digrin.com

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 21 lis 2020 00:26

Tak som si precital clanok o digrin, diky! :) https://www.investicnigramotnost.cz/ved ... igrin-com/

Par komentarov k tomu mam
Druhá nabídka v sekci Portfólia je Dividendový kalendář. Zde je přehledně uvedno, kdy a kolik jste obdrželi dividend a odhad budoucích dividend.
Dividend calendar je asi najviac pouzivana stranka na digrine, predpoveda to dividendy a aj ich zvysenie (podla DGR za posledne roky), vie tam doplnit aj ohlasene dividendy a samozrejme minulost. Podporuje to aj dividend cut list -> co by som mal premenovat na suspended dividends. Priklad je boeing, ktory zrusil dividendu a v dividend kalendari sa to odrazi tak, ze dividendy do buducnosti nepredpoveda. Skoda, ze to na tom portfoliu nevidno :(
Následuje sekce “Paid dividends”, tedy vyplacené dividendy, které jste již obdrželi. Osobně mi to příjde zbytečně rozdělené, protože “kalendář” a “vyplacené dividendy” vlastně patří k sobě
To asi ano, ale kedysi tam boli este mesacne a rocne grafy dividend, dokonca aj graf na predpoved do buducnosti. Asi by to daval ozmysel spojit, ale ked je vacsie portfolio, uz to nie je take prehladne.
Pokud si, ale vložíte celé své potfólio, tak graf má vysokou vypovídající hodnotu.
je to skoda, ze si tam nepouzil vacsie portfolio :( nechcem tam pouzit napriklald moje testovacie? https://www.digrin.com/portfolio/24-div ... investing/
Tím se posouváme k sekci Diverzifikace
diverzifikace pre jednu akciu je celkom zbytocna :D
Záložka Doporučení (Suggestions) je na celém Digrinu asi nejvíce zajímavá!
To ma mrzi ak je zaujimava, podla dat co mam tak nie je :) ono to vybera akcie podla nastavenia stock screenera + sa pozera na sektori v portfoliu a snazi sa penalizovat tie, kde uz je velke obsadenie akcii. Dnes som ale prave suggestions k portfoliu odstranoval z digrinu, aby si to niekto nevysvetlil ako odporucanie na kupu akcii, co digrin robit nemoze a nema. Takze ostane len stock screener.
Pod grafem je přehledová tabulka, ke kterou mám trošku problém. Měsíce jsou zde totiž uvedené slovně, takže když chcete seřadit nákupy/prodeje dle jejich data realizace, tak to bohužel nejde.
dobry postreh, opravim. Pri prvom nacitani sa to nacita podla datumu spravne.
A tím se dostáváme k poslední záložce v této sekci a tím je Výkonnost (Performance).
tu zase nic nevidno, lebo portfolio ma jednu akciu :(
Screener sice na Finviz.com nemá, ale i tak zde najdete mnoho možností pro filtrování jednotlivých akcií.
Ako som pisal, tie data sa potom pouzivaju k suggestions. A zaujimave mi tam pride, ze je to zameranee na dividendove akcie, takze sa daju filtrovat len akcie z champions listu a podobne :)

Zde jsou přehledně zobrazeny ex-divi dny pro jednotlivé firmy, což je nejdůležitější den pro nákup.
Ano, to je pri DGI celkom dolezite. Snazim sa tam pridat este viac zdrojov, nech ma digrin co najviac ohlasenych dividend a hned. Oni su potom aplikovane aj v dividendovom kalendari a podobne :)
např. oproti Stock.div, vyzdvihla nejvíce.
ty si zena? :P
Pokud Vám nebudou stačit tři portfólia nebo by jste rádi autora podpořili, tak cca 180,- Kč měsíčně není přehnaná částka.
Diky, dal som ti supporter ucet na rok, nech si to mozes vyklikat aj na vacsom portfoliu :) Napriklad v DGI kalendari pekne vidno zvysovanie dividend, pozastavene dividendy alebo ex-dividends dates v buducnosti, co uz boli ohlasene. Pripadne si porovnaj svoje portfolio k nejakej akcii, ako boeing.

A este dnes som robil na podpore viacerych mien -> to znamena, ze mate v portfoliu avast v ceskych korunach, JNJ v USD a BNS.TO v kanadskych dolaroch, tak to portfolio spravne zobrazi.

A mne pride este zaujimava stranka s nakupni uzivatelov na stranke, ktoru si nespominal. Vacsinou to su DGI investori, tak tie akcie su zaujimave aj pre mna.

Este raz dakujem za clanok, hadam tie moje komentare nevyzneli negativne, to nebol moj ciel.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 21 lis 2020 13:43

Mě třeba vyhovuje v divi kalendáři dole, ty nejbližšší exdivi... ;-)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: digrin.com

Příspěvek od StanikKolarik » 21 lis 2020 17:39

Já jsem ho dnes taky vyzkoušel, ale vůbec jsem nepochopil ten screener. A už vůbec jak ho nastavit.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 21 lis 2020 18:15

Aha, skusim tam pridat textove vysvetlenie ako to funguje. predtym tam zobrazovalo limity, ale pri upgrade na bootstrap4 sa to asi pokazilo.

