Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 20 lis 2020 12:59

Vokvok píše:
20 lis 2020 00:11
Takze u Patrie kdyz krachne CSOB, tak co se stane s mymi penezi na sbernym uctu patrie?!
Žádné peníze tam již nebudou.
Na vás bude prokázat, kolik peněz jste tam měl a pohledávku přihlásit do konkursu.
V lepším případě bude vaše pohledávka shodná s účetní knihou. V horším případě účetní knihy zmizí. Ještě horší ale bude, pokud tam nebudou ani peníze, ani akcie.
Pravděpodobně ale na závěr dostanete svoje peníze z GFOCP (do max. úrovně plnění), ale počkáte si na ně pár let.

Ke krachům brokerů již v ČR došlo, tak se podívejte, jak to probíhalo.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 20 lis 2020 13:22

zapik píše:
20 lis 2020 10:06
Když je to pojištění tak nízké u brokerů to aby člověk hledal nějaký připojištění což zatím žádné takové Pojištovna nenabízí. Tak asi nezbyde aby to člověk rozděloval do vícero brokerů když je to investor na 20 a více let
rozdělit to je na pytel...pokud reinvestuješ divi, tak po 20.000 to narůstá pomaleji než centralizovaně, více účtů se taky hůř kontroluje, při prodeji jedné akcie za účelem nákupu jiné se musíš ještě soustředit na kterém účtu co máš, více různých výpisů při daňovém přiznání...

Prostě více účtů=více a větší pakárny.

Navíc pokud si vybereš nejlepšího brokera, pak musíš mít i dva (tři, čtyři...) další nejlepší, tzn. jdeš dolů s kvalitou.

Jak se prokazuje vlastnictví akcie v případě krachu? Nějaký ověřený výpis? Ví to někdo?

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 20 lis 2020 13:31

bigusdykus píše:
20 lis 2020 12:59
Vokvok píše:
20 lis 2020 00:11
Takze u Patrie kdyz krachne CSOB, tak co se stane s mymi penezi na sbernym uctu patrie?!
Žádné peníze tam již nebudou.
Na vás bude prokázat, kolik peněz jste tam měl a pohledávku přihlásit do konkursu.
V lepším případě bude vaše pohledávka shodná s účetní knihou. V horším případě účetní knihy zmizí. Ještě horší ale bude, pokud tam nebudou ani peníze, ani akcie.
Pravděpodobně ale na závěr dostanete svoje peníze z GFOCP (do max. úrovně plnění), ale počkáte si na ně pár let.

Ke krachům brokerů již v ČR došlo, tak se podívejte, jak to probíhalo.
Zase až tak bych se o akcie u Patrie nebál,přece jenom CSOB je velká banka,to už se pak nedá věřit ničemu.
A Patrie už tady nějakou dobu je a nikdy s ní nebyly problémy.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 20 lis 2020 13:43

TomasV píše:
20 lis 2020 13:31
A Patrie už tady nějakou dobu je a nikdy s ní nebyly problémy.
Opět si dovolím odkázat tě na obchodní podmínky, zvláště pak bod "Uložení investičních prostředků". Posílal jsem zde jak plné znění, tak označené texty.
Takže přečíst, porozumět a rozhodnout se podle svého uvážení.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 20 lis 2020 13:48

Cyberguy píše:
20 lis 2020 11:56
Martin píše:
20 lis 2020 11:25
A neni to pojisteni 20000 na jedno rodne cislo? Nevim, zatim jsem to nesledoval, jen se ptam, jestli nekdo nevi.
Už jsem to tu myslím někde psal. Pojištění u jednoho brokera se vztahuje na jedno r.č. Ověřoval jsem si to. Rozdělení, alias založení druhého účtu jedné osoby u stejného brokera neřeší rozložení rizika podpojištění.
Myslel jsem zalozit konto u jineho brokera. U Lynxu nejde GD a LMT, tak by hned byla moznost je vlastnit. Konto vlastnime s manzelkou na pul,jsme na smlouve oba jako vlastnici, to by mohl byt problem, kdyby bylo pojisteni vkladu na rodne cislo.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 20 lis 2020 15:10

