dividend.watch

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

MilanV
Začátečník
Příspěvky: 89
Registrován: 26 kvě 2019 19:16
Been thanked: 3 times

Re: dividend.watch

Příspěvek od MilanV » 17 pro 2019 07:51

Já bych poprosil o přednostní zařazení hlavních CZ titulů z Pražské burzy. Například AVST.PR TABAK.PR,...Jsou na Londýnské burze, u které jste psali, že umí
ptf dle hodnoty
rustove: vyprodáno
na stalo: RITM,MAIN,WMB,OHI,MPW,RIO,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN,LYB,CEZ,STOR,VICI,DOW

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: dividend.watch

Příspěvek od VSbrok » 17 pro 2019 15:25

jééé, čověk je pár dnů nemocen a tady se dějou ale věci :O

Taktéž bych upřednostnil Xetru před LON, protože LON je příšerně drahý a proto dost investorů dá přednost duálně listovaných GB akcím na Xetře. Děkuji.

Jdu to též testnout ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
doonio
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 črc 2019 17:09

Re: dividend.watch

Příspěvek od doonio » 17 pro 2019 21:47

Já dávám taky hlas raději Xetře než LON. A taky dávám hlas BCPP před Londýndem, takže abych to shrnul:
1.Xetra
2. BCPP
3. Londýn (whatever)

Appka vypadá pěkně, o Vánocích otestuji.
ABBV, T, VAL, JCP, BT, CHL, GE, LB,SLB, SKT, VAL, KTP, CVS

ales
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 pro 2019 16:12

Re: dividend.watch

Příspěvek od ales » 21 pro 2019 15:17

Ok, ty argumenty jsou rozumné. Začal jsem se dívat na možnosti, jak Xetru implementovat. Je to trochu těžší v tom, že zatím děláme celý tool zdarma a nechceme pálit více peněz než nutně musíme. Ale nějak to vymyslím :)
Spoluzakladatel Dividend.watch
T | ABBV | JNJ | MFG | SBER | BNS | CEZ | UNH

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: dividend.watch

Příspěvek od mnam84 » 21 pro 2019 23:32

ales píše:
21 pro 2019 15:17
Ok, ty argumenty jsou rozumné. Začal jsem se dívat na možnosti, jak Xetru implementovat. Je to trochu těžší v tom, že zatím děláme celý tool zdarma a nechceme pálit více peněz než nutně musíme. Ale nějak to vymyslím :)
co přidat nake reklamy at z toho aspon neco je?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: dividend.watch

Příspěvek od VSbrok » 26 pro 2019 15:11

Tak jsem se regnul a trošku se do Vás "opřu" :D ber to Aleši jako můj osobní názor, tedy nic z toho nemusíš implementovat, pokud nebudeš chtít ... :idea:

první na co se vždy dívám je "my account" ... tam jsou jen 3 položky (logout, změna hesla, smazání účetu) nechápu proč na tohle máte celou stránku, když tohle by mohlo bejt řešeno jen jako "drop-down" list po najetí myši na My Account ... prostě zbytečná téměř prázdná stránka navíc ...

za druhé je ten web na mé oči příliš světlý, chápu, že se všichni snaží opičit po JaPku, ale ne každej má rád bílou, nějaký noční mód by byl fajn - není to samo podmínka nutná

chvíli mi trvalo, než mi došlo že "stocklist" je vlastně moje PTF, i když v dost ořezané formě, protože tam lze zadat jen počet akcií, nikoliv kdy jsem konkrétní akcii koupil, takže celé historie dividendového příjmu vlastně chybí, je zde pouze výhled do budoucna.

Compare: proč když kliknu na ADD, napíšu ticker a kliknu na příšlušnou firmu, tak se firma přidá do přehledu, ale popup pro výběr se nazavře?
- u REIT a BDC máš špatně Payout ratio, tak jako téměr všechny webu ...

Screener: chybí mi možnost si udělat vlastní screen
- proč máš Yield a Payout ratio v jednom sloupci? Nedá se pak sortovat :( když na sloupec kliknu tak výsledné seřazení nedává smysl, buď je tam NA nebo 0,89% ... to asi nebudu správně :(
- co to je sloupec Action? když tam žádné "akce" není?
- význam slovního spojení "price snapshot" mi naprosto uniká

Calendar se mi vůbec nenačetl, takže ...

Dividend calculator - možná pro jiné potřebný nástroj, pro mě naprostá zbytečnost ... kolik budu dostávat celkově dividend mě zajímá až na poslední místě, prvotní je pro mě dividendový výnos z mých investovaných peněz a zda je dividenda bezpečná, takže jestli dostanu 10 nebo 50 je mi jedno ...

