Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 10 čer 2020 19:34

Pavel píše:
10 čer 2020 09:49
mnam84 píše:
10 čer 2020 09:25
Dost težko ačkoli si lynx nic neučtuje tak banka, která to posílá si učtuje často poplatek, jelikož to jde přes centralní banku v USA
Přes centrální banku v USA? Jak jsi na to přišel?
Každá platba musí projít přes vypořádání u centrální banky, pokud já ti pošlu koruny pujde to přes ČNB, pokud ti pošlu eura pujde to přes ECB, a podobně USD.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 10 čer 2020 19:58

Superior píše:
10 čer 2020 03:39
Prosim vas neprisel jste nekdo jak poslat levne USD z uctu v CR na LYNX?
Zkousel jsem Revolut ale tam me nejde zadat to pismeno U v cisle uctu na Revolutu.
Tak jsem zkusil poslat bez toho U ale penize se me po tydnu refundli.
Na jinem foru nekdo psal ze mu to proslo ale bohuzel ten clovek me neodpovida jak to udelal.
Nebo nejake jine cesty bez fee? (transferwise atd?)
Dekuji
já jen zkoušel velikost poplatků a nejmíň to vyjde když zadáš všechno odesílatel.
Varianta platí oba svojí bance i platí příjemce jsou dražší
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 10 čer 2020 22:11

mnam84 píše:
10 čer 2020 19:34
Pavel píše:
10 čer 2020 09:49
mnam84 píše:
10 čer 2020 09:25
Dost težko ačkoli si lynx nic neučtuje tak banka, která to posílá si učtuje často poplatek, jelikož to jde přes centralní banku v USA
Přes centrální banku v USA? Jak jsi na to přišel?
Každá platba musí projít přes vypořádání u centrální banky, pokud já ti pošlu koruny pujde to přes ČNB, pokud ti pošlu eura pujde to přes ECB, a podobně USD.
Myslím si, že nemáš pravdu. Systém korespondenčních bank funguje jinak. Ale ono to není tak podstatné.

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 11 čer 2020 12:44

Přes centrální banky putuje clearing, kde se navzájem započtou vzájemné pohledávky bank.

Nickodeam
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2020 10:54

Lynx vs FIO

Příspěvek od Nickodeam » 13 čer 2020 10:57

Ahoj všem,
mám na vás prosbu a potřeboval bych radu od vás zkušených. Během jarní Covid krize jsem se marně snažil založit účet u Degiro a Lynx. Nakonec ze zoufalství jsem šel k Fio, kde mám nyní zainvestováno cca 200.000Kč v USD dividendových akciích a v záloze cca 2.000USD na další investice. Jde mi převážně o dlouhodobé držení akcií (minimálně 15-20let).
Mezitím se mi otevřel účet na Degiro, kde jsou poplatky výrazně někde jinde a zde již běžně nakupuji. Nyní se mi ozval Lynx, že mi taktéž otevřou účet.
Je nesmysl, abych měl 3 brokery a příjem z dividend se mi drobil mezi jednotlivé brokery, jelikož dividendy chci reinvestovat. To znamená, že u FIO bych musel dividendy posílat na Degiro či Lynx a to se příliš nevyplatí (buď bych musel USD dividendy směnit na Kč a poslat přes svůj korunový účet na Degiro a nebo poslat USD dividendy přes svůj dolarový účet na Lynx (zde je však převod z dolarového účtu u FIO na Lynx 500Kč za transakci)

Můj dotaz:
Je rozumné ukončit pozice na FIO a vše přemigrovat na Lynx? Na Lynx se mi líbí, že je zde multiměnový účet, takže všechny dividendy budou zůstávat v USD a nebudou se mi konvertovat na EUR jako u Degiro. Případně vše přemigrovat na Degiro a nechat si pouze jednoho brokera? Případně jak vnímáte neustálou konverzi na EUR na Degiro (většinu nákupů budu provádět v USD)?

Děkuji moc za radu. Hledám dlouhodobé řešení tohoto problému. Předpokládaný investovaný finanční objem v tomto roce cca 600.000Kč a do konce příštího roku dalších 400.000Kč.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Lynx

Příspěvek od bulinak » 13 čer 2020 19:34

Mám FIO jen na české akcie, ale myslím, že by se ti mohlo lépe spát, kdybys měl 2 brokery. Ono se totiž klidně může stát, že jeden zkrachuje, takže i taková diverzifikace je vhodná. Doporučil bych ti ještě jednoho si vybrat. To jakého po mě nechtěj, mám Tastyworks z USA.
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 13 čer 2020 22:04

Nickodeam: souhlasím s bulinakem, rozhodně lepší mít víc brokerů.
Osobně mám všechny tři:
- FIO pouze na české dividendové akcie
- Lynx pouze pro USA dividendové akcie
- Degiro evropské dividendové akcie, ale nakonec jsem tam přibral i pár USD, ale teď Degiro začalo dělat psí kusy, takže přemyšlím, že vše prodám a přesunu na Lynx. Za přesun jedné pozice chtějí 10 euro, takže výjde levněji prodat a nakoupit na Lynx
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Lynx

Příspěvek od Andrej » 13 čer 2020 22:27

VSbrok: zas tak priamočiare to nie je s tým presunom, obzvlášť teda čo sa týka poplatkov. Riešili sme to so známou a DeGiro nám odpísalo nasledovne:
It is possible for you to transfer your portfolio from DEGIRO, however there are a number of points to consider before commencing:

DEGIRO charges a fee of €10.00 + external costs per position to transfer. These external costs can vary and may exceed €100 per position depending on the exchange. For example, the external costs for positions on the LSE is €44.00, the ISE is €74.00, and the NYSE/NASDAQ is €46.00 (approximately).
It is also possible that your current bank or broker may also charge a fee for transferring your portfolio.
It is also important to note that a full portfolio transfer can take several weeks to be completed.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

jesterec
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2020 21:34

Re: Lynx

Příspěvek od jesterec » 13 čer 2020 22:27

Dobrý večer,
vidím, že téma výběru brokera je stále živé. Já už si málem založil účet u FIO, ale demoplatforma mě fakt hodně zklamala. Hledám brokera, kde půjdou sledovat a případně i zobchodovat kromě "obyčejných" akcií i americké ETF. Dočetl jsem se, u FIO banky to šlo v průběhu let v podstatě nepřetržitě, protože tu funkci v platformě po zákazu EU neuměli vypnout. :)
Pročetl jsem x článků, recenzí a komentářů výhodách/nevýhodách/možnostech a omezeních jednotlivých brokerů. Ale část z nich je pár let stará, na druhou stranu na stránkách LYNXu to teď vypadá, že americké ETF obchodovat jdou?
Kromě určitého předvybraného spektra dividendových akcií (děkuji za články, analýzy i inpiraci zde na fóru) mě zajímají např. americké vodní ETF (FIW, PHO, CGW). Je tedy LYNX vhodná volba nebo v českém prostředí zbývá jen ta FIO...?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 14 čer 2020 12:31

Americká ETF jdou v evropě obchodovat jen pokud vydaly prospekt ve všech jazycích EU... U Fio to fungovalo kvuli chybě, jinak ostatní to v podstatě zakázali

Odpovědět