Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
miobaspe
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 srp 2021 09:26

Re: Lynx

Příspěvek od miobaspe » 07 srp 2021 09:39

Scrooge_McDuck píše:
12 črc 2021 12:37
dark88 píše:
12 črc 2021 12:13
Scrooge_McDuck píše:
09 črc 2021 11:15
Ano chce to Lynx uplně obejít.. IB pak vyžadovalo v procesu převodu pozic souhlas Lynxu a taky mi napsali, že mají od IB informaci, že to neni možné.. Když jsem jim pak k tomu poslal přimo formulář, který mi dalo k podepsání IB, tak to Lynx hned schválil :) Myslím si, že je to jen nějaká jejich komunikace, aby jim neodcházeli zákazníci..
Mám také jeden účet u Lynx (na kterém mám portfolio) a nově otevřený účet přímo u IB. Mohu Vás poprosit o informaci, jak se Vám povedlo provést vaše pozice do IB? Využil jste Basic FOP Transfer? Nebo něco jiného? děkuji, Z.
Je potřeba otevřít ticket pro IB support a požádat je o manuální převedení pozic z Lynxu. IB vám poté pošle nějaký papír, který je potřeba podepsat a poslat zpět. Také budou chtít souhlas od Lynxu, že souhlasí s převedením pozic.. tam doporučuji přiložit taky ten papír od IB, bez toho mi napsali, že mají informace přímo od IB, že převod pozic neni možný (kec).. Následuje verifikace po telefonu, takže doporučuji si připomenout jaké jste si zadal security questions, budou se ptát :) Ten telefonát byl asi nejvíc otravný, trvalo to asi 2 hodiny, než mě spojili s operátorem.. Až je vše vyřízené, převod trvá cca měsíc.
Ahoj. Chcem poprosit o info. Ak ste mali ucet u Lynx Uxxxxxxx a otvarali ste si novy u IB, registrovali ste si ho na inu mailovu adresu alebo tu istu aku mate v Lynx? Bolo Vam zaroven pridelene u IB nove cislo uctu Uxxxx?
Dakujem

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 07 srp 2021 10:16

IB ti oficiálně i dle jejich webu nepovolí založit účet, když už nějaký máš u některého jeho introducing brokera (tedy i u Lynx). Z toho mi vyplývá, že ten, komu se to oficiální cestou povedlo, musel v podstatě IB "zmást" zdáním jiné osoby, než která už v systémech IB existuje. Tedy uvést jejich systémy hlídající emaily případně čísla dokladů atd. v omyl, že je jinou osobou (jen jmenovcem) než stávající klient Lynx - tedy dotyčný musel použít jiný e-mail, asi i jiný doklad (třeba pas místo OP) atd. Přijde mi to ale hodně riskantní, když by se to provalilo, zvlášť v době kdy už na účtu bude hodně a zvlášť v USA, kde tamní soudy jsou na podobné věci ještě víc přísné, mohly by to klidně brát jako finanční podvod (za účelem dosažení zisku, zde tedy spíše snížením komisních nákladů obchodování). Nebo v lepším případě by ty pozice IB nuceně převedl na ten první založený účet, tedy ten Lynx. Proto to fakt nikomu neradím...
To co popisuje @Scrooge_McDuck si umím spíš oficiálně představit jako řešení rodinné situace - že např. už u IB účet máš (šel založit, protože v Lynx na daného uživatele neexistoval) a chceš na něj nechat převést pozice z jiného u Lynx, třeba z účtu manželky či třeba otce (dar, dědictví)... Při shodě účtů (emailů, čísel dokladů atd) s existujícím Lynx účtem by tě ale hned měli s veškerými dotazy (když poznají že jde o e-mail klienta Lynx) či požadavky nasměrovat přímo na Lynx, jak to psal i @VSbrok (neboli klienty si smluvně nepřetahují). Tak je to aspoň oficiálně a @VSbrok to jistě ze své zkušenosti potvrdí.
Naposledy upravil(a) minarjo dne 07 srp 2021 15:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 07 srp 2021 13:36

Ahoj, není pravda. Účet u IB jsem založil se stejným e-mailem, stejným dokladem a na stejné jméno.
Jestli si dobře vzpomínám, tak při registraci našli, že už účet mám a chtěli důvod. Napsal jsem jim, že chci začít používat IB na místo Lynxu a účet mi normálně založili. Mám teď tedy oba. Lynx ale budu rušit, protože mi tam skáče inactivity fee (pro účet menší než 2k usd, myslím).

Moc nechápu, že to někomu jde bez problému a někomu to nejde.. asi záleží na koho z podpory IB narazíte.. tak jako vždy v životě 😊