Stocklist - proč opět spojený DY a Payout?
- Action/Number of shares je k čemu, když tam nikde není počet držených kusů?

Bylo by fajn, kdy sis vzal inspiraci např. z Yuhů, kde to maj zpracovaný vcelku rozumně a přiohnul to, aby to bylo ještě lepší ... jako slušná alfa verze je to slušný o tom žádná, ale chybí spousta věcí, které jsou nutné, aby to byl plnohodnotný nástroj...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

ales
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 pro 2019 16:12

Re: dividend.watch

Příspěvek od ales » 28 pro 2019 08:41

Děkuju ;) To je přesně ten feedback který je potřeba. Těch věcí řešíme strašně hodně a vznikají tam chyby. Vesměs souhlasím se vším co jsi napsal, kromě těch stocklistů.

Měli jsme i funkci portfolia, ale lidi si to tam museli vyplňovat ručně a skoro nikdo to reálně nedělal, navíc ti většinou nějaké čísla počítají přímo brokeři. Idea téhle "Stocklist" funkce je, že si tam naházíš všechny své pozice a my ti pak počítáme budoucí výnosy (což žádný z brokerů nedělá).

V Actions by se měli ukazovat různé události jako je ex-date, upcoming payout a v budoucnu i třeba dividend cuts apod.. Ale je to hloupě pojmenované.. souhlasím.
Spoluzakladatel Dividend.watch
T | ABBV | JNJ | MFG | SBER | BNS | CEZ | UNH

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: dividend.watch

Příspěvek od VSbrok » 28 pro 2019 18:01

Rádo se stalo, až zas něco doděláš, tak to rád zas prolítnu ... prozatím to je slušná alfa/1. beta :)

Bohužel se trošku obávám, že to nebude pro mě, soudím dle toho co píšeš ... osobně stále hledám aplikaci, která by mi vedla veškerou evidenci a na konci roku vyplivla přílohu pro DAP. Tedy během roku bych zadával jen nákupy (prodeje) a apka (web) by mi hlídal průměrnou nákupní cenu vs. tržní, rozložení ptf na sektory a poměr ivestovaných peněz, ukazovalo by to poměry P/E, P/B/ P/S, P/FFO, P/AFFO, DY, fDY ...

Dneska mám podrobnou tabulku, kde mám všechno, na sledování průměrné ceny vs tržní, DY a fDY, rozložení na sektory a poměr investic používám StockDiv, na poměry "P/E, P/B/ P/S" používám SPM apku od načeho čtenáře, poměry "P/FFO, P/AFFO" musím počítat ručně a report pro DAP generuju u brokera.

Dostat tohle všechno do jedný aplikace ... jooo to by bylo labůůůůžóóó :D

Dost z toho prý umí Gugl tabulka od Suma, ale ještě jsem se nerozhoupal do ní data nacpat ...

Slon taky udělal slušnou betu, zkus se s ním spojit, zda by Ti nedal přístup, tam je základ evidence a náhledy na ptf :idea:

.....
Kdybys dokázal vzít to do máš, přidat k tomu evidenci a grafy od Slona a navrch přidal tabulky a exporty od Suma ... tak bych si fakt kecnul na pr... :shock: 8-)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: dividend.watch

Příspěvek od Andrej » 28 pro 2019 18:16

VSbrok píše:
28 pro 2019 18:01

Bohužel se trošku obávám, že to nebude pro mě, soudím dle toho co píšeš ... osobně stále hledám aplikaci, která by mi vedla veškerou evidenci a na konci roku vyplivla přílohu pro DAP. Tedy během roku bych zadával jen nákupy (prodeje) a apka (web) by mi hlídal průměrnou nákupní cenu vs. tržní, rozložení ptf na sektory a poměr ivestovaných peněz, ukazovalo by to poměry P/E, P/B/ P/S, P/FFO, P/AFFO, DY, fDY ...
Dokážeš to trochu viac rozviesť a popísať detailnejšie? Či už sem alebo na mail a verím, že to spolu vymyslíme ;)
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: dividend.watch

Příspěvek od VSbrok » 28 pro 2019 20:23

Andrej píše:
28 pro 2019 18:16
Dokážeš to trochu viac rozviesť a popísať detailnejšie? Či už sem alebo na mail a verím, že to spolu vymyslíme ;)
musím ještě něco dodělat a pak Ti to zkusím nějak sesumírovat ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět