Evidence "rodinného" porfolia

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Sumo.cz » 28 dub 2020 20:25

Chtěl bych vyrobit něco kde uvidím celý rodinný "majetek" a jak roste či klesá. Všechny možné druhy investic jako je B2B, kryptoměna, penzijko, stavebko, nemovitosti a kdo ví do čeho ještě investujete. Bylo by to propojené i s deníkem mohlo tahat údaje o akciovém porfóliu z něj, při zadání cesty k vašemu deníku.

Šlo by asi o takový přehled kolik kde máte a i možná kolik to kdy vydělalo(podle nápadů jak by to mohlo vypadat či fungovat).

A tak se obracím na Vás s nápady jak by to mělo vypadat/fungovat a co by tam tak mělo být. Pokud někdo něco na webu našel a osvědčilo se rád se podívám.

Za každou inspiraci budu rád. Každý si to nějak evidujeme a já zjišťuje že má jednoduchá verze už úplně nestačí a když už to předělávám tak si nechám poradit, nápadu tu máte hodně.

Já například u stavebka beru hodnotu z posledního ročního výkazu a přičítám měsíční úložku abych to měl každý měsíc aktualizované. U penzijka to dělám stejně. Vidím tedy každý měsíc hodnotu co cca odpovídá stavu. Ale nemám B2B, už ani krypto a tak váhám co evidovat a hlídat u těchto a dalších investičních nástrojích.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od StanikKolarik » 28 dub 2020 20:35

já to mám jako součást portfolia defaultně
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Sumo.cz » 28 dub 2020 20:46

A eviduješ každý rok vše a nebo jen aktuální stav? A mohl bych vidět jak ti to vypadá? Stačí screen bez hodnot.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od StanikKolarik » 28 dub 2020 21:53

Sumo.cz píše:
28 dub 2020 20:46
A eviduješ každý rok vše a nebo jen aktuální stav? A mohl bych vidět jak ti to vypadá? Stačí screen bez hodnot.
rychle jsem to předělával (poslední verze BLANK neobsahovala některé sloupce), takže tam snad nebudou někaké blbosti
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od VSbrok » 29 dub 2020 01:00

Já téměř od začátku vedu dvě ptf u tří brokerů, takže to mám všechno v jednom a pak mám v tom excelu jeden tab, kde se to dává všechno dohromady.

Pro každou firmu mám jednu záložku, ty pak co rok skládám do jednoho tabu a ty pak přenáším do souhrného tabu, kde mám pro každý rok vždy jednu tabulku pro každý rok.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

šuhaj
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 úno 2020 08:16

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od šuhaj » 29 dub 2020 10:10

Taky něco takového aktuálně sháním. Po krátkém brouzdání internetem jsem našel pár doporučení na tohle:
http://www.portfolioslicer.com/
Nicméně jsem to ještě nepodrobil dalšímu zkoumání.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Sumo.cz » 29 dub 2020 10:28

A není to spíš jen na akcie a jen tři měny? Já bych tam chtěl mít všechno, hypo, leasing, investice, hotovost, krypto atd.... Prostě něco co mi spojí akcie(na to mám deník) a zbytek. Osobně v tom asi nechci sledovat kolik jsem dostal měsíčně dividend, ale ročně majetek vs. závazky a aktuální stav k dnešnímu dni. Zase nejsem daytrader co co potřebuje sledovat co hodinu:)

nějaký jednoduchý náhled jako je tento

Obrázek

Jen tam dát rozbalovací menu na roky a asi bez příjmů a výdajů. Leda udělat import z banky (Airbank už takto zpracovávám v excelu) ať se mi to dělá samo. Ručně bych to nevypisoval:)

šuhaj
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 úno 2020 08:16

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od šuhaj » 29 dub 2020 11:13

No byť v popisu píšou: Complete investment and cash tracking, tak to je asi vážně jen na akcie, škoda.
Tím pádem v podstatě sháním to samé co ty, ale nic užitečného v rukávu nemám.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od VSbrok » 01 kvě 2020 01:57

šuhaj píše:
29 dub 2020 10:10
Taky něco takového aktuálně sháním. Po krátkém brouzdání internetem jsem našel pár doporučení na tohle:
http://www.portfolioslicer.com/
Nicméně jsem to ještě nepodrobil dalšímu zkoumání.
jenže to je jenom pro MS Excel, takže my chudý příbuzný s LibreOffice máme smůlu :cry:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Pavel » 01 kvě 2020 07:22

VSbrok píše:
01 kvě 2020 01:57
šuhaj píše:
29 dub 2020 10:10
Taky něco takového aktuálně sháním. Po krátkém brouzdání internetem jsem našel pár doporučení na tohle:
http://www.portfolioslicer.com/
Nicméně jsem to ještě nepodrobil dalšímu zkoumání.
jenže to je jenom pro MS Excel, takže my chudý příbuzný s LibreOffice máme smůlu :cry:
Kup si Office 2010 za cca 100-200 Kč na Aukru.

Odpovědět