Martin píše:
20 lis 2020 13:48
Cyberguy píše:
20 lis 2020 11:56
Martin píše:
20 lis 2020 11:25
A neni to pojisteni 20000 na jedno rodne cislo? Nevim, zatim jsem to nesledoval, jen se ptam, jestli nekdo nevi.
Už jsem to tu myslím někde psal. Pojištění u jednoho brokera se vztahuje na jedno r.č. Ověřoval jsem si to. Rozdělení, alias založení druhého účtu jedné osoby u stejného brokera neřeší rozložení rizika podpojištění.
Myslel jsem zalozit konto u jineho brokera. U Lynxu nejde GD a LMT, tak by hned byla moznost je vlastnit. Konto vlastnime s manzelkou na pul,jsme na smlouve oba jako vlastnici, to by mohl byt problem, kdyby bylo pojisteni vkladu na rodne cislo.
Jasně Martine,
myslel jsem na to předem. Založil jsem první účet na sebe a druhý na ženu u stejného brokera. Tím pádem je každý z účtů pojištěný na ... řekněme 20k €. Když založíš další účet u jiného brokera, je to jiný případ. Druhý broker má ze zákona také pojistku (pravděpodobně identickou jako první broker). Navíc nepočítám, že by současně zkrachovali dva různí brokeři ve stejný okamžik.
Zajímavým momentem je ale Tvůj případ. Tj., jak by z Garančního fondu bylo vyplaceno pojištění dvěma spoluvlastníkům jednoho účtu. Tedy tobě a manželce současně. Zda každému na jeho r.č. po 20k € a nebo oba dohromady. Tady radu nemám.
Napadá mne více variant, kdy SJM může dělat problém. Třeba podání daňového přiznání.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 20 lis 2020 15:19

Cyberguy - mam ted plno jinych starosti, ale budu se na to muset podivat. Uz jsem to resil v sekci dan.priznani, predbezna domluva na FU je takova, ze budu danit jen ja a manzelka napise, prohlaseni....uvidim v breznu.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 21 lis 2020 18:26

Cyberguy píše:
20 lis 2020 15:10
Martin píše:
20 lis 2020 13:48
Cyberguy píše:
20 lis 2020 11:56

Už jsem to tu myslím někde psal. Pojištění u jednoho brokera se vztahuje na jedno r.č.
Myslel jsem zalozit konto u jineho brokera.
Navíc nepočítám, že by současně zkrachovali dva různí brokeři ve stejný okamžik.
ad krach v jednom okamžiku: bude mít nízkou pravděpodobnost, jen pokud se bude jednat o vnitřní záležitost brokera. Ale v případně vnějšího vlivu dojde právě k tomu, že jich krachne víc naráz, právě z důvodu vnějšího vlivu.

Konkrétní příklad: odpoutání CHF od kurzu EUR. Kdo to pamatuje, jednalo se o šok na forexu a hodně firem mělo problémy, a hned několik jich to ustálo jen taktak. Pohnul se kurz o procenta a ti co měli pozici na větší páku (100x) tak skokově tratili dost velké částky a stoploss jim nepomohl, protože kurz šel skokem na jinou hodnotu.
Brokeři tam pak některým dávali dost velký slippage a byly z toho i soudní pře...

V obdobném okamžiku černé labutě si dovedu představit krach několika brokerů naráz.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Re: Lynx

Příspěvek od Superior » 07 pro 2020 18:22

Ahoj vespolek
Využíváte někdo Stock Yield Enhancement Program (SYEP) u LYNX/IB?
Chtěl bych si udělat základní představu o výnosnosti zapojení se a vzhledem k tomu že mám a chci dále mít jen hotovostí účet (ne margin), tak bych si musel přesunout k LYNX portfolio od druhého brookera abych dosáhl na minimální kapitál na účtu pro vstup do programu.
Proto bych rád slyšel vaše názory a především hrubý nástin výnosu z tohoto programu.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 07 pro 2020 23:29

Superior píše:
07 pro 2020 18:22
Ahoj vespolek
Využíváte někdo Stock Yield Enhancement Program (SYEP) u LYNX/IB?
Chtěl bych si udělat základní představu o výnosnosti zapojení se a vzhledem k tomu že mám a chci dále mít jen hotovostí účet (ne margin), tak bych si musel přesunout k LYNX portfolio od druhého brookera abych dosáhl na minimální kapitál na účtu pro vstup do programu.
Proto bych rád slyšel vaše názory a především hrubý nástin výnosu z tohoto programu.
to Diforce/Superior ... nesjednotíš si nick?

Diforce, nedělej si iluze, že bys na SYEP významně zbohatnul. Očekávej spíše nižší jednotky $ (spíše vyšší počty centů).
Nemůžeš ovlivnit co si vypůjčí. Kolik toho bude. A za jaký úrok. Jen koukáš co si půjčí a počátkem příštího měsíce přistane ... nějaký drobas navíc.

Odpovědět