Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Sumo.cz » 21 čer 2020 21:05

Tak ono je rozdíl převádět Mega a více a nebo 150K. Každopádně ideál je na tom něco vydělat i po zdanění.

A nestálo by to o něco napsat? Třeba jako článek:)

Ono každej si tu převod představuje s jiným počtem tickerů a jinou částkou a pak se to tu porovnává a vycházejí z toho nedorozumění.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 21 čer 2020 22:55

Sumo.cz píše:
21 čer 2020 21:05
A nestálo by to o něco napsat? Třeba jako článek:)
Napíšeš ho? Já mám teď rozepsáno tolik věcí, že nevím co dodělat dřív :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Lynx

Příspěvek od Michael » 11 srp 2020 07:59

Vážený pane Matuszek,

velice si Vás jako našeho klienta vážíme a žádáme Vás o zaslání dokumentu, který se váže k prokázání původu prostředků.
Dovolte nám prosím , abychom Vám sdělili, že tzv. „kontrolu klienta“ provádí LYNX periodicky, a to u všech klientů bez jakéhokoli rozdílu, především v souladu se zákonem č. 253/2008 Sb., Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, s odkazem na ust. § 9 odst. 2 písm. d), § 9 odst. 7 tohoto zákona. Jedná se o standardní požadavek k prokázání původu prostředků (např. výpisem z bankovního účtu s viditelnými kreditními transakcemi, výplatní páskou, či jiným důvěryhodným dokumentem).

Dneska mi tohle přišlo do e-mailu. Už tohle někdo řešil ? Peníze jsou legální ale nevím co s tím ? To jim mám poslal cele výplatní sáčky od 18ti let či co?
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 11 srp 2020 08:38

to Michael
Lynx mám asi 3 roky a ještě nechtěli podobnou věc. Napadá mne, jestli jsi si neposlal peníze z nějakého neobvyklého účtu. CZ banky se standardně musí řídit stejným zákonem a když bys poslal peníze z takové banky, dalo by se uvažovat, že už to prověřili v té bance.

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 11 srp 2020 09:09

Nevěděl jsem, že i brokeři do toho spadají.
Banky při převodu nad určitou částku to prověřují či hlásí FAU. Jsou tam nějaké limity, z googlu snad 15.000 euro je limit pro důkladnější prověření.
Nebyly peníze zaslány z jiného než "domácího účtu" či dokonce z nějaké zahraničního daňového ráje ?

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Lynx

Příspěvek od Michael » 11 srp 2020 09:24

Posílal jsem peníze vždycky z jednoho účtu. Navíc poslední půl roku zasilam pravidelně stejnou částku už jenom. Volal jsem na Lynx tak mi prý někdo bude volat tak jsem zvědavý. Nápisu pak jak to dopadlo.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 11 srp 2020 09:55

Dělám to také podobně, neposílám sice pravidelně, ale poslední půlrok to bylo dost často, pochopitelně v důsledku propadu trhů a a možnosti výhodných nákupu. Zatím po mne ale nikdy nic nechtěli.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Lynx

Příspěvek od Michael » 11 srp 2020 12:13

Jak říká moje drahá polovička “ ty musíš mít vždycky něco extra “ 8-)
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 11 srp 2020 21:05

Michael: jen si vzpomínám, že jsem v nějakém formuláři zaškrtával (elektronicky) původ prostředků ale jen schematicky - úspory z platu nebo tak nějak. Zavolal bych jim.

Ptají se tě na nějakou konkrétní platbu nebo na celý zůstatek? Zkus se s nimi nějak domluvit, není tvojí povinností skladovat doklady na všechno možné. Pokud ovšem ta finanční částka není hodně vysoká.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Lynx

Příspěvek od Michael » 11 srp 2020 22:21

Jedna z možnosti bylo zaslání pracovní smlouvy a výplatní pásky. Tak jsem jim poslal smlouvy a pásky za poslední čtvrtletí minulého roku. Tak uvidíme. Taky jsem zaškrtával něco jako příjmy ze zaměstnání a úspory.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Odpovědět