Fio (banka / broker)

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Konzultace za milion

Příspěvek od Cyberguy » 19 říj 2020 23:08

Vokvok píše:
17 říj 2020 23:27
Trba zda je lepsi to skryt (stepper?) nebo to propsat najednou do hloubky trhu?
Co na to říci? Líbí se mi zdejší heslo: "Podle chuti každého soudruha". Zjistit prokazatelně co je lepší znamená udělat experiment, rozdělit příkaz na dvě 1/2 a každý pustit s rozdílným pokynem. Jinak je to jen věštění z koule. Nelze předem vědět, jak přemýšlí prodávající. Nejsem si jistý že si to ze školy pamatuji dobře, ale zdá se mi to jako ceteris paribus.
Vokvok píše:
17 říj 2020 23:27
Protoze kazda zmena uz je novy prikaz a novy poplatek
Přijde na to ... platíš poplatky za realizovaný příkaz. Změna před realizací tě nic nestojí. Pokud se realizuje příkaz částečně a změníš pokyn na nerealizovanou část příkazu, pak počítej s novým poplatkem.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Vokvok » 20 říj 2020 00:37

1) nedelal jsem nakup nebo uz strasne davno, tak jsem doufal, ze tady nekdy nekdo v posledni dobe nakupoval pres fíjo?

2) nepochopils, jde o to, a to jsem se snazil zduraznit, ze vlastne platis dilem pausal, u fia je ten strop 340 tis. a nad to uz je to zdarma. Tedy za er byl nechat ten prikaz bezet treba mesic nebo nez se nakoupi za tech podminek vsechno (abych treba nemusel platit dalsi zmeneny prikaz, protoze zmenit se imho neda, pouze zrusit?)

Tedy ano, pozdejsi zmena generuje novy poplatek, ktery byt nemusel, pokud by se vse koupilo na jeden prikaz...

Ps: ono se to blbe uci na vetsich castkach, zejo, to uz clovek muze dost prodelat.

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Fio

Příspěvek od Trimax » 07 lis 2020 13:08

Jak je zde uváděno, Fio neumí omezit nákupy US ETF a určitých akcií, jak je požadováno podle regulace EK.
Je tomu skutečně tak?

Zkoušel jsem si demoúčet u Patria a tam jde taky běžně obchodovat US ETF.
Je to tím, že i oni nedokáží toto na své platformě zakázat nebo u nás skutečně platí vyjímka udělena ČNB jak se vyjádřilo již Fio?

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od slon » 07 lis 2020 15:26

https://www.fio.cz/zpravodajstvi/odborn ... xu-s-p-500
Můžu jako český občan investovat do amerických ETF?
V důsledku nařízení Evropské unie (tzv. PRIIPs) přestala část obchodníků s cennými papíry americká ETF nabízet, jelikož k nim američtí emitenti nevydali dokument s klíčovými informacemi pro investora, tzv. KIID (key investor information document), který by splňoval požadavky unijní regulace.

Dopady tohoto nařízení na jednotlivé investiční služby ovšem závisí na postoji konkrétního národního regulátora. Na Fio banku dohlíží Česká národní banka, která v tomto směru vydala pro obchodníky relativně vstřícné stanovisko a investorům klasické obchodování amerických ETF nadále umožňuje, i když k nim obchodníci s cennými papíry nemůžou klientům poskytovat poradenství či tato ETF klientům aktivně nabízet.
Silně pochybuji, že by si někdo dovolil nabízet něco, co nesplňuje regulace - to by byla pokuta víc než mastná.

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od etfindex » 08 lis 2020 15:47

slon píše:
07 lis 2020 15:26
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/odborn ... xu-s-p-500
Můžu jako český občan investovat do amerických ETF?
V důsledku nařízení Evropské unie (tzv. PRIIPs) přestala část obchodníků s cennými papíry americká ETF nabízet, jelikož k nim američtí emitenti nevydali dokument s klíčovými informacemi pro investora, tzv. KIID (key investor information document), který by splňoval požadavky unijní regulace.

