Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 27 úno 2021 08:58

blac píše:
27 úno 2021 08:11
@TomasV
Potvrdit muzu, ze zacatkem roku 2020 jsem zaplatil za vypis s trema titulama z US (viz priloha) tech 360 za celek. Ale koukam do ceniku, a tam je opravdu za emisi. Radsi bych se na to zeptal, jestli s e u me nekdo nespletl.

@minarjo
No takto to vypada, viz priloha, dane jsem delal predtim podle tebe, za coz dekuji:) Ale mam jen US, takze tezko rict, jestli to tam je pak nejak rozdelene.

https://files3.uloziste.com/4d2bdec37691e4e7/kra.jpg
Dík,tahle tabulka by mněla stačit,stejně tam budu mít jenom akcie z USA

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 27 úno 2021 20:47

blac píše:
26 úno 2021 23:31
Glueless píše:
26 úno 2021 18:00
Za co platíš 300? Já používám bez problémů výpis sekci: výpisy, f.ú. nikdy nerozporovalo
No psal jsem na fio, ze potrebuju nejaky vypis kvuli dani z prijmu pro FU.
po přihlášení do fio ebroker je nahoře lišta nástrojů. Sekce "Výpisy" tam máš dříve roční, nyní kvartální výpisy *.pdf.
Tyto používám bezproblémů pro daňové přiznání.
Dále máš sekci "Obchody", zadáš roční rozssah, stáhneš v excelu, rozdělíš podle států příjmů, sečteš divi, daň, poplatky, běžná tabulka...
U německých akcií je trošku komplikace s uváděním divi po zdanění, ale toto je opět excel. Dopočítáš.
F.ú. akceptuje.

Dále mírná spekulace: Dividendu lze dohledat na webovkách dané firmy, jedná se o veřejnou informaci, tudíž nepovažuji za reálné, aby f.ú. mělo jakékoliv pochybnosti, které by nešlo objasnit "mimo rozumnou pochybnost".

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 27 úno 2021 20:54

TomasV píše:
27 úno 2021 00:54
blac píše:
26 úno 2021 23:31
Glueless píše:
26 úno 2021 18:00
Za co platíš 300? Já používám bez problémů výpis sekci: výpisy, f.ú. nikdy nerozporovalo
No psal jsem na fio, ze potrebuju nejaky vypis kvuli dani z prijmu pro FU.
A mužeš prosímtě potvrdit ,zda za těch 300 kč dostaneš výpis pro všechny pozice,protože v ceníku píšou 360 kč za jednu pozici ?Pokud je to na celé portfolio tak je to OK a já začnu na fiu nakupuvat dividendové akcie k vůli diverzifikaci.
viz můj příspěvek výše, stáhneš a doložíš 4 pdf-ka po kvartálech, stáhneš si obchody za daný rok, v excelu dopočítáš, zapíšeš do daň.přiznání.
Je to víc práce, ale jen první rok, pak už máš kostru, vzorce a kopíruješ.

Já to vždycky využiji i pro krátké pozastavení nad investičními úspěchy a propady, hledám ponaučení, aktualizuji si své zásady.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 27 úno 2021 21:04

minarjo píše:
27 úno 2021 07:41
@blac (k tomu jak píšeš, že "z Lynx leze také podobný výpis jako u Fio"):
Ale kdepak, zde vůbec nejde o detaily jednotlivých dividend kus po kusu (tedy o detailní výpis všech dividend + všech daní, titul po titulu, výplata po výplatě), to tebe ani FÚ z hlediska danění až tak nezajímá!
Ahoj,
vím, že píšeš o daních a že máš zřejmě v daních profesi, nicméně uvedu vlastní zkušenost s f.ú., která to rozporuje.

f.ú. (po mě) požaduje výpisy po jednom titulu, protože si můžeš započítat např. v USA max 15 %, ale počítáno po jednotlivých titulech.
Příklad: máš tři tituly: daň z divi bude 5 %, 15% a 40 %. Můžeš si započíst první dva v plné výši, ale ze třetího pak jen do výše 15 %. Sumou by ses dostal na vyšší zápočet a z jejich hlediska "okradl" stát na daních.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 27 úno 2021 23:27

