Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 12 úno 2021 21:19

Pavel píše:
12 úno 2021 20:52
Glueless píše:
12 úno 2021 19:23
Martin píše:
12 úno 2021 10:12
MONETA - zjišťoval jsem a když zadám SEPA platbu z internetového bankovnictví, pak musí být SHA poplatky, tak bych neměl platit nic navíc a mělo by to pro mě být zdarma. Nevím, jak se na to bude tvářit Citibank, když podle SHA každý platí svoje poplatky. Jaké s tím máte zkušenosti?
jak jsem psal, zkoušel jsem to (přes Fio) a Citi mi napálilo 50 USD... :!:

G.

Tomu nerozumím, SEPA platbu lze použít jen pro platby Eurem, tak jak s tím souvisí poplatek v dolarech?
Ja posilal czk z fio do lynx, ten mam vedeny v usd (base currency) takze z vypisu vidim poplafek v usd. Zkusil jsem poplatky "kazdy sve bance".
Nedoporucuji...

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 12 úno 2021 23:37

Opakuji: SEPA platbu lze použít jen pro Eura. Mám tomu rozumět tak, že jsi z korunového účtu ve FIO zadal příkaz k převodu Eur na účet u Lynx?

Dále - poplatek tedy nebyl v USD a je pak ovšem překvapivé, že byl přesně 50 USD (že přepočet na USD vyšel jako takové hezké kulaté číslo).

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 13 úno 2021 09:24

Jednou týdně si kontroluji připsané dividendy ve správě účtu a tyto některé dividendy se stále připisují na starý účet,kde později IB přepíše na nový.Z toho usuzuji ,že by bylo možné stále zaslat peníze na starý účet ,tak jak to šlo před migrací?

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Lynx

Příspěvek od Antoan » 13 úno 2021 10:22

TomasV píše:
13 úno 2021 09:24
Jednou týdně si kontroluji připsané dividendy ve správě účtu a tyto některé dividendy se stále připisují na starý účet,kde později IB přepíše na nový.Z toho usuzuji ,že by bylo možné stále zaslat peníze na starý účet ,tak jak to šlo před migrací?
To záleží od toho kedy bola dividenda ohlásená. Ak bola ohlásená ešte pred migráciou tak sa potom pripisuje ešte do starého účtu a na druhý deň sa pripočíta do nového účtu.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 13 úno 2021 11:11

Antoan píše:
13 úno 2021 10:22
TomasV píše:
13 úno 2021 09:24
Jednou týdně si kontroluji připsané dividendy ve správě účtu a tyto některé dividendy se stále připisují na starý účet,kde později IB přepíše na nový.Z toho usuzuji ,že by bylo možné stále zaslat peníze na starý účet ,tak jak to šlo před migrací?
To záleží od toho kedy bola dividenda ohlásená. Ak bola ohlásená ešte pred migráciou tak sa potom pripisuje ešte do starého účtu a na druhý deň sa pripočíta do nového účtu.
Tak to je jasné,šlo mi o to ,že by možná fungovalo poslílat koruny na starý účet a vyhnout se poplatku za mezinárodní platbu.

Jinak tohle se píše na stránkách Lynxu,třeba opravdu ten účet zprovozní.


Vklady v CZK jsou posílány do Německa. Vaše banka Vám může naúčtovat poplatek za odchozí zahraniční platbu nebo za využití korespondenční banky. Na otevření účtu pro CZK v ČR pracujeme, bohužel nemáme informace kdy a jestli se tak stane.

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Lynx

Příspěvek od IG_Ronie » 13 úno 2021 12:13

Btw, kdyz bych si v CR zalozil USD ucet a posilal to tam z nej, je to zahranicni platba s vysokym poplatkem? Kdyz tu padaly zminky, ze i platba z CZK uctu na CZK ucet je zahranicni platbou, protoze ten jejich sberny je v Nemecku.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 13 úno 2021 13:28

IG_Ronie píše:
13 úno 2021 12:13
Btw, kdyz bych si v CR zalozil USD ucet a posilal to tam z nej, je to zahranicni platba s vysokym poplatkem? Kdyz tu padaly zminky, ze i platba z CZK uctu na CZK ucet je zahranicni platbou, protoze ten jejich sberny je v Nemecku.
Ano, je.

Většinou je zahraniční platba v CZK levnější než v USD. Je také otázkou, zda bys dokázal USD sehnat levněji tady (dostat je na účet v ČR) než při směně v Lynxu (z CZK).

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 13 úno 2021 16:04

Pavel píše:
12 úno 2021 23:37
Opakuji: SEPA platbu lze použít jen pro Eura. Mám tomu rozumět tak, že jsi z korunového účtu ve FIO zadal příkaz k převodu Eur na účet u Lynx?

Dále - poplatek tedy nebyl v USD a je pak ovšem překvapivé, že byl přesně 50 USD (že přepočet na USD vyšel jako takové hezké kulaté číslo).
já reagoval na jiné téma v rámci této diskuse a to dilema poplatků (odesílatel/každý své bance/příjemce), nikoliv na odesílání za nově změněných podmínek na účet do německa (to jsem ještě nezkoušel, čekám, co z toho vyleze).
V mém případě bylo výrazně výhodnější platit vše odesílatel.

Poplatek byl za odeslané USD a příjemce byla CitiBank, která si logicky spolkla USD, ale levněji bych tam s tím zajel osobně 8-)
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 13 úno 2021 18:38

Glueless: kdysi dávno, když končil Brokerjet, jsem nezkušeně poslal dolary z Brokerjetu do Patrie. Bylo to sice z dolarového účtu na dolarový u dvou českých bank, ale stálo mě to cca 60 americkejch:-( Takže od té doby jsem hodně ostražitý na posílání dolarů.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 14 úno 2021 15:08

Ahoj, k tomu prevadeni prez Revolut.... prevodni kurz je sice vyhodny, ale z me zkusenosti je kurzove vyhodnejsi nakup USD za CZK u lynxu (ano, sice platite 5usd poplatek ale ten rozdil kurzu lynx-revolut ho u vetsi castky smaze). Experimentalne overeno. Takze si myslim, ze jakmile posilate nejake desetitisice a vic, je ted nejvyhodnejsi varianta posilani na de ucet v czk a holt je to o 100kc (air bank) drazsi nez to byvalo. Nemluve o jednoduchosti... preposilat to prez Revolut nebo cokoli jineho je otrava.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Odpovědět