Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
RomanS
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Re: Lynx

Příspěvek od RomanS » 24 úno 2021 15:42

Ale ked chcem vytvorit v Lynxe - make depozit tak tam mam už nové users account a nejde to prepnut na staré (tak ako sa to dá este v reports). A keď zadam cenu ktoru chcem vložiť z povodnej banky, tak c.u. sa mi už nezobrazuje ako povodne, ale nové v tvare IBaN v Nemecku. Alebo si iba v správe účtu vytvořil deposit na nový account users a taktiež účet nemeckej banky a aj napriek tomu si to poslal na staré číslo účtu a na starý users account ? Diky

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 24 úno 2021 16:43

RomanS píše:
24 úno 2021 15:42
Ale ked chcem vytvorit v Lynxe - make depozit tak tam mam už nové users account a nejde to prepnut na staré (tak ako sa to dá este v reports). A keď zadam cenu ktoru chcem vložiť z povodnej banky, tak c.u. sa mi už nezobrazuje ako povodne, ale nové v tvare IBaN v Nemecku. Alebo si iba v správe účtu vytvořil deposit na nový account users a taktiež účet nemeckej banky a aj napriek tomu si to poslal na staré číslo účtu a na starý users account ? Diky
Mě to taky nešlo přepnout na starý účet, poslal jsem peníze v CZK normálně postaru na účet jak psal Michael (1535303109/8150). Poslal jsem to v 10,50 a teď se díval a mám je na Lynxu. Poslal jsem i mail na podporu s detaily platby, aby věděli, ale už tam peníze jsou, takže to je v pohodě. Takže kdo to stihne do konce týdne, tak nemusí řešit přes DE banku.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

RomanS
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Re: Lynx

Příspěvek od RomanS » 24 úno 2021 18:55

super, ďakujem ... už som ich tiež poslal

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 24 úno 2021 20:41

... :-( přemýšlím, jestli mi něco neuniká. Broker mne v podstatě donutil migrovat. Nastavil etická pravidla, která považuji pro sebe za omezující. Ztížil a zdražil mi převody peněz a netají se tím, že to lepší nebude. To šíleně dlouhé zakládání účtů před rokem byl také trochu divný signál. Stejně tak negativní změny při doporučení.

Nějak mi chybí ten důvod, proč bych tam teď měl hrnout nové peníze. Já nabírám spíše opačný trend.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 24 úno 2021 21:50

Cyberguy píše:
24 úno 2021 20:41
... :-( přemýšlím, jestli mi něco neuniká. Broker mne v podstatě donutil migrovat. Nastavil etická pravidla, která považuji pro sebe za omezující. Ztížil a zdražil mi převody peněz a netají se tím, že to lepší nebude. To šíleně dlouhé zakládání účtů před rokem byl také trochu divný signál. Stejně tak negativní změny při doporučení.

Nějak mi chybí ten důvod, proč bych tam teď měl hrnout nové peníze. Já nabírám spíše opačný trend.
Opačný směr? A kam?

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 25 úno 2021 07:36

Pavel píše:
24 úno 2021 21:50
Opačný směr? A kam?
Mám ještě jiné brokery. Byly mi vyplaceny nějaké dluhopisy. Rozhlížím se mezi nemovitostmi. Minulý měsíc mi "utekl" relativně levný byt v rekreační oblasti nedaleko našich hranic (z venkovní strany).

Martin.013
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2020 22:40

Re: Lynx

Příspěvek od Martin.013 » 25 úno 2021 17:25

Michael:

Připojuji se s poděkováním za info, dnes ráno jsem to zkusil poslat na ten starý účet a peníze už mám na účtu u Lynx. Takže potvrzuji, že to funguje. Oznámení u Lynx jsem vytvořil (napsalo to údaje na ten Německý účet), ale poslal jsem to po staru a je to tam :)

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 25 úno 2021 18:10

Cyberguy píše:
25 úno 2021 07:36
Pavel píše:
24 úno 2021 21:50
Opačný směr? A kam?
Mám ještě jiné brokery. Byly mi vyplaceny nějaké dluhopisy. Rozhlížím se mezi nemovitostmi. Minulý měsíc mi "utekl" relativně levný byt v rekreační oblasti nedaleko našich hranic (z venkovní strany).
Mám podobný názor, dříve jeden z nej brokerů kazí na co šáhne...