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 08 srp 2021 17:20

minarjo píše:
07 srp 2021 10:16
IB ti oficiálně i dle jejich webu nepovolí založit účet, když už nějaký máš u některého jeho introducing brokera (tedy i u Lynx). Z toho mi vyplývá, že ten, komu se to oficiální cestou povedlo, musel v podstatě IB "zmást" zdáním jiné osoby, než která už v systémech IB existuje. Tedy uvést jejich systémy hlídající emaily případně čísla dokladů atd. v omyl, že je jinou osobou (jen jmenovcem) než stávající klient Lynx - tedy dotyčný musel použít jiný e-mail, asi i jiný doklad (třeba pas místo OP) atd. Přijde mi to ale hodně riskantní, když by se to provalilo, zvlášť v době kdy už na účtu bude hodně a zvlášť v USA, kde tamní soudy jsou na podobné věci ještě víc přísné, mohly by to klidně brát jako finanční podvod (za účelem dosažení zisku, zde tedy spíše snížením komisních nákladů obchodování). Nebo v lepším případě by ty pozice IB nuceně převedl na ten první založený účet, tedy ten Lynx. Proto to fakt nikomu neradím...
To co popisuje @Scrooge_McDuck si umím spíš oficiálně představit jako řešení rodinné situace - že např. už u IB účet máš (šel založit, protože v Lynx na daného uživatele neexistoval) a chceš na něj nechat převést pozice z jiného u Lynx, třeba z účtu manželky či třeba otce (dar, dědictví)... Při shodě účtů (emailů, čísel dokladů atd) s existujícím Lynx účtem by tě ale hned měli s veškerými dotazy (když poznají že jde o e-mail klienta Lynx) či požadavky nasměrovat přímo na Lynx, jak to psal i @VSbrok (neboli klienty si smluvně nepřetahují). Tak je to aspoň oficiálně a @VSbrok to jistě ze své zkušenosti potvrdí.
jsi z toho upletl western a scifi dohromady... dohoda dvou brokeru a financni podvod u soudu v usa jsou daleko od reality.
mimochodem nejde vubec o pretahovani, Ducka podle jeho popisu nikdo netahal, rozhodl se sam.
ja uz o tom uvazoval dlouho, resil jen inactivity fee a min vklad. predpokladal jsem, ze zadny broker neodmitne klienta, at ma na strankach napsano cokoliv. lynx od IB neodejde, sam nic neumi. IB se jen rozsiruje klientela, coz pri prechodu k IB je pro IB remiza.
ted se mi to trochu zkomplikovalo, protoze kdovijak ted bude lynx reagovat. prvnimu to obvykle na drzouna projde ;)
mmch nejakou moralku tady netahejme, protoze zdrazit kazdy obchod klienta o 4usd taky neni ukazka moralky...

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 08 srp 2021 19:23

Já se hlavně Lynxu v první řadě ubec neptal. Šel jsem rovnou k IB. Lynxu jsem pak akorát poslal žádost o schválení převodu pozic, když už jsem měl IB založený. Nejdřív se cukali, napsali mi, že mají info od IB, že převod pozic neni možný, na což jsem jim poslal přímo formulář o převodu, který mi IB vystavilo a hned mi to Lynx schválil :D Asi takto akorát zkoušejí lidi odradit..

Jinak v těch poplatcích je dokoce ještě o trochu větší rozdíl.. U IB na tiered pricing platím za obchod vždy 0,30 - 0,40 USD ;)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 08 srp 2021 21:05

Scrooge_McDuck píše:
08 srp 2021 19:23
Já se hlavně Lynxu v první řadě ubec neptal. Šel jsem rovnou k IB. Lynxu jsem pak akorát poslal žádost o schválení převodu pozic, když už jsem měl IB založený. Nejdřív se cukali, napsali mi, že mají info od IB, že převod pozic neni možný, na což jsem jim poslal přímo formulář o převodu, který mi IB vystavilo a hned mi to Lynx schválil :D Asi takto akorát zkoušejí lidi odradit..

Jinak v těch poplatcích je dokoce ještě o trochu větší rozdíl.. U IB na tiered pricing platím za obchod vždy 0,30 - 0,40 USD ;)
Velké díky za příspěvky a inspiraci.
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

miobaspe
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 srp 2021 09:26

Re: Lynx

Příspěvek od miobaspe » 10 srp 2021 15:03

Podla mna si ziadny broker nemoze vymyslat prekazky, ktore nema v zmluvnych podmienkach. Chcem sa preto opytat, ci ma niekto v zmluve s Lynx, ze nemoze mat otvoreny ucet aj v IB? Rovnako kde presne sa na stranke a v podmienkach IB uvadza, ze nepovoli otvorenie noveho uctu ak uz ma klient ucet u introducing brokera?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 10 srp 2021 21:14

Já si přímo s IB teď chvíli emailoval a vždy to skončilo na tom, že jak zjistili, že už mám účet u Lynx, tak se se mnou odmítli bavit, že musím jít za Lynx. A dle "white label deal" IB se mnou nesmí jednat.

Zkoušel jsem do nich šít, něco trošku vždy odepsali, ale zakončili vždy touhle větou.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

dark88
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 říj 2020 16:06

Re: Lynx

Příspěvek od dark88 » 11 srp 2021 08:24

VSbrok píše:
10 srp 2021 21:14
Já si přímo s IB teď chvíli emailoval a vždy to skončilo na tom, že jak zjistili, že už mám účet u Lynx, tak se se mnou odmítli bavit, že musím jít za Lynx. A dle "white label deal" IB se mnou nesmí jednat.

Zkoušel jsem do nich šít, něco trošku vždy odepsali, ale zakončili vždy touhle větou.
Také jsem si u nich otevřel nově účet (cca měsíc) i přesto, že mám účet u Lynx. Nikomu to nevadilo.

Zkus to VSbroku napřímo bez předchozí komunikace, třeba to také projde.
BRK.B, AAPL, WFC, JPM, ADBE, FB, MO, PM, NRZ, DIS, SBUX, SHW, PEP, MA, MFST, UHN, VRTX, JNJ, BMY, CVS, OHI, WELL, STOR, O, MONETA, CEZ.
Krypto: BTC, ETH

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 11 srp 2021 11:32

Přesně jak říká Dark.. rovnou zkusit založit účet na stránkách IB bez jakékoliv komunikace. Ono asi fakt záleží kdo se toho v tom IB ujme :D

Odpovědět