Obchodní deník

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 26 lis 2019 08:27

1) Buď mám Degiro a to v reportu uvádí ISIN a já vím o jakou akcii jde,když jsem ji kupoval, tak ticker znám.
2) Mám jen ticker a potřebuji ISIN, tak se kouknu na https://markets.businessinsider.com , dole v STOCK INFORMATION máš ISIN.

Varianta kde neznám ani ticker ani ISIN nevím jak by mohla nastat. ISIN je důležitý hlavně pro Degiro, kde Degiro nedává do reportu Ticker, ale právě onen ISIN a podle Listu ISIN Ticker se vyhledává.

Já tabulku dělal skenováním právě https://markets.businessinsider.com pro 1000 nejčastějších USA akcií. Sektory jsem napároval zase podle Finviz. Kdyby byla někde chyba pošli a já ji opravím.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Hradec » 26 lis 2019 19:41

Obchodni denik je bombaaaaaa, moc dekuju.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 29 lis 2019 09:10

V poslední verzi jsem ošetřil situaci, kde nakoupíte akcii za jednu měnu(třeba CZK) a div je vyplácena v jiné(třeba EUR). Dříve se dividenda nenačetla do obdržených dividend, aktuálně stačí zaškrtnout Měna DIV(vypne filtr na dotahovaní dividendy ve stejné měně jako nákup, malinko to zpomalí deník, tak je to běžně vypnuté) a už tam bude přepočítána na měnu nákupu akcie. Ale není to všehospásné, pokud máte dividendu vyplácenou ve dvou či více měnách je deník nahraný. Ale doufám že takto to snad nikdo nemá.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Andrej » 18 pro 2019 21:43

Hlásim chybu, bohužiaľ neviem ako viac popísať. V prehľade sa mi nezapočítava dividenda z ABBV. V transakciách je uvedená, ale v prehľade svieti 0.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 18 pro 2019 23:09

Pls posli mi na denik@vi-tek.cz obrazek z Tansakci a Prehledu a zjistime kde je chybka. V transakcich vyfiltruj jen to abbv, aby toho nebylo moc.

Edit:
Problém byl vyřešen stáhnutím nového deníku.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Andrej » 19 pro 2019 21:24

Vďaka, problém sa vyriešil takmer okamžite.
Možno návrh na zlepšenie - aspoň na diskusiu či by to malo zmysel. Ako je prehľad, či by šlo zobraziť hodnotu ptf, nejaké štatistiky, ... podľa roku. Tzn aby sa ľahko dala porovnať výkonnosť podľa rokov.
Nejaký select "OD" "DO" alebo "VŠETKO"
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Hradec » 25 pro 2019 10:15

Ahoj, prosim Te, predchozi verze byla 1.3.0..ale ted vsechny odkazy smeruji opet k 1.2.0. Je to tak spravne?

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 25 pro 2019 13:12

Možná se pletu, ale na webu byla verze 1.0 pak 1.1.0 a nakonec 1.2.0, testovací jsem zde uváděl 1.1.2 a 1.1.3

Doufám že jsem někde nenapsal verzi 1.3. v testu, pokud ano tak se za to omlouvám.

Aktuální verze je ta na webu a to 1.2.0

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Hradec » 26 pro 2019 15:51

Dekuji za info, mozna jsem mel jen mylny dojem. Mej se krasne.

emet
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 18 lis 2019 12:42

Re: Obchodní deník

Příspěvek od emet » 04 led 2020 16:54

Díky za super práci na deníku, už teď je za tím vidět kusopravdu dobré práce.

Nicméně nemohu se zbavit dojmu, že celý deník je postavený na předpokladu, že jej budou použvat jen investoří, kteří kupují americké akcie. Podpora ETF je horší, ale řešitelná, co mi tam ale chybí moc, je podpora českýcj akcíí. Google finance českou burzu úplně ignoruje a má data jen z pařížské nebo varšavské burzy (bůh ví proč). Takže pokud koupím české akcie v CZK a zanesu to do deníku, domplním všechny Tickery ručně, stejně mi nezbyde nic jiného než kvůli Google finance zvolit ticke pařížské burzy. Přitom simyslím, že by stačilo nutně nevyžadovat ticker pro google finance, ale jen yahoo, protože ten českou burzu eviduje a zaroveň ji ukazuje v CZK.

Příkladem takových akcíí je například Moneta (Ticker: MONET, google: PRA:MM0, yahoo: MONET.PR), nebo analogicky ČEZ.

Díky
| T | MONET | CEZ | SP5 | SPG | MO | BTI | CSCO | INTC | ABBV | PFE | TELEC | WBA | KOMB | VTR | LEG | JNJ | EUDV | RDS.B | MRK | BMY | IEMA | IWDA |

Odpovědět