To co píšeš hrozí snad jen těm, co mají z USA vysoko zdaněné tituly typu (M)LP s daní z dividend vyšší, než těch 15%. Jinak běžný investor bez těchto specialit a s podepsaným W-8BEN nemá z USA u titulů daň nad 15%. Každopádně tvůj FÚ má divný výklad a slyším ho prvně, kreativita mnohých úředníků FÚ je fakt bezbřehá :). Vždyť země se vyhodnocuje typicky jako celek, i s tou horní limitaci zápočtu na max. 15% (i smlouvy o zamezení dvojího zdanění nejen s USA hovoří v článku o dividendách z dané země jako o "dani, že nesmí překročit 15%...", nikoliv z jednoho jednotlivého divi příjmu/divi titulu). Ale samosebou v zahraničí nezdaněné složky (třeba vratky daní u reit, return of capital atd) do zápočtu nevstupují, to je jasné, zápočet je jen za zdaněné příjmy.
A profesně se daním fakt nevěnuji, pracuji ve zcela jiném odvětví (doprava) - jen jsem si to tehdy nastudoval, když jsem začal investovat do zahraničích akcií, abych si to mohl dělat sám bez nějakých poradců atd.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 04 bře 2021 19:01

minarjo píše:
27 úno 2021 23:27
To co píšeš hrozí snad jen těm, co mají z USA vysoko zdaněné tituly typu (M)LP s daní z dividend vyšší, než těch 15%. Jinak běžný investor bez těchto specialit a s podepsaným W-8BEN nemá z USA u titulů daň nad 15%. Každopádně tvůj FÚ má divný výklad a slyším ho prvně, kreativita mnohých úředníků FÚ je fakt bezbřehá :). Vždyť země se vyhodnocuje typicky jako celek, i s tou horní limitaci zápočtu na max. 15% (i smlouvy o zamezení dvojího zdanění nejen s USA hovoří v článku o dividendách z dané země jako o "dani, že nesmí překročit 15%...", nikoliv z jednoho jednotlivého divi příjmu/divi titulu). Ale samosebou v zahraničí nezdaněné složky (třeba vratky daní u reit, return of capital atd) do zápočtu nevstupují, to je jasné, zápočet je jen za zdaněné příjmy.
A profesně se daním fakt nevěnuji, pracuji ve zcela jiném odvětví (doprava) - jen jsem si to tehdy nastudoval, když jsem začal investovat do zahraničích akcií, abych si to mohl dělat sám bez nějakých poradců atd.
no právě, mix C-corps, MLP, REIT (kde se vrací v následujícím roce, tzn. zase ti to rozhodí daň v roce x+1), zažene úředníky do zoufalství :lol:
A ještě co všechno jsou vlastně US akcie? Definice se vytrácí, resp. f.ú. nemůže vědět domicil všech akcií (a nezišťuje si je). Zvlášť pokud máš trochu (víc) exotiky.
Proto po mě chtěli vyhodnocení po jednotlivých titulech a "oříznout" za každý titul zvlášť na max 15 %.
A já jim to donesu v pdf, kde si to musí opsat na papír :roll:
Skoro je mi jich až líto.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Michal
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 12 úno 2021 18:01

Re: Lynx

Příspěvek od Michal » 09 bře 2021 15:18

Tak jsem si vybral peníze z Lynxu, poslal jsem si koruny na korunové účet do Raifky. Přišlo mě o 2tis. méně. :-( Tak jsem zjišťoval info a dozvěděl jsem se následující. Jediná česká banka která má napojeni na tu banku JPM v německu je ČSOB a ta jako zprostředkující banka si bere poplatek 1% min. 300 a max 2000kč. Pokud jsem správně pochopil ceník RB tak by měla být jedna zahnaniční transakce zdarma jinak 1% a 1200kč max. Tak se jen děsím, zda si ještě RB ztrhne něco a nebo ne. Když si tu platbu totiž rozkřiknu tak je tam psáno poplatek 1200kč, ale přišlo o 2tis. méně. Takže v lepším případě je opravdu jedna platba zdarma a bude mě to stát jen 2tis. a v horším si ztrhne ještě moje banka a bude mě to stát 3.200kč. Info z Lynxu je, že na českým sběrným účtu pracují, ale kdy to bude nevědí. Do té doby je asi lepší si poslat eura přes sepa platbu zdarma.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 bře 2021 16:04

Ano, popisuješ známá rizika Swift plateb, když by sis poslal dolary z US banky, mohl jsi dopadnout ještě hůře. Skutečně eura jsou teď nejvíc v klidu, u SEPA takové náklady nehrozí, je ale třeba pak ta eura mít kde levně směnit (do 25 tisíc Kč měsíčně lze bezplatně za téměř středový kurz použít ve všední dny Revolut).

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 09 bře 2021 17:39

Tak to je dobrý hnus velebnosti:-(

Díky Michale za varování.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 10 bře 2021 17:44

chci napsat sprosté slova na adresu zúčastněných bank, ale nechci ban...

x#@& !!!!

a není už lepší to na Lynxu směnit na eura, poslat eura (SEPA platba) a tady směnit zpět??

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Odpovědět