Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 12 črc 2021 12:37

dark88 píše:
12 črc 2021 12:13
Scrooge_McDuck píše:
09 črc 2021 11:15
Ano chce to Lynx uplně obejít.. IB pak vyžadovalo v procesu převodu pozic souhlas Lynxu a taky mi napsali, že mají od IB informaci, že to neni možné.. Když jsem jim pak k tomu poslal přimo formulář, který mi dalo k podepsání IB, tak to Lynx hned schválil :) Myslím si, že je to jen nějaká jejich komunikace, aby jim neodcházeli zákazníci..
Mám také jeden účet u Lynx (na kterém mám portfolio) a nově otevřený účet přímo u IB. Mohu Vás poprosit o informaci, jak se Vám povedlo provést vaše pozice do IB? Využil jste Basic FOP Transfer? Nebo něco jiného? děkuji, Z.
Je potřeba otevřít ticket pro IB support a požádat je o manuální převedení pozic z Lynxu. IB vám poté pošle nějaký papír, který je potřeba podepsat a poslat zpět. Také budou chtít souhlas od Lynxu, že souhlasí s převedením pozic.. tam doporučuji přiložit taky ten papír od IB, bez toho mi napsali, že mají informace přímo od IB, že převod pozic neni možný (kec).. Následuje verifikace po telefonu, takže doporučuji si připomenout jaké jste si zadal security questions, budou se ptát :) Ten telefonát byl asi nejvíc otravný, trvalo to asi 2 hodiny, než mě spojili s operátorem.. Až je vše vyřízené, převod trvá cca měsíc.

Tomasino
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 16 pro 2020 16:43
Has thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Tomasino » 13 črc 2021 11:38

Verifikace po telefonu probíhá jen u převodu pozic nebo i u založení účtu? Moje angličtina není úplně dobrá:-(

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 13 črc 2021 11:46

Tomasino píše:
13 črc 2021 11:38
Verifikace po telefonu probíhá jen u převodu pozic nebo i u založení účtu? Moje angličtina není úplně dobrá:-(
Pouze převod pozic. Ale asi bych zvážil jestli nezůstat u české podpory Lynxu, pokud je angličtina problém.. nikdy nevíte co budete muset řešit.

Tomasino
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 16 pro 2020 16:43
Has thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Tomasino » 13 črc 2021 13:31

Křestní jméno a příjmení matky? Jako vážně?:-(

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Lynx

Příspěvek od IG_Ronie » 13 črc 2021 20:48

Jako to, co se IB ptalo pri zalozeni uctu, to jsem taky nadaval. Celkove na ten proces.

Ale jinak jsem si tam posilal penize pres Airbank, Revolut i Transferwise a vse ok.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 17 črc 2021 18:14

Prosím příspěvky k IB do samostatného vlákna, ať se nám to tu nemotá. Děkuji.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 24 črc 2021 08:38

Martin píše:
09 črc 2021 13:46
Poslal jsem si na Lynx USD z Revolutu, udělal předtím oznámení, dolary na účtu mám. Teď mi přišel mail, abych se přihlásil do lynxbrokeru a vyplnil jak často budu z Revolutu posílat peníze a druhé doplnění : poslat výpis z Roklenu, protože Lynx nerozpozná majitele účtu.
Volal mi pracovník Lynxu, že peníze na účtu mám, ale nemám z Revolutu peníze už posílat, protože prostě nepoznají od koho jsou. Je divné, když jsem vyplnil oznámení na částku USD, kterou pošlu + identifikace. Ptal jsem se jestli by byl problém posílat peníze přes Roklen, to samé, nejsou to přímo banky a mám využívat účet v Německu. Standardně prý tento typ vkladů nepřipisují.
Jak to máte ostatní? díky
Tak podruhe uz vsechno probehlo v pohode a nikdo me nekontaktoval, jen to pripsani na Lynx trva vic dni, ale o tom jste psali...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 31 črc 2021 22:09

jj, taky mi přišel dotaz proč-zač-nač posílám peníze z Revolutu a abych dokázal, že je to můj ůčet.

Tak jsem jim napsal, že mě k tomu donutili oni, když půl roku nejsou schopni zařídit účet v Kč a poslal jsem jim obrázek z Revolutu ... tak a vše OK.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Lynx

Příspěvek od Trimax » 01 srp 2021 17:49

VSbrok píše:
31 črc 2021 22:09
jj, taky mi přišel dotaz proč-zač-nač posílám peníze z Revolutu a abych dokázal, že je to můj ůčet.

Tak jsem jim napsal, že mě k tomu donutili oni, když půl roku nejsou schopni zařídit účet v Kč a poslal jsem jim obrázek z Revolutu ... tak a vše OK.
Tento přístup považovat každého za teroristu a každou transakci za praní špinavých peněz je strašná nehoráznost. Pořád platí presumpce neviny?

Využívá někdo z Vás Roklen k posílání prostředků na Lynx?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 02 srp 2021 12:42

jen pro zajmavost v českém zákoně o praní špinavých peněz je dáno, že ten kdo někoho obviňuje, že pere peníze musí dokázat, že dotyčný to opravdu dělá, nikoli že dotyčný musí dokázat, že to nedělá. Tudíž by mělo stačit jen prohlášení, že to jsou moje peníze atd.

Odpovědět