Ten screener funguje tak, ze filtruje data podla hodnot, napriklad casto chces payout ratio 20-80%, to je v stlpci filter. Potom si vies nastavit influence -> to je, ako je ta hodnota pre teba dolezita. Low price zase porovnava, ci sa aktualna cena pohybuje na hornej alebo spodnej hranici za posledny rok, a podla toho akciam prida body.
Sector zase pridava body podla tvojho portfolia, ak mas prilis akcii s healthcare, v tom screeneri tie akcie budu trochu penalizovane.

Z podla tychto parametrov sa kazda akcia ohodnoti a zoradi sa to, takze by si mal mat hore akciu, co najlepsie vystihuje tvoje podmienky na akciu.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: digrin.com

Příspěvek od StanikKolarik » 21 lis 2020 18:19

Jasné. Problém je spíš v tom, že nejde poznat když pohnes čímkoliv tak cos zadal
A taky že nejde vypnout to omezení stávajícím portfoliem
A hlavně pro mne důležité screenovani podle PE PS PB EPS
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 21 lis 2020 18:23

StanikKolarik píše:
21 lis 2020 18:19
Jasné. Problém je spíš v tom, že nejde poznat když pohnes čímkoliv tak cos zadal
Ano, to som myslel tym tooltipom a ze to pokazil upgrade, to opravim.
StanikKolarik píše:
21 lis 2020 18:19
A taky že nejde vypnout to omezení stávajícím portfoliem
A hlavně pro mne důležité screenovani podle PE PS PB EPS
PE PS PB EPS -> to znie uzitocne, to by som mohol pridat :) tiez to vlastnee pouzivam. poznacim si to :)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od Ondřej » 22 lis 2020 10:58

Ještě bych chtěl upozornit, že Pfizer vyčlenil Viatris a to jaksi digrin asi neumí. respektive akcie PFE tam mám, ale nepřidaly se akcie té společnosti co jsme dostali. Místo toho mi asi naskočily akcie PFE takže z 28 kusů je teď 29,51. Můžeš to vidět zde https://www.digrin.com/portfolio/4413-klub-ig/

Dále mi jeden uživatel hlásil, že mu to po nahrání portfólia automaticky dělá scrip program, takže mu přibývají kusy akcií i když to není pravda, takže to pak hodnota portfolia neodpovídá realitě.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 22 lis 2020 12:36

lucas03 píše:
21 lis 2020 00:26
Tak som si precital clanok o digrin, diky! :) https://www.investicnigramotnost.cz/ved ... igrin-com/
Děkuji, příště se budu více snažit pane správče ;)
Použít Tvé testovací ptf mě opravdu nenapadlo, když bude chvíle volna, tak obrázky prohodím.

Taktéž děkuji za vyšší účet, jak bude chvíle, tak tam naskládám IG ptf, aby mohl Ondra přidávat obrázky do měsíčního přehledu.

Tímto bych se ráda všem omluvila, že jsem celou dobu sama před sebou tajila, že jsem žena a vůbec si to neuvědomovala :mrgreen:
Musím přestat dopisovat články o půlnoci :? :cry:


edit: jo s Pfizer a Vitris mám stejný problém
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 22 lis 2020 14:43

Ondřej píše:
22 lis 2020 10:58
Ještě bych chtěl upozornit, že Pfizer vyčlenil Viatris a to jaksi digrin asi neumí. respektive akcie PFE tam mám, ale nepřidaly se akcie té společnosti co jsme dostali. Místo toho mi asi naskočily akcie PFE takže z 28 kusů je teď 29,51. Můžeš to vidět zde https://www.digrin.com/portfolio/4413-klub-ig/
Super, dik za info. No tu narazam na to, ze digrin.com nema len jeden zdroj informacii, ale viacero. A z nejakeho zdroja dostal info, ze tam bol spin-off (co je podla mna spravne) ale z dalsieho zdroja dostal info, ze to je split. Za mna je spravne ten spin-off, takze sa na to pozriem a odstranim ten split. (zatial som to zmazal manualne, ale je mozne, ze sa to tam dalsim updatom dostane ak to dovtedy neopravim)
Ondřej píše:
22 lis 2020 10:58
Dále mi jeden uživatel hlásil, že mu to po nahrání portfólia automaticky dělá scrip program, takže mu přibývají kusy akcií i když to není pravda, takže to pak hodnota portfolia neodpovídá realitě.
neviem co je scrip, nie je tym mysleni DRIP program? ak mi das viac info, mozem pozriet co sa tam deje.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 23 lis 2020 00:27

Aha, tak Ondra už na Digrinu IG ptf má, omluvám se za mystifikaci ...

Nějaké návrhy na zlepšení bych měl:
1) prosím nepoužívat názvy měsíců jmény, ale čísly, špatně se to pak sortuje, popř. rovnou uvádět datumy ve formátu rok-měsíc-den (2020-11-23)
2) v přehledu ptf mi chybí sortování dle tickeru
3) v přehledu ptf by se nemusely zobrazovat prodané pozice, popř. mít nějaké zatržíko na zobrazení/nezobrazení

Děkuji.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět