digrin.com

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 25 lis 2020 08:31

StanikKolarik píše:
24 lis 2020 23:54
ale rovnou nahlásím bug - ikdyž to zadám v CZK/EUR, tak se to stejně zapíše v USD a je potřeba to v transakcích opravit
diky, opravene.
ale kúpenu na amsterdamskej burze: RDSB.AS, alebo Heidelbergcement: HEI.DE, Allianz: ALV.DE, BHP.L, BMT.DE a tieto nejdú pridať.
Ahoj, pridane. digrin nie uplne vie nacitat data z tychto spolocnosti, napriklad pri nich dostava dividend yield=0 :( takze dividend calendar a asi aj dalsie features nebudu pracovat spravne. Ale pridat do portfolia ti uz pojdu a ceny by ako tak mali sediet. Este sa na to pozriem niekedy, preco tie parametre spolocnosti nefunguju.
Pridal som to normalne cez add stocks, to som trochu vylepsoval asi minuly tyzden, mozno preto ti to nefungovalo, ked si to skusal pridavat ty.

RomanS
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Re: digrin.com

Příspěvek od RomanS » 25 lis 2020 11:14

Paráda, už mi idú pridať do portfolia, ale tie parametre sa zatiaľ nezobrazujú ako píšeš. Ale inak super, Ďakujem.

Adam
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2020 18:55

Re: digrin.com

Příspěvek od Adam » 28 lis 2020 20:15

Ahoj Lucas03, mám dotaz, možná něco dělám špatně, ale když přidávám do digrin akcii z londýnské burzy, která se udává v měně GBX nebo GBp prostě v pencích a ne v librách GBP (Konkrétně TRIG.L). Tak digrin sice píše, že se jedná o GBp ale celková hodnota nákupu i current value se zobrazuje 100x vyšší – tedy jako v librách , což teda vyřeším tím, že místo 100 akcii zadám, že jsem si koupil jen jednu. Ale problém je, že třeba v Transactions se už velikost nákupu zobrazuje správně, takže to pak nesedí a myslím, že se tím rozladilo i XIRR. + Bonusový dotaz akcie Gazprom OGZD.IL burza London Intl v dolarech nejde přidat, nejpodobnější jsem našel OGZPY, je nějaká jiná možnost? Jinak dobrá práce

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 28 lis 2020 20:21

Ahoj, tak to som vobec netusil, ze to su pence. Som si myslel, ze to su normalne libry. Pozriem nato, ked bude cas a skusim to opravit. Skusim to spravit tak, ze by pocitalo spravne a nemusis tam davat sto nasobky.

Gazprom neviem, poznacim si a pozriem, ked si na to najdem cas. Dnes som pridaval exchanges stranku a trosku cistil data.

Diky za report, ze to mam zle. K tym pences neviem ako inac by som sa dostal :D

EDIT: ozaj to pridavanie akcie som dnes prerabal, tak som tam pridal nejakych 2000 akcii za poosledny pol rok, co uzivatelia chceli pridat. Takze kym to spracuje digrin nenajku cast potrva. Mozno to je aj pripad Gazpromu

Adam
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2020 18:55

Re: digrin.com

Příspěvek od Adam » 29 lis 2020 13:06

Taky jsem to netušil dokud jsem se nezačal zajímat o britské akcie. A co si budeme povídat je to dost zvláštní.
A já děkuji za ten čas co si s tím musem strávit.

Díky, budu sledovat jestli se tam objeví :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 30 lis 2020 17:50

Jojo, na to si je třeba dát bacha, LON burza funguje v GBX = pencích, nikoliv v GBP = librách :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 09 pro 2020 00:37

Ještě bych chtěl upozornit, že Pfizer vyčlenil Viatris a to jaksi digrin asi neumí.
Toto by uz malo byt ok, nemalo by sa to automaticky stahovat aj ako spinoff a split.
prosím nepoužívat názvy měsíců jmény, ale čísly, špatně se to pak sortuje, popř. rovnou uvádět datumy ve formátu rok-měsíc-den (2020-11-23)
Aj toto uz by malo byt fixed, rovnako ako sortovanie podla portfolio value.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 09 pro 2020 07:46

Obávám se, že ani jedna z věcí fixed není. Aspoň na mém profilu.
Stále vidím měsíce jmény, také to nelze řadit.
A PFE mám stále xx,674 ks.

Prosím o kontrolu. Děkuji
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 09 pro 2020 08:00

VSbrok píše:
09 pro 2020 07:46
Obávám se, že ani jedna z věcí fixed není. Aspoň na mém profilu.
Stále vidím měsíce jmény, také to nelze řadit.
Toto sa tyka transactions tabu v portfoliu. Vypisane je to ako predtym, ale radenie ide podla datumu. Aky prehliadac prosim pouzivas?
VSbrok píše:
09 pro 2020 07:46
A PFE mám stále xx,674 ks.

Prosím o kontrolu. Děkuji
Pozeral som na portfolio 216 a tam ma PFE cely pocet akcii. Nefunguje to v inom portfoliu?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 09 pro 2020 08:05

Kdy jsi tu prosím opravil?
Já koukal do Digrunu před pár dny, neděle nebo pondělí, a ještě to ukazovalo necelý počet PFE.
Ani řazení nefungovalo.

Používám Waterfox a Iron, což je vlastně Firefox a Chromej.
Odpoledne se podívám znovu.
Díky
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět