Registrace plátce daně u finančního úřadu

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 13 říj 2020 13:21

Sumo.cz píše:
13 říj 2020 12:23
Možná se pletu a v tom případě se rád poučím, ale pokud mi dojde dokument od úřadu je brán jako potvrzený, ale u datové schránky tisk nestačí.

V tomto případě to bude asi jedno, jelikož pokud to podávám elektronicky a pak odešlu podepsanou A4 tak, také nemám papírové potvrzení a jen mi svítí zeleně na webu že je doručeno.

@StanikKolarik Čekal jsem poučení a to nikde:)
Vis co je to digitalni podpis a jak se aplikuje? Nektere veci jde podepsat rovnou datovkou.

Uved ale priklad “pokud mi dojde dokument od úřadu je brán jako potvrzený” konkretniho dokumentu a proc ho potrebujes tisknout?

“pak odešlu podepsanou A4” - proc bys datovkou odesilal podepsanou A4 :-)

Ps: soukrome organizace to tak chteji treba jeste s razitkem overeni podpisu, treba jedna banka a jedna drazebni firma.. Nebudu jmenovat. Nechapu jejich policy, kdyz to overenimpodpisu si tam mohu domalovat photoshopem.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od StanikKolarik » 13 říj 2020 16:04

Sumo.cz píše:
13 říj 2020 12:23
@StanikKolarik Čekal jsem poučení a to nikde:)
sám bych ho potřeboval
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 13 říj 2020 19:20

Jaky pouceni, ze nekdo nechce datovku, protoze by musel tisknout, ok, ale vysvetlete mi co presne chcete tisknout :-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Ondřej » 13 říj 2020 19:29

Vokvok píše:
13 říj 2020 19:20
Jaky pouceni, ze nekdo nechce datovku, protoze by musel tisknout, ok, ale vysvetlete mi co presne chcete tisknout :-)
Čoveče utíkají ti souvislosti. Oni řeší daně, ne datovku .-D

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od bulinak » 14 říj 2020 09:14

Ještě k té datovce. Já si ji nedávno založil a nevím, proč jsem to neudělal už dřív (stejně tak jsem to měl s kreditkou)...
Stavím zoo.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 14 říj 2020 18:56

Jednoduže protože člověk je konzerva a věří pověrám a babským nesmyslům.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od VSbrok » 14 říj 2020 19:04

Panové motáte tu několik věcí dokupy ... takže pojednom ...

Kubees: rozlišuje se příjem z dividend a z prodeje cenných papírů, NELZE míchat dokupy, jsou to jiné paragrafy zákona! DAP podáváš pouze tehdy, když Tvůj příjem přesáhne zákonem danou hranici, 6 nebo 15 tisíc, více v článcích od minarja na IG webu.

DAP lze dělat tzv. napůl elektronicky, tedy že vyplníš formulář na webu FÚ, dáš odeslat bez podpisu, tím se Ti vytvoří jeden papír, který podepíšeš a fyzicky doneseš na FÚ.
... anebo vytiskneš všechno a taky doneseš na FÚ.

Teď k Datovce...
Pokud máš Datovku, tak již pro komunikaci s úřady MUSÍŠ použivat pouze ji, nelze posílat dopisy ... tedy lze, ale ouřada Ti za to může napálit i 1000 kč pokutu, žes ji nepoužil.

Takže jakmile máš Datovku, tak DAP MUSÍŠ podávat elektronicky, tedy vyplníš formuláš na FÚ webu a dáš odeslat Datovkou ... dvě kliknutí a hotové ... nikam nemusíš chodit.

