Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
skeletom
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 bře 2020 11:28

Re: Lynx

Příspěvek od skeletom » 23 bře 2020 11:44

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli tu někdo řešil posílání peněz na Lynx z českého dolarového účtu.

Zatím jsem používal eToro a tam jsem nad tím ani nepřemýšlel, poslal jsem z Revolut peníze v dolarech a ty se hned objevily na účtu eToro a mohl jsem je investovat. Bohužel eToro neumí správně danit dividendy, sráží 30% i když mám správně vyplněný W-8BEN a po dvou měsících na supportu jsem to s nimi vzdal a zkouším Lynx, kde to má fungovat snad korektně.

V této chvíli mi chodí výplata v dolarech na Equa Bank účet.
Je mi jasné, že můžu použít wire transfer, který posílá peníze na Interactive Brokers účet v USA, zaplatit 300 Kč poplatek, čekat týden a věřím, že si to Lynx nějak spáruje a peníze budou k dispozici. To mi ale po zkušenostech z eToro přijde jako středověk.
Zkusil jsem si poslat testovací platbu 10 USD z Revolut a našel jsem už tady na fóru, že to asi nefunguje.
Také jsem zkoušel TransferWise, ale tam mají přímo v podmínkách, že neposílají peníze na účty brokerů.

Z vaší zkušenosti je tedy wire transfer na jejich účet v USA jediná cesta?
Ještě mě napadá udělat konverzi na CZK, poslat jim na korunový, což je docela rychlovka, ale pak musím na Lynx směnit CZK na USD a to už mi přijde, že na té dvojí konverzi ztratím dost peněz.

Děkuji moc za komentáře!

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Lynx

Příspěvek od bulinak » 23 bře 2020 12:35

Já posílám do Tastyworks přes CurrencyFair, jestli ti to pomůže...
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 23 bře 2020 12:52

skeletom píše:
23 bře 2020 11:44
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli tu někdo řešil posílání peněz na Lynx z českého dolarového účtu.

Zatím jsem používal eToro a tam jsem nad tím ani nepřemýšlel, poslal jsem z Revolut peníze v dolarech a ty se hned objevily na účtu eToro a mohl jsem je investovat. Bohužel eToro neumí správně danit dividendy, sráží 30% i když mám správně vyplněný W-8BEN a po dvou měsících na supportu jsem to s nimi vzdal a zkouším Lynx, kde to má fungovat snad korektně.

V této chvíli mi chodí výplata v dolarech na Equa Bank účet.
Je mi jasné, že můžu použít wire transfer, který posílá peníze na Interactive Brokers účet v USA, zaplatit 300 Kč poplatek, čekat týden a věřím, že si to Lynx nějak spáruje a peníze budou k dispozici. To mi ale po zkušenostech z eToro přijde jako středověk.
Zkusil jsem si poslat testovací platbu 10 USD z Revolut a našel jsem už tady na fóru, že to asi nefunguje.
Také jsem zkoušel TransferWise, ale tam mají přímo v podmínkách, že neposílají peníze na účty brokerů.

Z vaší zkušenosti je tedy wire transfer na jejich účet v USA jediná cesta?
Ještě mě napadá udělat konverzi na CZK, poslat jim na korunový, což je docela rychlovka, ale pak musím na Lynx směnit CZK na USD a to už mi přijde, že na té dvojí konverzi ztratím dost peněz.

Děkuji moc za komentáře!
Jestli máš dolary na účtě v české bance, zeptej se v Lynx, na jaký účet a u jaké banky (snad je to v Čechách působící banka, možná je to HSBC) se posílají dolary a kolik si bude Lynx účtovat za příchozí platbu. Pak s touto informací ověř v Equa bance, kolik si oni budou chtít účtovat za převod. Může to být hodně, ale nemusí. Převody v dolarech jsou obecně drahé. U menších částek, do cca 1000 USD by se mohl vyplatit i dvojí převod USD-CZK-USD, Lynx má luxusní směnné kurzy, za převod chce paušálně 100 Kč. Záleželo by tedy, v jak výhodném kurzu bys směnil dolary z Equa banky.

blac
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2020 14:18

Re: Lynx

Příspěvek od blac » 23 bře 2020 14:24

skeletom píše:
23 bře 2020 11:44
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli tu někdo řešil posílání peněz na Lynx z českého dolarového účtu.

