Obchodní deník

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 30 bře 2020 19:14

Pokud by měl někdo zájem je tu další testovací verze 1.2.2.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Modře je změna oproti 1.2.1

List Grafy:
  • přidám koláčový graf zastoupení firem ve vybraném sektoru
List Akcie přehled:
  • Zmena výpočtu zhodnocení
  • Snížení počtu sloupců u zhodnocení akcie(již jen jeden pro hlavní měnu)
  • Vklad/Investice řešeno rozbalovacím menu z důvodu přehlednosti
  • Vzorce upraveny na pojmenované rozsahy z důvodu přehlednosti
  • Možnost zobrazení i opuštěných titulů
  • Přidána kontrola nejčastějších chyb. Chyba bude popsána s náznakem řešení + odkaz na web pro více informací
  • Obarvená hlavička pro větší přehlednost. Barvy ještě mohu změnit pokud se zdají ošklivé.
  • Barvy u Ztráta/zisk se mění na základě kumulovaného zisku či ztráty
Transakce:
  • Při chybném převodu ISIN na Ticker (pro reporty Degiro) pole Akcie zčervená aby byla chyba viditelnější
Lynx:
  • Přidáno načítání dividend od zápůjčky na shot, v reportu je označena Payment in Lieu Dividend
Oblíbené:
  • Odstraněn list Oblíbené pro zrychlení Deníku. Oblíbené budou mít vlastní tabulku.
Rucni zadani
  • Odstraněno obarvování buněk na základě hodnot. Bude nahrazeno nápovědou na webu. Rychlí to vkládání i celý deník.
Zdroj dat:
Hlavně se koukněte zda nedělá problém vyhledávání chyb. Dal jsem tam tyto:
  • Nejspíš jsi vkládal Degiro report jiné jazykové mutace než CZ. -> Koukni na list Degiro a zda nenáš ve sloupci I nebo L tečky a pokud ano nahraď je čárkou."
  • Nejspíš jsi vložil jiný Lynx report než který je požadován.->Zkontroluj zda report Lynx vypadá stejně jako pod tímto odkazem.
  • Ve sloupci B máš ERROR.->Deník nezná nějaký ISIN od Degira, koukni se do Transakcí a doplň si ho do ISIN Ticker.
  • Ve sloupci C máš ERROR.->Google nepoznává ticker, uprav ho na Prevod Tickeru v sloupci pro Google Finance.
  • Ve sloupci M máš ERROR.->Dividenda pro tento ticker nebyla nikde vyhledána. Uprav v Prevod Ticker ve sloupci pro Yahoo Finance či Finviz. Nebo si zadej vlastní do Rucni DIV.
  • Jedna z tvých akcií byla zakoupena za jinou měnu než ji eviduje Google Finance.->Koukni na MĚNA NÁKUPU a aspoň jedna akcie svítí červeně. Pokud je to správně klikni na tomto listu na Konsolidaci měn a částky se ti přepočtou na měnu nákupu.
Pokud nebyla nalezena žádná často se opakující chyba bude vypsáno
  • Nenalezena žádná běžná chyba
Pokud bojujete s něčím jiným rád doplním další potenciální chyby. Čím více se podchytí tím méně budu řešit po mejlech:)

Deník by měl být rychlejší a díky více zdrojům o dividendách a datech snad i spolehlivější.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Obchodní deník

Příspěvek od StanikKolarik » 30 bře 2020 21:43

Dělají v tom docela bordel:
ETF koupené přes Degiro
delistované tituly (v mém případě NYSE:SSW a NYSE:BT)
některé "běžné tituly" (konkrétně u mne GB0030913577 US03784Y2000 US9047677045 US37733W1053)

ETF stačí vymazat z Transakcí
"běžné" stačí přidat do ISIN listu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Investor007 » 16 dub 2020 00:03

Zdravím, rád bych poděkoval za skvělou práci s tabulkou.

