Opční obchody

Diskuse o opcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Opční obchody

Příspěvek od slon » 12 kvě 2020 12:58

bulinak píše:
12 kvě 2020 12:10
Roluješ tak, že uzavřeš původní kontrakt a otevřeš nový (zpravidla dále od trhu/ceny). To uzavření původní pozice trochu zaplatí nově otevřený výpis PUT a zbytek musíš zatáhnout ze svého (když už to bylo hodně v penězích).
a kolik stojí uzavření toho kontraktu?

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Opční obchody

Příspěvek od Jack N. » 12 kvě 2020 14:02

Předpokládám, že VSbrok musí mít maržový účet, neboť v čase od uzavření původní opce do vypsání nové (a připsání prémia) bude krátkodobě ve velké ztratě ...

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Opční obchody

Příspěvek od bulinak » 12 kvě 2020 15:32

slon píše:
12 kvě 2020 12:58
bulinak píše:
12 kvě 2020 12:10
Roluješ tak, že uzavřeš původní kontrakt a otevřeš nový (zpravidla dále od trhu/ceny). To uzavření původní pozice trochu zaplatí nově otevřený výpis PUT a zbytek musíš zatáhnout ze svého (když už to bylo hodně v penězích).
a kolik stojí uzavření toho kontraktu?
To je otázka na VSbroka, každopádně se to mění dle ceny podkladu a řeckých písmen.
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 12 kvě 2020 19:26

jak píše bulinak, vykoupíš původní PUT a prodáš novou PUT dále do budoucnosti, popř. na jiný strike.

Nákup i prodej opce u Lynx stojí 4 USD.
Tedy za prodanou PUT jsem zaplatil 4, za výkup zaplatím zas 4 a nový výpis opět 4.
S tím musím počítat, když budu vypisovat příští, abych těch 12 USD započítal.

Ano, mám maržový účet.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Opční obchody

Příspěvek od slon » 13 kvě 2020 08:11

VSbrok píše:
12 kvě 2020 19:26
jak píše bulinak, vykoupíš původní PUT a prodáš novou PUT dále do budoucnosti, popř. na jiný strike.

Nákup i prodej opce u Lynx stojí 4 USD.
Tedy za prodanou PUT jsem zaplatil 4, za výkup zaplatím zas 4 a nový výpis opět 4.
S tím musím počítat, když budu vypisovat příští, abych těch 12 USD započítal.
tak to je ale na hlavu postavený, když si ty tedy můžeš ty PUTky otevírat a zavírat jak tě napadne, kór když ti hrozí nákup SPG za 125USD a současná cena je 60USD. zrušením opce se tomu masakru lehce vyhneš. A přece to opční prémium musí být víc než jen pouhých 12 USD který tím rolováním tratíš.

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Opční obchody

Příspěvek od Silent » 13 kvě 2020 11:06

slon píše:
13 kvě 2020 08:11
VSbrok píše:
12 kvě 2020 19:26
jak píše bulinak, vykoupíš původní PUT a prodáš novou PUT dále do budoucnosti, popř. na jiný strike.

Nákup i prodej opce u Lynx stojí 4 USD.
Tedy za prodanou PUT jsem zaplatil 4, za výkup zaplatím zas 4 a nový výpis opět 4.
S tím musím počítat, když budu vypisovat příští, abych těch 12 USD započítal.
tak to je ale na hlavu postavený, když si ty tedy můžeš ty PUTky otevírat a zavírat jak tě napadne, kór když ti hrozí nákup SPG za 125USD a současná cena je 60USD. zrušením opce se tomu masakru lehce vyhneš. A přece to opční prémium musí být víc než jen pouhých 12 USD který tím rolováním tratíš.
Uzavřeš ji tím, že ji zpátky vykoupíš. A jelikož je ta opce teď těžce in the money, tak za ni zaplatíš mnohem více než za kolik jsi ji původně prodal a to je potom tvoje ztráta.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Opční obchody

Příspěvek od Jack N. » 15 kvě 2020 09:50

Dnes mi expirují bez využití první vypsané put opce, a sice WMB se strikem 14 $ a ARCC za 10 $; obdržené premium bylo 91 $. WMB vypíšu určitě znovu, strike dám blíž k tržní ceně, o tuto společnost docela stojím. Ještě mám do konce měsíc put na AT&T se strikem 28 $, tak vidím reálnou šanci přiřazení. Téčko nepovažuji za kdovíjak skvělou společnost, ale cena 28 $ je už akceptovatelná.

Jinak z využití opcí mám mírně pozitivní dojem, líbí se mi, že v případě vypsání dostávám zaplaceno za čekání. Mám pouze kryté opce, na ty "nahaté" bych neměl nervy. Dříve, když jsem měl nevyužité prostředky na účtu u brokera, tak jsme měl (mírné) nutkání k zainvestování. Takto jsem víc v klidu, protože peníze pracují i bez přímých investic. S občasným využitím opcí počítám jako doplněk k investicím, komplexní využití této oblasti je poměrně náročné na pochopení a kapitál (v případě krytých opcí). Pokud někdo tvrdí, že je to jednoduchá záležitost na jeden odstavec, nevěřte mu. Relativně snadná je ještě základní konzervativní strategie krytých opcí pro nákup či prodej.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 16 kvě 2020 06:26

Já si o opcích četl víc jak rok a když už jsem si myslel, že to vcelku chápu a začal jsem s nimi reálně pracovat, tak do toho vlítnul COVID-19 a slušně mi to rozbilo mé představy a část portfólia.
PUT na XOM jsem stihl vykoupit s menší strátou, ale SPG mi prostě uteklo a teď mi to váže prostředky, který by mi už skoro měsíc mohly vydělávat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 18 kvě 2020 22:06

Tak jsem dnes koukal jak ceny rostou jak šílený a tak jsem mrknul i na SPG opci.
Teoreticky bych mohl rolovat SPG 202007'17 PUT 125 ...
Vykoupit za bratru 7000 USD, tedy realizovat ztrátu cca 6700 USD
Hned ale znovu vypsat SPG 202101'21 PUT 125, za což bych dostal cca 7700 USD
Tedy prozatím bych byl cca 1000 USD v plus a posunul bych realizační termín o víc jak půl roku.

snad to bude takhle jasnější :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opční obchody

Příspěvek od VSbrok » 10 čer 2020 19:10

Tak se mi podařil před týdnem nákup CALL na MO $37 a včera prodej s $375 ziskem.

Dnes REIT (rít) sektor opět padá, takže SPG PUT je na tom zas o dost hůř :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět