Fio (banka / broker)

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka)

Příspěvek od Cyberguy » 19 pro 2019 13:56

mnam84 píše:
18 pro 2019 13:37
Já to tam v některých oknech mám v některých ne, ale upřímně stejně používám jen záložky portfolio a peníze nic víc. Takže to ani neřeším. Ta aplikace je hrozně morálně zastaralá.
Přemýšlím Mname, proč považuješ eBroker za zastaralý? Neříkám, že je to bůhví jaká moderna. Ale pořád si myslím, že používáš nějaké minimalistické nastavení a když nepoužiješ / neprozkoumáš celou aplikaci, jak můžeš prohlašovat že je to ... zastaralé. Já třeba hlásiče si nemohu vynachválit. Nikde jinde jsem zatím podobnou možnost neobjevil. Mám ještě účet u LYNX a když jsem se na to ptal na helpdesku, říkali mlhavě, že asi to mají ale neví jak a kde to nastavit. ... ale když mám eBroker, je mi to vlastně jedno.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka)

Příspěvek od mnam84 » 19 pro 2019 14:08

Cyberguy píše:
19 pro 2019 13:56
mnam84 píše:
18 pro 2019 13:37
Já to tam v některých oknech mám v některých ne, ale upřímně stejně používám jen záložky portfolio a peníze nic víc. Takže to ani neřeším. Ta aplikace je hrozně morálně zastaralá.
Přemýšlím Mname, proč považuješ eBroker za zastaralý? Neříkám, že je to bůhví jaká moderna. Ale pořád si myslím, že používáš nějaké minimalistické nastavení a když nepoužiješ / neprozkoumáš celou aplikaci, jak můžeš prohlašovat že je to ... zastaralé. Já třeba hlásiče si nemohu vynachválit. Nikde jinde jsem zatím podobnou možnost neobjevil. Mám ještě účet u LYNX a když jsem se na to ptal na helpdesku, říkali mlhavě, že asi to mají ale neví jak a kde to nastavit. ... ale když mám eBroker, je mi to vlastně jedno.
Celá ta aplikace je naprogramována zastarale a oni ji nedokáží upgradovat, protože člověk co jim to před lety vyvíjel odešel z firmy... Fio jako jediné nabízí nákup ETF v USA, ne protože chce ale protože to neumí zakázat v tý aplikaci. Nicméně aplikaci jsem prozkoumával celou před lety, a zjitil sem, že vážně nepotřebuji vic než jsem říkal. Když pominu zastaralou grafiku tak mi často vadí dlouhé načitání, chyby v datech nebo jejich extrémní zpoždění. Hlásiče znám, ale přijde mi principiálně špatné za to platit, někomu kdo má jedny z nejvyšších poplatků na trhu. Lynx má stejnou službu a využívám ji bez problému a dost spokojeně, najít ji pro mě nebylo problém. Hlavně je zdarma.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka)

Příspěvek od Cyberguy » 19 pro 2019 15:35

K ostatnímu už nemám potřebu něco doplnit. Snad jen že za Hlásič z FIO jsem nikdy nic neplatil.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka)

Příspěvek od mnam84 » 19 pro 2019 15:38

Cyberguy píše:
19 pro 2019 15:35
K ostatnímu už nemám potřebu něco doplnit. Snad jen že za Hlásič z FIO jsem nikdy nic neplatil.
Koukám tedka že se platí jen SMSka, tak to je srovnatelné s ostatními. Nicméně Lynx mi v tomto přišel mnohem pohodlnější.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Fio (banka)

Příspěvek od VSbrok » 26 pro 2019 15:16

mnam84 píše:
19 pro 2019 14:08
Celá ta aplikace je naprogramována zastarale a oni ji nedokáží upgradovat, protože člověk co jim to před lety vyvíjel odešel z firmy... Fio jako jediné nabízí nákup ETF v USA, ne protože chce ale protože to neumí zakázat v tý aplikaci. Nicméně aplikaci jsem prozkoumával celou před lety, a zjitil sem, že vážně nepotřebuji vic než jsem říkal. Když pominu zastaralou grafiku tak mi často vadí dlouhé načitání, chyby v datech nebo jejich extrémní zpoždění. Hlásiče znám, ale přijde mi principiálně špatné za to platit, někomu kdo má jedny z nejvyšších poplatků na trhu. Lynx má stejnou službu a využívám ji bez problému a dost spokojeně, najít ji pro mě nebylo problém. Hlavně je zdarma.
aha, tak teď chápu proč o tý webový "super" apkce na těch jejich seminářích tak mlží a nechtěj k tomu nic říct ... jen "noooo my víme, že vzhled a funkčnost nic moc, snažíme se s tím něco udělat, ale kdy to bude nevíme, Fio má momentálně jiné priority".
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

