digrin.com

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 09 pro 2020 08:11

Upravil som to, ked som to napisal :) Cize vcera v noci

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od VSbrok » 09 pro 2020 08:18

Tož to se omlouvám za poplašnou zprávu.
Odpoledne na to mrknu.
Děkuji za rychlý zásah ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 20 pro 2020 21:47

Ahoj Lucas03, mám dotaz, možná něco dělám špatně, ale když přidávám do digrin akcii z londýnské burzy, která se udává v měně GBX nebo GBp prostě v pencích a ne v librách GBP (Konkrétně TRIG.L).
Ahoj, prave so pridal podporu pre GBp a malo byt to uz spravne pocitat aj XIRR aj ceny. Opravis si transakcie (kolko to realne stalo) a das vediet, ci to dobre zobrazuje?

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 30 pro 2020 16:38

Ahoj, můžu se zeptat, jak se počítá ten YoC? U toho SPG mi to nějak nesedí, cost per share = 49,44, roční dividenda (4x 1,30) = 5,20 -> co mi dává YoC 10,52%.. Kde se tedy bere 16,58%?
Nebo počítám něco špatně?
Sry, ze som sa dostal k tomu az teraz, bolo to ako som pisal. Predosla dividend_per_share hodnota nebola spravna v zdroji dat, tak to teraz digrin pocita priamo. Zoberie si poslednu dividendu, vynasobi poctom dividend do roka a pouzije to pre dividend per share -> ten sa nasledne pouziva pri yield on cost. Hadam to bude presnejsie :) Pre SPG som to aktualizoval, zvysne spolocnosti sa v priebehu dneska aktualizuju. Diky za report :)

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 30 pro 2020 16:39

Ozaj a pridal som pred par dnami statistics page :) https://twitter.com/digrin_com/status/1 ... 3230190594

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 01 led 2021 22:28

Dnes som naprogramoval export dividend kalendara z digrinu :) exportuje to 12 mesiacov dozadu a su tam aj ohlasene dividendy. Malo by sa to aktualizovat automaticky, takze dividendy tam budu same pribudat. Napriklad v google calendar by to mal aktualizovat vzdy najneskor do 12 hodin.

Ja celkom aktivne pouzivam kalendar, tak mi toto prisla ako uzitocna featura. Som zvedavy, ci to realne budem aj pouzivat :)

https://twitter.com/digrin_com/status/1 ... 1903460357

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 02 led 2021 16:33

lucas03: přečetl jsem si o tom na twitteru a hned to aplikoval, vypadá to dobře ;-)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: digrin.com

Příspěvek od IG_Ronie » 02 úno 2021 16:01

Ahoj, předně - díky. Je fajn, že někdo takové věci dělá a věnuje tomu čas a sdílí to :)

Mám dotaz. Diskusi jsem prošel, vypadá to jako zajímavý nástroj, ale nejsem si jistý, zda ho používat. Využívám už obchodní deník od Suma. Ten taky obsahuje záložky na dividendy čerpané v minulosti (dle roků, dle měn atd.) i kalendář plánovaných dividend na další rok.

Má teda v takovém případě smysl zkoušet i Digrin? Jde mi o to, že nechci plácat čas, nahrávat zase někam svoje portfolio, pokud by to nemělo opravdu smysl / přidanou hodnotu. Díky.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 02 úno 2021 16:16

předně - díky. Je fajn, že někdo takové věci dělá a věnuje tomu čas a sdílí to
Diky :)
Jde mi o to, že nechci plácat čas, nahrávat zase někam svoje portfolio,
pozri si nejake portfolia, ake data o svojom portfoliu dostanes. Ci by si vyuzival stranky ako watcher (popravde watcher nepouzivam :D ), DGR, nakupy ostatnych investorov alebo CCC list.
kalendář plánovaných dividend na další rok.
Neviem na akom principe to pocita data, asi len linearny progress? Dividend kalendar na digrine pouziva announced dividends z viacerych zdrojov, potom ich pouziva aj v estimated dividends do buducnosti a rovnako tam odhaduje aj kedy bude zvysenie. Potom pouzije DGR3 hodnotu danej spolocnosti a zvysi dividendu v mesiaci, ked sa ocakava zvysenie (niektore spolocnosti zvysuju kazdy rok pravidelne)

Alebo sa tam automaticky scrapuje split akcii, takze ked tesla ohlasi split, digrin ti akcie zobrazi v ratane splitu, potom aj dividendy. Pre mna je napriklad celkom dolezita XIRR metrika.

Popravde je to len dalsi tool, co robim po vikendoch alebo veceroch tak, ako sa hlavne mne hodi (a par investorov, co mi pise ziadosti o zmeny). Takze ak si spokojny so svojim toolom, nemen :) existuju desiatky dalsich portfolio managerov, kde to robi cely team a mozno by ti to viac sedelo.

Fu, som sa rozpisal. Este je dobre mat akcie v spreadsheete ako transakcie, a potom to nemusis nahadzovat manualne, ale len to importnes ako CSV. Tak by ta to moc casu stat nemalo a uvidis hned, ci je tam nieco pre teba uzitocne.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 04 úno 2021 09:43

NRZ se neobjevila v google kalendáři, nějaký bug?
Stavím zoo.

Odpovědět