Opce obecně

Diskuse o opcích

Moderátor: VSbrok

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Moneyo » 02 črc 2019 19:16

Pavel: Opci můžeš vypsat třeba na týden, 14 dní nebo měsíc, pokud nechceš čekat tak dlouho, ale dostaneš za ní samozřejmě zase méně peněz. Na druhou stranu to zase můžeš brát tak, že přes tu opci máš nakup vždy levnější než ten kdo ji nevyužije. Pokud si nakoupíš 100 ks ve stejný den, co jsem já vypisoval tu opci a za půl roku roku bude ABBV na 40 USD, tak já jako vypisovatel na tom budu lépe. Tak to beru já. Problém vidím spíš opačný, když za půl roku bude ABBV na 120 USD, tak mě pak bude štvát, že jsem raději nekoupil 100 ks při ceně za 66 USD místo výpisu :D. Jinak ty ceny opcí se mění každý den, díky tomu že ABBV povylezlo nahoru, mohu dnes PUT opci vykoupit za 147 USD a zbavit se jí tak. Takže nemusím čekat půl roku na to jak to dopadne a měl bych v kapse profit 213 USD (360 - 147) za 7 dní.

VSbrok: Na marži raději ne. I mě už to samotného lákalo, ale co když pak přijde ta recese :D.
Ok na Prahu se můžeme někdy domluvit, dám vědět.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 02 črc 2019 21:16

Napadá mne, jestli by nebylo odvěci tuhle vcelku ucelenou konverzaci odstřihnout do samostatného vlákna
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 02 črc 2019 21:58

Moneyo: o těchto jednoduchých opcích něco trošičku vím a chtěl jsem tvoje vysvětlení doplnit o jeden další úhel pohledu. Aby to posloužilo všem, kdo o nich uvažují a měli čas si to v hlavě promyslet co nejlépe.

Žádný oběd není zadarmo a i opce mají svoje plusy a mínusy. Když jim člověk rozumí, není pak překvapen ani zaskočen v případě jiného než očekávaného vývoje.

Toť vše a good luck:-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 03 črc 2019 09:25

StanikKolarik píše:
02 črc 2019 21:16
Napadá mne, jestli by nebylo odvěci tuhle vcelku ucelenou konverzaci odstřihnout do samostatného vlákna
I když to není zrovna to, čím se tady chceme převážně zabývat, vzhledem ke vztahu k nakupování dividendových akcií bylo téma založeno. Jen nevím zda tam konverzaci přesunout a nebo jí naplníte znovu jinými příspěvky? :D

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: PUT opce pro nákup akcií

Příspěvek od VSbrok » 03 črc 2019 14:57

Tož odstřiženo... jen ten název ještě upravím ... asi na Opce obečně :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Opce obecně

Příspěvek od ok227 » 12 črc 2019 12:00

Jinak co se bezpecnosti týče mužů ještě na stejný den, kdy jsem se zavázal koupit nabídnout stejnou opci kde se závaží prodat s cenou třeba o 2 $ méně. Pak např u Abbv za 60 musím koupit, je li cena od 60 výše vydělal jsem. Pokud je cena mezi 60 a 58. Trochu jsem prodělal a pokud je cena pod 58. Tak jsem ztratil jen 2 dolary na akcii, ale zase nemám ty akcie. Tak nějak to funguje při kopcích na kurzy měn, aspoň myslím. Otázka jestli se dá vydělat na těch poplatcích?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Opce obecně

Příspěvek od VSbrok » 19 črc 2019 17:58

Nejsou za nákup/prodej opce nějaké poplatky? Tedy, že např. za prodej PUT opce si broker nevezme část?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Opce obecně

Příspěvek od Moneyo » 08 srp 2019 19:12

ok227 píše:
12 črc 2019 12:00
Jinak co se bezpecnosti týče mužů ještě na stejný den, kdy jsem se zavázal koupit nabídnout stejnou opci kde se závaží prodat s cenou třeba o 2 $ méně. Pak např u Abbv za 60 musím koupit, je li cena od 60 výše vydělal jsem. Pokud je cena mezi 60 a 58. Trochu jsem prodělal a pokud je cena pod 58. Tak jsem ztratil jen 2 dolary na akcii, ale zase nemám ty akcie. Tak nějak to funguje při kopcích na kurzy měn, aspoň myslím. Otázka jestli se dá vydělat na těch poplatcích?
Mas na mysli prodat put opci na stike 60 a koupit put opci na strike 58 ve stejne expiraci? Ano, to samozrejme muzes. Jedna se o strategii bull put spread. Si muzes vygooglit. Pokud jde o poplatky, zalezi kde obchodujes. Lynx je napr. silene drahy na opce, pokud se nepletu, tak chteji kolem 5 USD za opci, ja jsem u IB a tam je to kolem 1 USD za opci. Takze pokud za tenhle bull put spread dostanes kredit napr. kolem 100 USD, tak je poplatek celkem zanedbatelny.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Opce obecně

Příspěvek od bulinak » 08 zář 2019 23:25

Jsem taky z Plzně ;-). Na opce jsem prošel kurzem někdy v listopadu 2018. Prodělal jsem asi 500$ na call spreadech a pak začal investovat. Teď jsem se zase myšlenkově vrátil k opcím, kdy chci zvýšit income (jelikož jsem na účtu asi 1000$ v mínusu). Strategie výpis put (problém že musím, kvůli kapitálu, cílit na levné akcie, kde však kolikrát není ani určena cena pro můj vybraný strike...). Až bych měl vyšší pozice na účtu, pak bych uvažoval o covered call. Zdar všem :-)
Stavím zoo.

Šejna
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2020 11:56

Re: Opce obecně

Příspěvek od Šejna » 13 úno 2020 02:32

Zdravím pánové, předně díky autorovi, za tento přínosný web..
Toto je můj první příspěvek na tomto webu, který sleduji asi rok.
Obchoduji na burze cca tři roky pomocí swingových systémů na akcie..
Minulý rok jsem začal s výpisy naked put opcí na akcie, které mi nevadí držet pokud by došlo k přiřazení.. Pokud jsem přiřazen vypisuji call opci.. Je to strategie " covered call".
Mohu též potvrdit, že za minulý rok pomocí výpisu opcí zhodnocení 42% ( páka 1:2).

Odpovědět