Doručování
stejně jako mají různé dopisy různou dodací lhůtu, tak to samé platí i pro zprávy doručené Datovkou.
Některé dopisy Vám pošťák prostě hodí do schránky a berou se jako doručené a je jedno esli jste měsíc na dovolené.
Jiné dopisy jsou do vlastních rukou = pošťák vyžaduje Váš podpis. Ekvivalent u Datovky je přihlášení = dokud se nepřihlásíte, tak je zpráva považována za NEdoručenou.
A pak jsou dopisy do vlastních rukou, ale pokud je nepřevezmete, tak je pošťák po 10ti dnech hodí do schránky. To samé platí u Datovky, když příjde a Vy se do Datovky po 10dnů nepřihlásíte, tak je to považováno za doručené.
Takže jak vidno, aspoň v něčem naši zákonodárci nebyly úplný lamy. Bohužel asi jediná vyjímka :(

A nakonec k heslům.
- zaprvé používám Keepass, kde mám všechna hesla v 3x 2048 kryptovaném souboru s 15ti místným heslem. Osobně si už dneska pamatuju jen 3 hesla (doma do PC, do firemního PC a do Keepassu)
- zadruhé použivám portable appku Datovka, kterou mám jak na PC, tak ve Veracryptu na Flashce = pustím, ona se připojí, stáhne a odpojí. Vše je uloženo u mě na PC nebo Flashce (a pravidelně zálohuju na NAS s mirrorrem). Takže ať si to po 3 měsících klidně mažou ... placené uložení (Trezor) u PoČty si fakt platit nebudu.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 14 říj 2020 22:09

VSbrok - dvě poznámky:

1. S tím doručováním do Datovky a fyzicky poštou jsi nepopsal všechny rozdíly. Doručování není tak jednoduché, něco o tom vím, ale nechci to sem psát. Tedy mít či nemít Datovku znamená víc rozdílů.

2. Asi jsi přesně nepochopil to co jsem psal o autorizované konverzi. Když si z Datovky stáhnu na flashku dopis od nějakého úřadu a pak si ho na tiskárně vytisknu, nebude to to samé, jako když mi přijde dopis poštou (razítko, podpis). Tedy tu informaci sice mít budu, ale nebude dál použitelná pro oficiální účely. A až mi za 3 měsíce zmizí z Datovky, nikdy už neprokážu, že zrovna takový dokument mi byl oficiálně poslán do Datovky.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 15 říj 2020 04:47

Ty neco vis? Jo tak nam to poseptej :-)) Zatim nikdo mi nerekl relevantni argument.

1. rozdil je, ze ten papirovy dopis muze byt poslan jako doporuceny a ani nemusi byt vhozen do schranky a vrati se a stejne se bude brat u soudu za doruceny (dostal se do sfery vlivu a ty mas smulu, pokud ses o nem nedozvedel)

Dalsi vec je, ze i u soudu ti mohou tvrdit, ze si poslali X Y a pritom timposlali reklamni letaky a ty mas smulu, to se u datovky stat nemuze.

2. Stale jsi neuvedl ten konkretni priklad, CO POTREBUJES TISKNOUT. To je utkvela predstava nebo co? Urady jsou povinne komunikovat mezi sebou a nemohou po tobe vyzadovat to, co si mohou samy zjistit.

Neprokazes? Zmizi ti pouze obsah a to 3 mesice po tvem precteni, ne po doruceni do schranky, a ze si ho neumis ulozit je podle mne stejna neschopnost, jako kdyz si neumis zalozit obalku s dopisem do supliku, to je mi teda pekny argument! A logy tam jsou stale a dohledat se to jiste da, kdo, kdy, komu a co (bez priloh). Jo a ty DS jsou prece digitalne podepsane. Neslysel jsem o nikom, kdo by s tim mel problem, ale s nedorucenymi, ztracenymi, zfalsovanymi ci ukradenymi dopisy papirovymi, tak to vim o desitkach...

Jen uvedu takovou srandu, kdyz ti budOU chtit ukrast nemovitost, staci JIM si pohlidat tvou postovni schranku, kam teda KN vhodi oznameni o peceti. A mas smulu, dle NZ uz nebudes mit dovolani, protoze jsi o tom dostal zpravu, ze ti nedosla? Tvuj problem. A klidne to muze byt chyba postaka. Pokud si tedy každých cca 30 dnu nehlidas KN, nemas nastavene hlidace anebo objednane hlidani primo od KN. S datovkou se to stane dost tezko.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 15 říj 2020 08:52

V pořádku kvokvoku, užívej si v klidu život s Datovou schránkou:-)

Odpovědět