eura, kde je to bez poplatku, ale taky třeba u RB je to na dlouhé dohadovaní, protože tam mají bordel a myslí si že Interactibe brokers je banka a jde to z ameriky přes Vídeň. Ale to je asi jediná banka která má obecně problém se vším.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 26 kvě 2021 06:28

Tak nakonec prevod czk zabral celkem 3 pracovni dni a spolkunul 1,5% na poplatcích.
U Airbank byl poplatek za prichozi platbu 100 Kč a ten tedy jde případne zrušit. Zbytek byl ze strany Lynx (jejich zahranicni banky).

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 26 kvě 2021 11:46

Dnes jsem si delal pruzkum, kam pripadně prejit od Lynx a bohužel jsem na nic kloudného nenarazil.
Pouze na obrovské poplatky u Swissquote, Saxo, Patria. Ať už se jedná o nákupy, tak za neaktivitu. Takže to asi holt budu muset u Lynx ještě chvíli vydržet a doufat, že se podaří pohyb peněz a spojených poplatků nějak zefektivnit.

Michal
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 12 úno 2021 18:01

Re: Lynx

Příspěvek od Michal » 26 kvě 2021 18:24

rich píše:
26 kvě 2021 06:28
Tak nakonec prevod czk zabral celkem 3 pracovni dni a spolkunul 1,5% na poplatcích.
U Airbank byl poplatek za prichozi platbu 100 Kč a ten tedy jde případne zrušit. Zbytek byl ze strany Lynx (jejich zahranicni banky).
To není poplatek lynx, ale CSOB.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 27 kvě 2021 05:58

rich píše:
26 kvě 2021 11:46
Dnes jsem si delal pruzkum, kam pripadně prejit od Lynx a bohužel jsem na nic kloudného nenarazil.
Pouze na obrovské poplatky u Swissquote, Saxo, Patria. Ať už se jedná o nákupy, tak za neaktivitu. Takže to asi holt budu muset u Lynx ještě chvíli vydržet a doufat, že se podaří pohyb peněz a spojených poplatků nějak zefektivnit.
jo taky mě to začíná štvát, už je to půl roku a nejsou schopný zařídit jeden účet :? :roll:

mezitím jsem začal testovt T212 (viewtopic.php?f=5&t=441)
ale ti sou teď zavalený a nový účty neotvírají, navíc je to novej a malej broker, takže uvidíme co z toho bude :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 27 kvě 2021 06:52

VSbrok píše:
27 kvě 2021 05:58
rich píše:
26 kvě 2021 11:46
Dnes jsem si delal pruzkum, kam pripadně prejit od Lynx a bohužel jsem na nic kloudného nenarazil.
Pouze na obrovské poplatky u Swissquote, Saxo, Patria. Ať už se jedná o nákupy, tak za neaktivitu. Takže to asi holt budu muset u Lynx ještě chvíli vydržet a doufat, že se podaří pohyb peněz a spojených poplatků nějak zefektivnit.
jo taky mě to začíná štvát, už je to půl roku a nejsou schopný zařídit jeden účet :? :roll:

mezitím jsem začal testovt T212 (viewtopic.php?f=5&t=441)
ale ti sou teď zavalený a nový účty neotvírají, navíc je to novej a malej broker, takže uvidíme co z toho bude :idea:
Taky hledám alternativu k IB a zatím mne nejlíp vychází Tastyworks,nulové poplatky u akcií,sipc pojištění,a mnělo by být možné fundovat z IB účtu.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 27 kvě 2021 22:33

nezapomeň, ale na poplatek při výběru a ještě nějaký, už si nevzpomínám, známej TW má a zas taková hitparáda to není.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět