Trading 212 Investing

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 655
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 28 times

Re: Trading 212 Investing

Příspěvek od czhunter » 17 úno 2023 12:33

minarjo píše:
26 led 2023 06:34
Sám mám nyní už 4 brokery, a to kromě historického vývoje investic, poplatků a nabídky instrumentů i právě proto, abych ideálně u žádného nemusel vůbec (či aspoň nějak výrazněji) překročit těch 20 tisíc euro. Nerozlišuji, zda jde vlastníkem o brokery české (u mě Fio na české akcie), holandské (u mě Degiro a Lynx) či polské (XTB), jsme v EU a tento základní pojistný limit obchodníků s CP je v ní jednotný.
To je sice hezké, ale je to jen pro velice drobné investory a lidi, co nečekají žádný výnos od investic. 10 tisíc investovaných do Apple má dnes hodnotu 7 milionů. Akcie Cigna 28x ode dna roku 2009. To budeš každých pár let ty portfolia dělit a stále hledat nové a nové brokery?

Tedy i pokud tam mám dnes 20 tisíc Euro, tak to bude 40 tisíc za max deset let a tedy za 10 let budeš potřebovat už 8 brokerů i při pouhém malém výnosu, nepočítaje nový kapitál. Pokud by to byla poslední desetiletka, tak by to bylo spíše 12-16 brokerů. Exponenciální růst je mrcha v tomto.

Tedy toto rozdělení po €20k je jen teorie a pro velice drobné investory. A pokud investuji a spořím tak málo, že to mohu rozdělit na 4 brokery, pak to můj život stejnak moc neovlivní, pokud o to přijdu, tedy bych to taky neřešil.

A každý další broker komplikuje daně a přehled o portfoliu a to o dost. Já mám jen dva IB a Degiro plus manželka Degiro a už tak to komplikuje stav věcí. Nicméně Sharesight to částečně řeší a umí dnes importovat obchody jak z IB, tak z Degiro.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 655
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 28 times

Re: Trading 212 Investing

Příspěvek od czhunter » 17 kvě 2024 18:37

Nedávno jsem objevil, že broker Trading 212 platí 6% na neinvestované hotovosti v CZK. Úrok placen denně. Jelikož byl Dolar drahý, tak jsem tam dával volné CZK a čekal na levnější USD. Což se blíží, protože USD spadl o 5% za měsíc.

Do teď jsem měl Maxbanku s 6% na spořícím, ale začali to snižovat až na 5,3% díky ČNB.

Třeba se to někomu bude hodit.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

-Mirek-
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2024 13:17
Has thanked: 2 times

Re: Trading 212 Investing

Příspěvek od -Mirek- » 17 kvě 2024 22:47

Když ono to je ztrátový broker. Nějak v ně nemám důvěru. Sice pojištění atd, ale komu by se to chtělo řešit.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 655
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 28 times

Re: Trading 212 Investing

Příspěvek od czhunter » 02 črc 2024 13:16

Já tedy četl, že jsou v zisku. ChatGPT to portvrzuje:
Trading 212 has been profitable, particularly due to its business model which includes zero-commission trading and other revenue streams such as spreads on trades, currency conversion fees, and the introduction of premium services. Trading 212 makes money primarily from the difference between buying and selling prices (spreads) and fees on currency conversions for CFDs (Contracts for Difference). They have also indicated plans to add premium features that will require payment​ (Money To The Masses)​​ (BrokerChooser)​.

The platform is well-regulated, being licensed by both the Financial Conduct Authority (FCA) in the UK and the Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) for operations within the EU. These regulatory frameworks provide substantial protections for investors' funds, including compensation schemes in case of insolvency​ (Investing in the Web)​.

Overall, Trading 212's profitability and stability are supported by its strategic revenue models and robust regulatory oversight.
Každopádně už úrok sesekli na 4%. Tedy aktuálně je Maxbanka se 4,5% opět nejlepší, ale úrok padá rychle.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět