Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 02 srp 2023 08:29

VSbrok píše:
01 srp 2023 19:33
MiHons píše:
01 srp 2023 10:30
Jak tam posíláš peníze?
Má IB CZK účet u český banky?
Pokud ano, kolik stojí konverze CZK na USD?
Děkuji
zatím jsem posílal EURa přes SEPA takže zdarma, převody měn jak píše volnicko záleží na účtu
Hodili mě pod Irsko takže bohužel nemají CZK sběrný účet, moje banka si účtuje tuším 100 kč takže nic hrozného.

Jak se dostat pod IBCE Maďarsko, aby byl český sběrný účet netuším, ale je mi to jedno převádím jednou za pár měsíců větší částky, kde 100 kč neřeším..

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 02 srp 2023 08:31

volnicko píše:
01 srp 2023 21:01
Ono zalezi, jakou entitu IB chytnes pri registraci. Pokud chytnes Madarskou (IBCE), tak ta ma normalne ucet u ceske banky. Pokud navic nemas marginovy ucet, tak by smeny mely probihat automaticky na menu, ve ktere vedes ucet. (Pardon za pripadnou nepresnost, mam marginovy ucet.)
Pokud chces smenit rucne, tak za to chteji 2 eura myslim.

Pokud te zaregistruji do Irska, tak tam holt musis posilat do zahranici, jestli se nepletu. To je pak dle sazebniku tve banky... Asi se pak da optimalizovat dle vyse castky, co je nejlepsi zpusob.

Kazdopadne kdyz se registrujes pres referral, tak dostanes 1% (up to 1000 usd) zpet, takze ty poplatky ti to zrejme predplati na dlouho dopredu.
chytl jsem Irsko, takže jsem vyfásl sběrný účet v DE...
mám taky margin účet a poplatky mi to píše stejné jak píšeš

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 02 srp 2023 12:41

to "chytl jsem Irsko" mě trošku znervozňuje, měli by snad dávat účet dle státu, který zadáš
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 03 srp 2023 07:48

VSbrok píše:
02 srp 2023 12:41
to "chytl jsem Irsko" mě trošku znervozňuje, měli by snad dávat účet dle státu, který zadáš
při zakládání účtu účtu jsem si možnosti volby nevšiml, třeba tam někde byla a já ji přehlédl, plánuji ještě založit rodinný účet, který IB taky umožňuje, tak se na to zaměřím, nicméně nevidím velký rozdíl jestli si v Irsku nebo v Maďarsku, rozdíl pojištění neřeším 20k versus 100k, protože ty podmínky ohledně výplaty jsou dosti kostrbaté, tudíž počítám, že nedostanu případně nic

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 04 srp 2023 12:20

Tak mohu potvrdit, podařilo se mi převést i všechny akcie z LYNX na IB pomocí interního převodu pozic.
Udělal jsem to tak, že jsem se přihlásil přes interactive brokers portal pomocí loginu od LYNX a odtud převedl pozice na můj nový IB účet.
Již nechám doběhnout příchozí divi na LYNX a poté účet zavírám, tak to třeba někomu pomůže až bude chtít migrovat.

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Lynx

Příspěvek od volnicko » 05 srp 2023 09:20

MiHons píše:
03 srp 2023 07:48
při zakládání účtu účtu jsem si možnosti volby nevšiml
No ona neni. Kazdopadne kdyby na tom nekomu hodne zalezelo (asi jde hlavne o cesky sberny ucet a pojisteni), tak nekdo dava tipy, jak dostat Madarsko.

Z jineho fora:
Nové účty pro ČR se automaticky zakládají pod Irskou entitou.
Lze mít i dva paralelní účty. Jeden pod irskou entitou a druhý pod maďarskou entitou - různá uživatelská jména a emaily.
K otázce výše, pokud chcete mít účet i pod maďarama, tak založte novou žádost s novým uživatelským jménem a e-mailem. Pokud máte Gmail, tak stačí mezi dvě písmena vložit tečku. IBKR to bude vnímat jako jiný email, ale z hlediska Gmailu je to jedno a to samé. Tedy jmeno@gmail.com a j.meno@gmail.com . Email si pak můžete po založení a otevření účtu změnit. No a během žádosti klikněte, že máte trvalou rezidenci v Maďarsku. Tím vaše žádost spadne pod maďarskou entitu. Ve fázi, kdy máte nahrát kopie dokladů, tak kontaktujte support s tím, že potřebujete změnit adresu z Maďarska na Česko. To oni udělají a protože vaši žádost v této fázi už řeší Maďaři, tak zůstanete pod maďarskou entitou. Pak už jen dokončíte zbytek, nahrání dokladů apod...
Ja to nezkousel, kdyz jsem se registroval davali zase vsem Madarsko.