Dáš tip na tvoje nej brokery? Kde to dobře hodnotíš? Kam přejít nebo začít jinde?

díky pokud sdělíš tipy
G
P.S. já zjistil, že původně neoblíbené Fio má spoustu výhod (pobočka na ruční vložení peněz, bez omezení "etického" nakupování, velký rozsah tickerů i Pinksheety apod.)
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 25 úno 2021 20:07

Fio je v pohodě, jen dražší na poplatky i měnové konverze než třeba Lynx či Degiro, no. Já u nich začínal a nebyl třeba problém napsat na Fio servis přes eBrokera, že bych chtěl přidat ticker XYZ který na burze té a té (USA burza za USD, či Xetra Německo za eura) je a v eBrokeru ne, a do dvou dnů to přidali, pokud to bylo možné, to je u konkurence daleko horší, něco nechat přidat! V tomto tedy všechna čest, jen ty poplatky, dražší konverze měn (spread typicky 4%) a méně příjemné výpisy pro danění (není v něm přehled dividend a daní dle států, člověk to musí počítat sám, navíc u dividend akcií koupených z burzy Xetra, tedy za eura, není ve výpisu ani daň zvlášť, ale rovnou dividenda čistá, daň tak nelze snadno doložit).
Jinak mnozí kritizují platformu eBroker, ale mně nevadí dodnes (mám u Fio stále CZ akcie), a to znám i jiné. Pokud je v Globálním nastavení nastaven rozšířený režim rozhraní, umí vše klíčové. A třeba stránka Portfolio-Investice mi přijde jedna z nejvíc přehledných pro nákup (vpravo portfolio, vlevo nahoře graf nalezené akcie, údaje o ní, ikony pro nákup...).

Ale zpět k tématu: Lynx bych neházel přes palubu, oni za brexit nemohou, a tedy ani za to, že bylo třeba vyměnit entitu Interactive Brokers (z UK na IE) a tedy i bankovní účty. Mimochodem vy co platíte stále na staré číslo českého účtu, platíte do Interactive Brokers UK, ze kterého se (e)migrovalo, z toho by brzy mohl být problém nejen kvůli brexitu. Ale čekám, že IB UK ten účet brzy uzavře, co by s ním dělali, když UK entita IB má po přesunech už snad jen britské investory a ti v CZK vkládat/vybírat stěží potřebují :).

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 26 úno 2021 00:32

Glueless píše:
25 úno 2021 18:10
Dáš tip na tvoje nej brokery? Kde to dobře hodnotíš? Kam přejít nebo začít jinde?
FIO. A platí co píše Minarjo. S platformou v rozšířeném modu nemám problém (částečně si to sám mohu nadefinovat). Do druhého dne na požadavek přidali ticker ("Dobrý den, titul jsme přidali do aplikace e-Broker, najdete jej pod tickerem: NSA."). Zbrojaři nejsou omezeni. Ten výpis a info o zdanění z Xetry je zatím fakt se kterým také bojuji. Trochu komplikací jsou DRIP akce. Mám jeden ticker, kde existuje program DRIP a FIO nedokáže v tomto případě zrealizovat. Pro mne trochu záhada, protože u jiných tickerů to v pohodě na FIO funguje. Nejsem trader, takže vyšší poplatky za obchod časem ztratí na významu. Uměl bych si představit zlepšení třeba v nákupním příkazu nebo v nastavení DRIP. Pokud chci změnit příkaz, musím běžící zrušit a založit nový. Šikovnější by bylo jen přepsání a refresh. Směny provádím na Roklenu. Mají také FIO účty, takže převody v mnou používaných měnách $/€/Kč jsou rychlé a zdarma.
Díval jsem se i do živých účtů jiných brokerů (naposledy eToro) a pro mne je FIO první volba.

Odpovědět