Opce obecně

Diskuse o opcích

Moderátor: VSbrok

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Opce obecně

Příspěvek od Moneyo » 28 čer 2019 14:36

Ahoj, jsem tu nový :). Nedávno jsem objevil vaše stránky a jsem nadšený, že i v ČR jsou jsou lidé, kteří mají stejnou investiční strategii jako já. Myslel jsem, že v ČR moc takových lidí není, takže jsem roky brouzdal jen po zahraničních webech. Zde je aktuální stav mého portfolia https://i.imgur.com/lHOt3Y1.jpg. Plán je se dostat do 6 let na měsíční příjem z dividend kolem 5000 USD. Současné portfolio mi měsíčně generuje cca 700 USD, takže jsem ještě daleko. Mám jedno malé portfolio u Fia a druhé velké pak u IB. K akciím využívám ještě opce, prodávám PUTky když chci akcie koupit se slevou a dostávám za to zaplaceno a prodávám CALLky, když chci akcie prodat a také za to dostávám zaplaceno. Měsíčně mám obvykle z opcí ještě více než z dividend. Jinak jsem z Plzně, takže pokud by někdo chtěl zajít pokecat o akciích, opcích, investicích,.. tak nejsem proti :).

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 28 čer 2019 15:53

Tak tě srdečně vítám mezi námi. Koukám, že to máš hezky rozjeté. Je zajímavé jak má každý jiný cíl. Věřím, že některým by stačilo oněch $700 i na žití navíc je dost lidí co to ani nevydělá, takže gratulace a přeji hodně zdaru do budoucna.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Andrej » 28 čer 2019 17:02

Slušný mesačný zárobok. Ako dlho buduješ portfólio?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Moneyo » 28 čer 2019 17:24

Ondřej: díky :). Jo to máš pravdu, taky si pamatuji dobu, kdy bych byl s takovým výdělkem spokojený. Bohužel čím víc člověk vydělává, tím také více utrácí a zvykne si pak na nějaký svůj standard.

ado130: díky, začal jsem pořádně v roce 2015

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 28 čer 2019 17:32

Moneyo píše:
28 čer 2019 17:24
Ondřej: díky :). Jo to máš pravdu, taky si pamatuji dobu, kdy bych byl s takovým výdělkem spokojený. Bohužel čím víc člověk vydělává, tím také více utrácí a zvykne si pak na nějaký svůj standard.

ado130: díky, začal jsem pořádně v roce 2015
jednak jsem paranoidní
druhak správcuju investiční FB skupinu
za třetí jsem se ti podíval na web

čekám jen "jestli někdo chcete taky vydělávat, napište mi"

VELMI RÁD SE BUDU MÝLIT
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Moneyo » 28 čer 2019 17:53

StanikKolarik: díky pane detektiv, ale kvůli tomu tu opravdu nejsem :lol: , myslím, že všichni tady co čtou IG tak ví jak mají investovat

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 29 čer 2019 05:36

Moneyo píše:
28 čer 2019 17:53
StanikKolarik: díky pane detektiv, ale kvůli tomu tu opravdu nejsem :lol: , myslím, že všichni tady co čtou IG tak ví jak mají investovat
Investovat a vydělávat je rozdíl. Nejdřív je přeci potřeba vydělat abych měl co investovat. Taky jsem se koukal, že odkaz je na web plný affiliate odkazů. Rád se v tomto směru přiučím. Třeba pak bude čím financovat sraz😀

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 29 čer 2019 21:34

Mě by zajmalo kolik máš ročně čisté CF v procentech vůči investované častce?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 30 čer 2019 20:49