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 07 srp 2023 08:14

volnicko píše:
05 srp 2023 09:20
MiHons píše:
03 srp 2023 07:48
při zakládání účtu účtu jsem si možnosti volby nevšiml
No ona neni. Kazdopadne kdyby na tom nekomu hodne zalezelo (asi jde hlavne o cesky sberny ucet a pojisteni), tak nekdo dava tipy, jak dostat Madarsko.

Z jineho fora:
Nové účty pro ČR se automaticky zakládají pod Irskou entitou.
Lze mít i dva paralelní účty. Jeden pod irskou entitou a druhý pod maďarskou entitou - různá uživatelská jména a emaily.
K otázce výše, pokud chcete mít účet i pod maďarama, tak založte novou žádost s novým uživatelským jménem a e-mailem. Pokud máte Gmail, tak stačí mezi dvě písmena vložit tečku. IBKR to bude vnímat jako jiný email, ale z hlediska Gmailu je to jedno a to samé. Tedy jmeno@gmail.com a j.meno@gmail.com . Email si pak můžete po založení a otevření účtu změnit. No a během žádosti klikněte, že máte trvalou rezidenci v Maďarsku. Tím vaše žádost spadne pod maďarskou entitu. Ve fázi, kdy máte nahrát kopie dokladů, tak kontaktujte support s tím, že potřebujete změnit adresu z Maďarska na Česko. To oni udělají a protože vaši žádost v této fázi už řeší Maďaři, tak zůstanete pod maďarskou entitou. Pak už jen dokončíte zbytek, nahrání dokladů apod...
Ja to nezkousel, kdyz jsem se registroval davali zase vsem Madarsko.
Díky, Irsko mi nevadí, s pojištěním nepočítám, sběrný účet tolik neřeším, jednou za čas posílám větší částku a převod mě stojí 100kč, jen mě to zajímalo jak to třídí :)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 07 srp 2023 19:45

MiHons píše:
02 srp 2023 08:31
volnicko píše:
01 srp 2023 21:01
Ono zalezi, jakou entitu IB chytnes pri registraci. Pokud chytnes Madarskou (IBCE), tak ta ma normalne ucet u ceske banky. Pokud navic nemas marginovy ucet, tak by smeny mely probihat automaticky na menu, ve ktere vedes ucet. (Pardon za pripadnou nepresnost, mam marginovy ucet.)
Pokud chces smenit rucne, tak za to chteji 2 eura myslim.

Pokud te zaregistruji do Irska, tak tam holt musis posilat do zahranici, jestli se nepletu. To je pak dle sazebniku tve banky... Asi se pak da optimalizovat dle vyse castky, co je nejlepsi zpusob.

Kazdopadne kdyz se registrujes pres referral, tak dostanes 1% (up to 1000 usd) zpet, takze ty poplatky ti to zrejme predplati na dlouho dopredu.
chytl jsem Irsko, takže jsem vyfásl sběrný účet v DE...
mám taky margin účet a poplatky mi to píše stejné jak píšeš
dotaz: proč vnímáš Irsko jako více problémové než Maďarsko? Podle mě se v Maďarsku dějou daleko divočejší události (Orbán a spol.) než v Irsku.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 07 srp 2023 19:48

MiHons píše:
04 srp 2023 12:20
Tak mohu potvrdit, podařilo se mi převést i všechny akcie z LYNX na IB pomocí interního převodu pozic.
Udělal jsem to tak, že jsem se přihlásil přes interactive brokers portal pomocí loginu od LYNX a odtud převedl pozice na můj nový IB účet.
Již nechám doběhnout příchozí divi na LYNX a poté účet zavírám, tak to třeba někomu pomůže až bude chtít migrovat.
jj, já taky bez problému migroval.
Ani jsem si nemusel pozice převádět, udělali za mě při založení účtu u IB.
Když se mi to rozjede pod rukama a trochu víc "trejdím", tak se pak nedivím, kolik zaplatím na poplatcích. Ono to po 5USD naskakuje rychleji než po 1USD :)

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 08 srp 2023 07:40

dotaz: proč vnímáš Irsko jako více problémové než Maďarsko? Podle mě se v Maďarsku dějou daleko divočejší události (Orbán a spol.) než v Irsku.
G.
[/quote]

Špatně jsem se vyjádřil, naopak mi vůbec Irsko nevadí a nebudu ani usilovat o změnu do Maďarska dle návodů co tu někteří poskytli. Ty poplatky jsou masakr no, IB bezkonkurenční

Odpovědět