03) Daně

Život po životě aneb co s portfóliem, které po nás zbude?

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1817
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 5 times
Kontaktovat uživatele:

03) Daně

Příspěvek od VSbrok » 11 pro 2019 14:30

Omlouvám se za neadventní téma, ale blíží se konec roku a čas bilancování. V rámci něho jsem začal přemýšlet i nad tím, že každého z nás bude týkat téma, co se stane s naším ptf (pokud jej v důchodu nezkonzumujeme) a dát i našim blízkým „kuchařku“ jak postupovat. Proto si myslím, že toto vlákno by zasloužilo být samostatné a postupně doplňované. Je to morbidní, ale zodpovědní lidé uvažují i o tomto neb máme naše blízké rádi a chceme, aby na nás příjemně vzpomínali.
Nadhazuji několik okruhů, které budu číslovat. Zkuste reagovat vždy s číslem a okruhem. Pokud naleznete nový samostatný okruh, jak je v tomto příspěvku doplním. Žel fórum Ladislava neumí více úrovní. V IG to budou doufám samostatné podvlákna (nějak mi to nešlo založit a tak prosím správce, zda toto nepřesunout do hlavního adresáře a pak jednotlivá podtémata nedat jako samostatné diskusní okruhy) .

3. Daně
3.1. Pokud dojde v dědickém řízení převod na nového vlastníka, pak časový trest začíná běžet od kdy? Asi to nákupem původního vlastníka není. Je to převodem na nového vlastníka (dědice)? Dědické řízení se může táhnout roky, a tak je to úmrtím, zahájením dědického řízení či jeho ukončení? To se dá i uměle natáhnout, aby držení bylo přes tři roky. Pak by se prodávali ve jménu pozůstalého a byly by v držení přes tři roky?
3.2. Pokud je nějaká akcie držená původním vlastníkem (zemřelým) kratší dobu než 3 roky a dojde, po tragické události, k převodu na nového vlastníka, jedná se o prodej (ukončení vlastnictví)? Tudíž se platí daň z jaké ceny (k jakému dni se ocení)? Kdo bude podávat daňové přiznání a platit daň?
3.3. Než je dědické řízení ukončeno, běží dividendy. Vypořádání daní z nich dělá kdo?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RITM-PC, RTX, SLRC, SPG, STAG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, MAXR, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH, SOL, ADA
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět