Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
skeletom
Začátečník

Re: Lynx

Příspěvek od skeletom » 23 bře 2020 11:44

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli tu někdo řešil posílání peněz na Lynx z českého dolarového účtu.

Zatím jsem používal eToro a tam jsem nad tím ani nepřemýšlel, poslal jsem z Revolut peníze v dolarech a ty se hned objevily na účtu eToro a mohl jsem je investovat. Bohužel eToro neumí správně danit dividendy, sráží 30% i když mám správně vyplněný W-8BEN a po dvou měsících na supportu jsem to s nimi vzdal a zkouším Lynx, kde to má fungovat snad korektně.

V této chvíli mi chodí výplata v dolarech na Equa Bank účet.
Je mi jasné, že můžu použít wire transfer, který posílá peníze na Interactive Brokers účet v USA, zaplatit 300 Kč poplatek, čekat týden a věřím, že si to Lynx nějak spáruje a peníze budou k dispozici. To mi ale po zkušenostech z eToro přijde jako středověk.
Zkusil jsem si poslat testovací platbu 10 USD z Revolut a našel jsem už tady na fóru, že to asi nefunguje.
Také jsem zkoušel TransferWise, ale tam mají přímo v podmínkách, že neposílají peníze na účty brokerů.

Z vaší zkušenosti je tedy wire transfer na jejich účet v USA jediná cesta?
Ještě mě napadá udělat konverzi na CZK, poslat jim na korunový, což je docela rychlovka, ale pak musím na Lynx směnit CZK na USD a to už mi přijde, že na té dvojí konverzi ztratím dost peněz.

Děkuji moc za komentáře!

bulinak
Začátečník

Příspěvek od bulinak » 23 bře 2020 12:35

Já posílám do Tastyworks přes CurrencyFair, jestli ti to pomůže...
TW:T,ABBV,WBA,MO,XOM,OHI,SKT,ADM,K,CAH,WFC,OXY,PSX,VOD,NRZ,SPG,EVR,GEO,CSWC,IRM,MMM,JNJ,MSM,CVX,M,RDSB,CSCO,MAIN,PFE,OZK,PRU; FIO:ČEZ, O2, Moneta, PM, Kofola, KB; Portu a různá P2P na která mohu poskytnout referral.

Pavel
Investor

Příspěvek od Pavel » 23 bře 2020 12:52

skeletom píše:
23 bře 2020 11:44
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli tu někdo řešil posílání peněz na Lynx z českého dolarového účtu.

Zatím jsem používal eToro a tam jsem nad tím ani nepřemýšlel, poslal jsem z Revolut peníze v dolarech a ty se hned objevily na účtu eToro a mohl jsem je investovat. Bohužel eToro neumí správně danit dividendy, sráží 30% i když mám správně vyplněný W-8BEN a po dvou měsících na supportu jsem to s nimi vzdal a zkouším Lynx, kde to má fungovat snad korektně.

Je mi jasné, že můžu použít wire transfer, který posílá peníze na Interactive Brokers účet v USA, zaplatit 300 Kč poplatek, čekat týden a věřím, že si to Lynx nějak spáruje a peníze budou k dispozici. To mi ale po zkušenostech z eToro přijde jako středověk.
Zkusil jsem si poslat testovací platbu 10 USD z Revolut a našel jsem už tady na fóru, že to asi nefunguje.
Také jsem zkoušel TransferWise, ale tam mají přímo v podmínkách, že neposílají peníze na účty brokerů.

Ještě mě napadá udělat konverzi na CZK, poslat jim na korunový, což je docela rychlovka, ale pak musím na Lynx směnit CZK na USD a to už mi přijde, že na té dvojí konverzi ztratím dost peněz.

Děkuji moc za komentáře!
Jestli máš dolary na účtě v české bance, zeptej se v Lynx, na jaký účet a u jaké banky (snad je to v Čechách působící banka, možná je to HSBC) se posílají dolary a kolik si bude Lynx účtovat za příchozí platbu. Pak s touto informací ověř v Equa bance, kolik si oni budou chtít účtovat za převod. Může to být hodně, ale nemusí. Převody v dolarech jsou obecně drahé. U menších částek, do cca 1000 USD by se mohl vyplatit i dvojí převod USD-CZK-USD, Lynx má luxusní směnné kurzy, za převod chce paušálně 100 Kč. Záleželo by tedy, v jak výhodném kurzu bys směnil dolary z Equa banky.

blac
Začátečník

Příspěvek od blac » 23 bře 2020 14:24

skeletom píše:
23 bře 2020 11:44

Děkuji moc za komentáře!
Hoj, ja mam dolarovy ucet u FIO a posilam na Lynx jednou za cas vetsi castky. Poplatek je 20-25 USD na strane FIO, lynx si nic neuctuje (jakoze z tech penez co tam poslu nic neubyde). Ve sprave uctu u linx si vytvor ze chces poslat prostredky a ono ti to napise na jakou banku to poslat (je to HSBC v USA myslim, virtualni ucet je generovan primo pro tvuj ucet LINX). Doba trva 3h az 2 dny (nevim na cem je to zavysle).

skeletom
Začátečník

Příspěvek od skeletom » 24 bře 2020 12:28

Včera jsem to zkusil poslat přes Revolut a dnes už vidím na Lynx peníze, ale jsou ve stavu Hold.
Je ještě možné, že mi to zamítnou a nebude to cesta.
Jinak budu posílat přes Wire u Equa je to 300 Kč, naštěstí si neberou žádná procenta jako třeba Spořka.
Oni vygenerují nějaký virtuální účet v USA u Citibank. Takže jako není problém používat wire, jen jsem si říkal, že investuju trošku času do hledání alternativy co by byla třeba rychlejší a levnější.
Určitě se tady podělím, jak to dopadlo.

Odpovědět