Zatím jsem používal eToro a tam jsem nad tím ani nepřemýšlel, poslal jsem z Revolut peníze v dolarech a ty se hned objevily na účtu eToro a mohl jsem je investovat. Bohužel eToro neumí správně danit dividendy, sráží 30% i když mám správně vyplněný W-8BEN a po dvou měsících na supportu jsem to s nimi vzdal a zkouším Lynx, kde to má fungovat snad korektně.

V této chvíli mi chodí výplata v dolarech na Equa Bank účet.
Je mi jasné, že můžu použít wire transfer, který posílá peníze na Interactive Brokers účet v USA, zaplatit 300 Kč poplatek, čekat týden a věřím, že si to Lynx nějak spáruje a peníze budou k dispozici. To mi ale po zkušenostech z eToro přijde jako středověk.
Zkusil jsem si poslat testovací platbu 10 USD z Revolut a našel jsem už tady na fóru, že to asi nefunguje.
Také jsem zkoušel TransferWise, ale tam mají přímo v podmínkách, že neposílají peníze na účty brokerů.

Z vaší zkušenosti je tedy wire transfer na jejich účet v USA jediná cesta?
Ještě mě napadá udělat konverzi na CZK, poslat jim na korunový, což je docela rychlovka, ale pak musím na Lynx směnit CZK na USD a to už mi přijde, že na té dvojí konverzi ztratím dost peněz.

Děkuji moc za komentáře!
Hoj, ja mam dolarovy ucet u FIO a posilam na Lynx jednou za cas vetsi castky. Poplatek je 20-25 USD na strane FIO, lynx si nic neuctuje (jakoze z tech penez co tam poslu nic neubyde). Ve sprave uctu u linx si vytvor ze chces poslat prostredky a ono ti to napise na jakou banku to poslat (je to HSBC v USA myslim, virtualni ucet je generovan primo pro tvuj ucet LINX). Doba trva 3h az 2 dny (nevim na cem je to zavysle).

skeletom
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 bře 2020 11:28

Re: Lynx

Příspěvek od skeletom » 24 bře 2020 12:28

Včera jsem to zkusil poslat přes Revolut a dnes už vidím na Lynx peníze, ale jsou ve stavu Hold.
Je ještě možné, že mi to zamítnou a nebude to cesta.
Jinak budu posílat přes Wire u Equa je to 300 Kč, naštěstí si neberou žádná procenta jako třeba Spořka.
Oni vygenerují nějaký virtuální účet v USA u Citibank. Takže jako není problém používat wire, jen jsem si říkal, že investuju trošku času do hledání alternativy co by byla třeba rychlejší a levnější.
Určitě se tady podělím, jak to dopadlo.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 02 dub 2020 13:16

Dostala se ke mě informace, že k limit minimálního vkladu pod náporem nových žádostí o otevření účtu byl navýšen na sto tisíc korun.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 02 dub 2020 14:03

Ano, bohužel je to tak. Čtu to na jejich stránkách:

Minimální počáteční vklad pro otevření účtu
LYNX zavedl minimální vklad pro otevření obchodního účtu ve výši 100 000 Kč. Pro udržování maržového účtu platí požadavek na minimální hodnotu účtu ve výši $2 000 (hotovost + cenné papíry), avšak pro obchodování je nezbytný polštář a proto je doporučované minimum 100 000 Kč.

https://www.lynxbroker.cz/minimalni-pozadavky/

cipisek
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2019 08:17
Bydliště: papírová krabice 47/3

Re: Lynx

Příspěvek od cipisek » 02 dub 2020 19:48

Ach jo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 02 dub 2020 21:53

Ondřej píše:
02 dub 2020 13:16
Dostala se ke mě informace, že k limit minimálního vkladu pod náporem nových žádostí o otevření účtu byl navýšen na sto tisíc korun.
Platí to už pár týdnů.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 03 dub 2020 05:49

Zde je oficiálně potvrzeno od zástupce Lynx:
Vklad jsme měnili cca 14 dní zpět, jako společnost registrujeme takový zájem, že jsme museli vklad zvýšit a lépe segmentovat naši klientelu, abychom mohli i nadále poskytovat kvalitní služby.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět