Obchodní deník

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Silent » 01 bře 2020 09:10

Mrhol píše:
29 úno 2020 23:36
Zdravím dnes jsem si stáhnul obchodní deník. Jaký je správný postup přidávání tikerů? v Degiru jsem si vyexportoval přehled všech transakcí. Následně v obchodním deníku jsem si to na naimportoval do záložky DEGIRO. Ted bych očekával že už se mi vyplní všechny záložky ale nic se nestalo.
Ted musím vyplňovat všechno ručne v záložce Ruční zadávání nebo jít do záložky transakce?

Dělám něco špatně? Můžete se mi na to podívat? Případně mi vyplnit první řádek?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Nemáš si exportovat transakce, ale přehled účtu. Pak to bude normálně fungovat ;)

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 01 bře 2020 11:57

1) Radši nezveřejňuj svůj deník pro celej internet:)
2) Nemáš zapsány ISIN kódy v záložce ISIN Ticker
3) U toho ETF si budeš nejspíš muset dát do Převod tickeru dát tickey po jednotlivé weby.

Koukám že už to zmizelo.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 01 bře 2020 12:02

Silent píše:
01 bře 2020 09:10
Mrhol píše:
29 úno 2020 23:36
Zdravím dnes jsem si stáhnul obchodní deník. Jaký je správný postup přidávání tikerů? v Degiru jsem si vyexportoval přehled všech transakcí. Následně v obchodním deníku jsem si to na naimportoval do záložky DEGIRO. Ted bych očekával že už se mi vyplní všechny záložky ale nic se nestalo.
Ted musím vyplňovat všechno ručne v záložce Ruční zadávání nebo jít do záložky transakce?

Dělám něco špatně? Můžete se mi na to podívat? Případně mi vyplnit první řádek?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Nemáš si exportovat transakce, ale přehled účtu. Pak to bude normálně fungovat ;)
Díky pomohlo :-) ale ještě to není ideální.

Nevíš proč mi to nenatáhlo polovinu tickerů v záložce Transakce, sloupec Akcie? ( M, DXC, KHC a jedno ETF)
Transakce02.PNG
a na základě toho mi chybí v záložce Přehled akcíí 2 řádky..mám 6 akcíí a 1 ETF
prehled akcii02.PNG
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1886218001

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 01 bře 2020 12:07

Doplnil jsem ti první řádek v ISIN Ticker na ukázku .

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 01 bře 2020 14:03

Sumo.cz píše:
01 bře 2020 12:07
Doplnil jsem ti první řádek v ISIN Ticker na ukázku .
Díky moc, a jak stím OXY? to se mi samo zobrazilo v Přehledu akcíí ale nechce to dotáhnout info z webu. Máš nějaký tip? Věřejný to mám jenom pro Váš..až to fixnu tak sešit udělám zase soukromý
oxy.PNG

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 01 bře 2020 14:06

OXY se načte. Někdy když si s deníkem moc hraješ chvíli tvá než se data obnoví či načtou.

Mě se načte, když deník otevřu.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 01 bře 2020 14:38

Sumo.cz píše:
01 bře 2020 14:06
OXY se načte. Někdy když si s deníkem moc hraješ chvíli tvá než se data obnoví či načtou.

Mě se načte, když deník otevřu.
JO, mě už taky:-) díky moc za pomoc..ještě musím vychytat to ETFko...

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 06 bře 2020 18:52

Můžu prosím někoho poprosit o pomoc? Proč se mi v deníku neukazují budoucí dividendy na záložce Budoucí dividendy?
pozn. zlobí mě tam to ETFko...pokud ale nechám prázdný TICKER v záložce ISIN Ticker, tak se mi nezobrazuje v Přehledu akcíí, což mi vyhovuje, líp to vyřešit neumím.

můj deník, oprávnění WRITE - můžete upravit
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Díky

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 06 bře 2020 19:42

1) Pokud jsem to ETF správně identifikoval jde o ticker na Google Finance AEEM.
2) To že se teď nedotahují budoucí dividendy souvisí s tím, že yahoo finance ze kterého tento údaj načítám již hodnoty nevrací (posílá text N/A) a tak se nedají dopočítat. Řešením je vyplnění ruční dividendy na listu Rucni DIV a na listu Akci Přehled aktivovat přepínač Ruční DIV

Data jsem ti po jednu akcii RDS B předvyplnil, u ETF jsem dividendu nenašel tak jsem doplnil 0

Na problému pracuji, ale nemohu najít podobnou stránku se stejným množstvím akcií. Zatím testuji dividend.com. Digrin.com jsm zkoušel také, ale dat má ještě méně než dividend.com.

Snad to bud již pochopitelnější. Holt deník ještě není AI a některé akcie se mu musí ukázat na google finance.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Mrhol » 06 bře 2020 19:53

Sumo.cz píše:
06 bře 2020 19:42
1) Pokud jsem to ETF správně identifikoval jde o ticker na Google Finance AEEM.
2) To že se teď nedotahují budoucí dividendy souvisí s tím, že yahoo finance ze kterého tento údaj načítám již hodnoty nevrací (posílá text N/A) a tak se nedají dopočítat. Řešením je vyplnění ruční dividendy na listu Rucni DIV a na listu Akci Přehled aktivovat přepínač Ruční DIV

Data jsem ti po jednu akcii RDS B předvyplnil, u ETF jsem dividendu nenašel tak jsem doplnil 0

Na problému pracuji, ale nemohu najít podobnou stránku se stejným množstvím akcií. Zatím testuji dividend.com. Digrin.com jsm zkoušel také, ale dat má ještě méně než dividend.com.

Snad to bud již pochopitelnější. Holt deník ještě není AI a některé akcie se mu musí ukázat na google finance.
Díky moc, paráda:-)))

Odpovědět