neydek
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2020 11:12

Re: Fio (banka)

Příspěvek od neydek » 07 črc 2020 11:37

Dá se někde z e-brokera dostat přehled obdržených dividend? Já to našel jen v záložce Obchody. Zapsáno navíc prapodivně jako hotovostní vklad, zřejmě z účtu Monety, ale jen protože vím, kolik a kdy mi mělo přijít. Až tam toho bude víc, tak to bude horší. Navíc moc nevím, co z toho by mohl chtít vidět finančák.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka)

Příspěvek od Cyberguy » 07 črc 2020 17:23

Obdržené dividendy ve FIO můžeš najít ve výpisu v záložce "Výpisy" - generováno po čtvrtletích.

neydek
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2020 11:12

Re: Fio (banka)

Příspěvek od neydek » 11 črc 2020 19:22

Cyberguy píše:
07 črc 2020 17:23
Obdržené dividendy ve FIO můžeš najít ve výpisu v záložce "Výpisy" - generováno po čtvrtletích.
Tam teda ale taky mám dividendu od Monety vedenou jako "Vloženo na účet z XXX. Bezhotovostní
vklad". To, že to je dividenda zřejmě musím vědět sám, jinak to nezjistím :?

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Fio (banka)

Příspěvek od StanikKolarik » 11 črc 2020 23:25

neydek píše:
11 črc 2020 19:22
Cyberguy píše:
07 črc 2020 17:23
Obdržené dividendy ve FIO můžeš najít ve výpisu v záložce "Výpisy" - generováno po čtvrtletích.
Tam teda ale taky mám dividendu od Monety vedenou jako "Vloženo na účet z XXX. Bezhotovostní
vklad". To, že to je dividenda zřejmě musím vědět sám, jinak to nezjistím :?
tak pokud to máš od české Monety, tak je to tak správně... ta je už zdaněná, takže ji nemusíš přiznávat... takže pro tebe je to vlasntě jenom statistická položka. A jaks zajistil že se ti připsala na účet? Já si pro všechny divi musím do banky pro cash/zadání pokynu k převodu osobně
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

neydek
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2020 11:12

Re: Fio (banka)

Příspěvek od neydek » 12 črc 2020 13:18

StanikKolarik píše:
11 črc 2020 23:25
neydek píše:
11 črc 2020 19:22
Cyberguy píše:
07 črc 2020 17:23
Obdržené dividendy ve FIO můžeš najít ve výpisu v záložce "Výpisy" - generováno po čtvrtletích.
Tam teda ale taky mám dividendu od Monety vedenou jako "Vloženo na účet z XXX. Bezhotovostní
vklad". To, že to je dividenda zřejmě musím vědět sám, jinak to nezjistím :?
tak pokud to máš od české Monety, tak je to tak správně... ta je už zdaněná, takže ji nemusíš přiznávat... takže pro tebe je to vlasntě jenom statistická položka. A jaks zajistil že se ti připsala na účet? Já si pro všechny divi musím do banky pro cash/zadání pokynu k převodu osobně
Tak jestli tím, že je zdaněná, mám z pohledu FÚ hotovo, tak to je jedině dobře.

Proč mi přišla na účet? Upřímně řečeno, vůbec nevím. Účet jsem u nich otevíral loni na podzim a neuvědomuju si, že bychom na pobočce řešili způsob výplaty divi. To jediné ve smlouvě, co by se toho mohlo týkat, tak je podle mě toto: "Způsob uložení investičních nástrojů, u kterých obchodník umožňuje volbu: Účet obchodníka".

Odpovědět