Mám problém s importem dat z IB do obchodního deníku 1.2.0. Vypadá to, že jde o stejnou strukturu jako má Lynx jako introducing broker IB, ale ať dělám co dělám importované data se mi nepromítnou na jiných tabech. Kontroluji Akcie prehled a nic se neděje. Postupoval jsem přesně podle návodu na webu.

U testovací verze 1.2.2 se mi zobrazí pouze vlastní vklad a hodnota zhodnocení vkladu (chybně). Na stránce Akcie prehled vpravo nahoře nevidím žádné známé chyby.

Předem díky za jakékoliv rady.

stomas
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2020 14:31

Re: Obchodní deník

Příspěvek od stomas » 21 dub 2020 14:56

Ahoj, omlouvám se, google tabulky používám poprvé. Pokouším se o import dat z FIO, ale tlačítko importovat na listu "FIO převod" "Soubor" je neaktivní. Pěkný den. Tomas.

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Daniel » 24 dub 2020 12:59

Ahoj, Dane, díky za novou verzi 1.3, je to zase o krok dál a svižnější. Chci se zeptat, zvažuješ vydat ten původní screener (Sledování oblíbených akcií) nějak samostatně? Každopádně je to super.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Investor007 » 24 dub 2020 13:22

Taky děkuji za novou verzi. Bohužel z hlediska importovaného CSV stále stejný problém a vypadá to, že je deník kompatibilní jen s introducing brokerem Lynx, ale ne IB, což nechápu (čekal bych stejný export).

Také někam zmizel tab "Oblíbené". Vlastní tabulku jsem ale nenašel. Snad se podaří v nové verzi odstranit problém s větším množstvím N/A v případě více záznamů v tabulce. Možná ty API requesty dělat nějak postupně.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 24 dub 2020 13:47

Daniel píše:
24 dub 2020 12:59
Ahoj, Dane, díky za novou verzi 1.3, je to zase o krok dál a svižnější. Chci se zeptat, zvažuješ vydat ten původní screener (Sledování oblíbených akcií) nějak samostatně? Každopádně je to super.
Oblíbené jsou předělány stejně jako deník na postupné načítání a vypínaní aktualizace. Jde o první verzi, bude se ještě vylepšovat, jen teď nebyl čas. deník měl přednost.

Na webu budu přidávat další moduly a pomůcky.

https://www.vi-tek.cz/obchodni-denik/ koukněte do Další pomůcky.
Investor007 píše:
24 dub 2020 13:22
Taky děkuji za novou verzi. Bohužel z hlediska importovaného CSV stále stejný problém a vypadá to, že je deník kompatibilní jen s introducing brokerem Lynx, ale ne IB, což nechápu (čekal bych stejný export).

Také někam zmizel tab "Oblíbené". Vlastní tabulku jsem ale nenašel. Snad se podaří v nové verzi odstranit problém s větším množstvím N/A v případě více záznamů v tabulce. Možná ty API requesty dělat nějak postupně.
Pokud mi pošleš(pokud tedy chceš) report IB kouknu jak upravit deník aby to fungovalo i s ním.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Ondřej » 24 dub 2020 13:58

Příjemně mě překvapila rychlost. Krásně jsi to vyladil. Super práce. Snowball mě sice spíše nasral s tím jak dlouho bude má cesta ještě trvat, ale za to hold nemůže deník :-D

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Silent » 24 dub 2020 14:47

U tickeru RTX hlásí error u průměrné i celkové ceny nákupu a poplatků: "Unknown range 'O'". Možná to bude tím, že ticker RTN byl automaticky převeden na RTX tím, že mi degiro RTN prodalo a nakoupilo RTX. Zřejmě kvůli tomu mi to i hlásí error u proinvestované částky, poplatků a zhodnocení vkladu :(
V tabulce chyby to však žádnou chybu nehlásí. Ve starší verzi mi to problém nedělalo.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní deník

Příspěvek od Sumo.cz » 24 dub 2020 20:09

Vše vyřešeno, jen u Degira pozor. Někdy vygeneruje report blbě a po importu se rozdělí ID objednávky na dva řádky, pokud se dá dohromady je ji vše OK.

Odpovědět