Moneyo píše:
28 čer 2019 14:36
Ahoj, jsem tu nový :). Nedávno jsem objevil vaše stránky a jsem nadšený, že i v ČR jsou jsou lidé, kteří mají stejnou investiční strategii jako já. Myslel jsem, že v ČR moc takových lidí není, takže jsem roky brouzdal jen po zahraničních webech. Zde je aktuální stav mého portfolia https://i.imgur.com/lHOt3Y1.jpg. Plán je se dostat do 6 let na měsíční příjem z dividend kolem 5000 USD. Současné portfolio mi měsíčně generuje cca 700 USD, takže jsem ještě daleko. Mám jedno malé portfolio u Fia a druhé velké pak u IB. K akciím využívám ještě opce, prodávám PUTky když chci akcie koupit se slevou a dostávám za to zaplaceno a prodávám CALLky, když chci akcie prodat a také za to dostávám zaplaceno. Měsíčně mám obvykle z opcí ještě více než z dividend. Jinak jsem z Plzně, takže pokud by někdo chtěl zajít pokecat o akciích, opcích, investicích,.. tak nejsem proti :).
Vítej mezi námi Moneyo,
naprosto gratulace, já jsem na cca 1/3 Tvého divi příjmu a můj cíl je 1000 USD měsíčně, tedy 20k Kč měsíčně, takže Tebou stanovených 5k USD je pro mě naprostá utopie ... prozatím :oops:

Prodej PUT opcí bych rád jednou pochopil, zatím jsem o tom přečetl několik článků a skouknul několik videí, ale furt mi to tak nějak moc nedává smysl, abych se do toho vrhnul ... navíc na to nemám účet a peníze, protože na nákup 100ks, ufff to je ještě dááááleká budoucnost :cry:


Já su z teho Prágla, tož do pivovarskýho mjestá to mám troška z pazóry :P
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Moneyo » 01 črc 2019 09:01

Ondřej: to máš pravdu, StanikKolarik ale zřejmě myslel, že jsem přišel na tohle fórum kvůli tomu, abych přemlouval lidi, aby investovali třeba na Plus500 a já z nich dostal provize. O affiliate marketingu se pak můžeme pobavit třeba na nějakém tom srazu, tady by to bylo na dlouho :D.

mnam84: pokud myslíš čistý dividend yield on cost, tak jsem nyní na 3,23%. Jak přikupuji každý měsíc, tak se mi to dost ředí.

VSbrok: díky moc za přivítání :), tak držím palce, ať jsi na 1000 USD měsíčně co nejdříve. Já se opce učil několik let a stále se je ještě učím. Dají se díky nim dělat neskutečný kouzla :). Vyzkoušel jsem si hromady strategií, ale ve výsledku používám jen ty výpisy (prodeje) opcí. Nyní z 90% jen ty PUT opce. Na tom v podstatě není nic složitého, např. mám akcie ABBV, vím že mám průměrnou nákupku kolem 90 USD, 25.6.2019 se akcie prudce propadají na cenu kolem 66 USD a já se rozhodnu, že bych je chtěl koupit za cenu 60 USD, tedy ještě se skoro 10% slevou. V platformě si vyberu PUT opci se strikem 60 (cena za kterou se zavazuji koupit) a zvolím si dobu expirace na 17.1.2020. Tuto PUT opci jsem tedy prodal a na svůj účet jsem hned dostal 360 USD, ty už mi nikdo nevezme. Nyní už jen čekám do 17.1.2020 jestli cena ABBV bude méně jak 60 USD. Pokud bude cena pak např. na 58 USD, tak se mi koupí 100 Ks ABBV při ceně 60 USD. PUT opce tedy zmizí, já zaplatím 6000 USD a na účtu mám 100 Ks ABBV. Naopak pokud 17.1.2020 bude cena vyšší jak 60 USD např. 61 USD, tak PUT opce opět zmizí a žádné akcie se mi nekoupí.

Mimochodem na účtu mám pak stále připraveno až do 17.1.2020 6000 USD, abych mohl za případný nákup zaplatit. Aby mi tam peníze neležely jen tak ladem, tak za tyto volné peníze nakupuji ještě US T-Bill, kde je roční úrok kolem 2%, takže se mi do toho 17.1.2020 peníze ještě malinko zhodnotí :).

Myslím si, že pro DG investora je vypisování PUT opcí ultimátní nástroj. Člověk dostává zaplaceno za to, že čeká na lepší cenu :). Jediná nevýhoda je, že je to bohužel kapitálově dost náročné, 1 opce = 100 ks akcií.

Můžu doporučit blog https://divgro.blogspot.com/ využívá opce stejně jako já.

Do Prahy jezdím často, tak se třeba někdy potkáme :D.

Odpovědět