Dopady tohoto nařízení na jednotlivé investiční služby ovšem závisí na postoji konkrétního národního regulátora. Na Fio banku dohlíží Česká národní banka, která v tomto směru vydala pro obchodníky relativně vstřícné stanovisko a investorům klasické obchodování amerických ETF nadále umožňuje, i když k nim obchodníci s cennými papíry nemůžou klientům poskytovat poradenství či tato ETF klientům aktivně nabízet.
Silně pochybuji, že by si někdo dovolil nabízet něco, co nesplňuje regulace - to by byla pokuta víc než mastná.

Ahoj,pokud to má Fio takto uvedené tak by to asi měla být pravda. Celá ta situace s nákupem US etf je podivná. Záleží jestli by se to dalo nějak ověřit popř. dostat vyjádření od ČNB. :?

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od slon » 08 lis 2020 17:18

https://www.cnb.cz/cs/casto-kladene-dot ... ci-PRIIPs/

řekl bych, že odpovědi na ČNB stránkách najdeš, jen si je musíš správně přeložit/vyložit. Podle mě to je třeba výklad B2 - Poskytování KID v případě „execution-only“ služeb.

Každopádně ty jako retail investor -> pokud to bude zakázáno shora, tak se k nákupu něčeho zakázaného stejně nedostaneš.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 03 pro 2020 11:24

Včera jsem si volal do Fio banky v Ústí n.L., po chvíli zvonění mě to přepojilo do Mostu. Pán z pobočky mi vysvětloval věci ohledně e-brokera. Chci se zeptat, toho kdo Fio má, jak je to s dividendou z USA v USD. Přijde mi normálně do e-brokera, nebudu muset nikam chodit a v jaké měně? Nechci kvůli dividendám chodit na pobočku. Pán přesně nevěděl a odkázal mě na paní z ÚL, která má e-brokera na starosti.
Další věci : když si převedu peníze z BÚ u Fio banky na brokera, to je zdarma a pak když budu dělat konverzi do USD, tak neplatím nic, ale přemění mi to dle jejich kurzu? U Lynxu je to za 5USD.
Díky....
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Damien
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 21 čer 2019 09:25

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Damien » 03 pro 2020 11:37

- divi z USA v USD príde na e-broker, netreba nikam chodiť a na účte ostane v USD
- ja používam prevod z bú vo FIO na e-broker a je to zdarma a trvá to pár sekúnd
- za konverziu neplatíš nič, mení to podľa ich kurzu, dosť nevýhodného

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od bigusdykus » 03 pro 2020 12:30

U Lynxu je to myslím za 100kc bez ohledu na objem
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 03 pro 2020 13:28

Damien píše:
03 pro 2020 11:37
- divi z USA v USD príde na e-broker, netreba nikam chodiť a na účte ostane v USD
- ja používam prevod z bú vo FIO na e-broker a je to zdarma a trvá to pár sekúnd
- za konverziu neplatíš nič, mení to podľa ich kurzu, dosť nevýhodného
dík.
- když vezmu vklad v USD na účet, tak tam je poplatek 0,5% nebo min.75,--. Když budu vkládat cca 10 000,--, tak se mi asi nevyplatí kupovat někde USD a pak je vkládat s poplatkem
- e-brokera chci kvůli nákupu LMT a GD, u Lynxu je nekoupím a taky v "rámci diverzifikace" brokerů
- na české akcie jsem ještě nekoukal, ale kdybych Fio měl, tak možná nějaké koupím
- poplatek je sice 8USD, ale tolik nákupů dělat nebudu, tak o ty 3USD navíc oproti Lynxu nebudu řešit
- ještě jedno doplnění, neplatí se žádné poplatky za nečinnost u e-brokera??
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět