Registrace plátce daně u finančního úřadu

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 15 říj 2020 14:24

Dosly argumenty, nic jineho jsem ani nepredpokladal ;-(

Jeste jsi potvrdil hypotezu o utoku ad hominem ;-)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 15 říj 2020 15:43

Jestli se tě to dotklo, tak se ti omlouvám. Ta tvoje přezdívka mi to prostě při výslovnosti evokuje.

Ad argumenty - nedošly, ale jak už jsem psal, nechci je zde (na veřejném místě) rozebírat. Byl to vzkaz primárně určený VSbrokovi, s kterým se osobně znám a vím co a proč mu píšu. To bys jistě mohl pochopit a nenapadat mě, že mi došly argumenty. Proto jsem ti taky vzkázal, ať si v klidu dál žiješ s Datovkou a jsi s tím spokojený. Je to věc, která ti zjevně vyhovuje, tak proč ne.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od VSbrok » 17 říj 2020 15:55

Pavel píše:
14 říj 2020 22:09
VSbrok - dvě poznámky:

1. S tím doručováním do Datovky a fyzicky poštou jsi nepopsal všechny rozdíly. Doručování není tak jednoduché, něco o tom vím, ale nechci to sem psát. Tedy mít či nemít Datovku znamená víc rozdílů.

2. Asi jsi přesně nepochopil to co jsem psal o autorizované konverzi. Když si z Datovky stáhnu na flashku dopis od nějakého úřadu a pak si ho na tiskárně vytisknu, nebude to to samé, jako když mi přijde dopis poštou (razítko, podpis). Tedy tu informaci sice mít budu, ale nebude dál použitelná pro oficiální účely. A až mi za 3 měsíce zmizí z Datovky, nikdy už neprokážu, že zrovna takový dokument mi byl oficiálně poslán do Datovky.
ad 1) ano jistě, já popsal jen z mého pohledu dva nejběžnější případy, když je Ti poštou doručen dopis

ad 2) no když ho máš v Datovce Portable na flashce, tak je to furt jako bys to měl v Datovce u Počty ... hraje se tam na metadata a ty Datovka Portable zachovává, takže s tím by problém být neměl.
Navíc mám takový pocit, že to jde vytisknout i s metadaty, takže pak to máš jako by Ti to přišlo poštou, ale to jsem nikdy nezkoušel, ale někde kdysi o tom někde psali.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 17 říj 2020 17:58

VSbrok - tak to se možná pletu já, tu Portable Datovku jsem nezkoušel, jak funguje, možná tu autorizovanou konverzi do papírové podoby umí (resp. z ní to autorita udělat umí).

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 17 říj 2020 20:30

Stále chybí příklad, kdo potřebuje konverzi?

Exekutoři? :-))

Tady nejde poslat SZ, když je to tak tajný? Rád se poučím.?!

Ps: jinak pozastavit datovku je easy a pak zase zapnout (když příkladně chceš, aby ti OVM nemohly poslat počtu, protože si ji nemužeš nebo nechceš vytisknout).

Dokonce se to dá i kdyžnuž ti něco přišlo a ty to pozastavíš před fikcí doručení, tak jim se to vrátí jako nedoručený a ... půjde ti to papírem (tricky :-)

Dokonce ty si můžeš v notifikaci i nastavit, kdo a co ti posílá, takže to vidíš zadarmo v mejlu.

Ale ty mi to prostě neřekneš, ty svý důvody, jako 99 lidí ze 100, který se mýlí v konzervativních názorech.

Kubees
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2020 23:52

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Kubees » 20 říj 2020 13:21

Super, moc Vám děkuju za všechny rady i za diskuzi o datovce.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 20 říj 2020 15:51

Ne, já fakt chci vědět ten příklad nevýhodnosti datovky ;-)

Protože i pro případ, kdy teda budu KO a bez počítače (jako že Afis EPO dělám běžně na iphonu či ipadu ve vaně), no ale z jakéhokoliv důvodu nebudu ji chtít mít (důvod mě nenapadá, když i na rozsudek si asi musíš jít vyznačit právní moc), tak ji prostě vypnu / zapnu na skoro každé poště.

Nezbývá než uzavřít, že je to předsudek.

Jo a mimochodem, jde tam zdarma do pár minut požádat o:

Výpis karty řidiče (body), tr. rejstříku aj.

Jde tam zdarma napsat hromadný (něco jako Bcc:) dopis na všechny orgány najednou aj. fičury :-) Ale chápu, že od určitého věku nahoru člověk potřebuje ten lidský kontakt s ouřadou.

Aktuální cena “mezi lidmi” je 15 korun a posílal jsem takhle bance výpověď (když to nešlo jinak) aj. Při dnešní ceně (přes 50 Kč?) a lhůtě dodání 10 dnů u EK doporuč zásilek paráda.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 21 říj 2020 21:42

Vokvok píše:
20 říj 2020 15:51

Nezbývá než uzavřít, že je to předsudek.

...Ale chápu, že od určitého věku nahoru člověk potřebuje ten lidský kontakt s ouřadou.
Vidíš jak sis chytře sám sobě odpověděl:-)

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Vokvok » 21 říj 2020 23:06

Ale prijde mi to stejne jak uchylka, dobrovolne chodit na bernak s lejstrem… :geek:

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Registrace plátce daně u finančního úřadu

Příspěvek od Pavel » 22 říj 2020 09:57

Vokvok píše:
21 říj 2020 23:06
Ale prijde mi to stejne jak uchylka, dobrovolne chodit na bernak s lejstrem… :geek:
Někomu to může připadat jako úchylka, pro někoho je to takticky výhodnější varianta.

Holt podle vkusu každého poplatníka:-)
Naposledy upravil(a) Pavel dne 22 říj 2020 22:58, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět