Poučné meme videa

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od Ladislav » 11 bře 2023 10:12

'''Dividenda cenu akcie dlouhodobě nesnižuje.''' povídá Pepa z depa
Dividenda se opravdu odečte z kurzu akcie. V ex-dividend den se dividenda, například 4 € nebo 4 % odečte z kurzu akcie a při otevření burzy ráno je kurz akcie o 4 € nebo o 4 % nižší.

'''pokud koupím akcii bez dividend, vždy jí mohu prodat ... mít dividendu i ze zlata.''' napsal Pepa z depa
Když vlastníš zdravé podniky a málo manipulované akcie s dividendou nad 3 %, můžeš je držet až do smrti a pak je zdědí syn a dcera. Dividenda se může každých 10 let zvojnásobit, při růstu dividendy 7 % ročně.
Akcie by se měly prodat jen, když bude hrozit bankrot jak Enron.

'''25% daně''' z dividend Pepa z depa nechce platit.
Dividendy z Británie, Austrálie a Deutsche Telekom mi chodí nezdaněné.
Dividendy z USA, Kanady, Japonska zdaněné 15 %, Dividendy Francie 12,8 %, Dividendy Španělska 19 %.
Dividendy Německa zdaněné 25 % mi nevadí, vždyť je polovina důchodu placena z daní a školy, školky, knihovny, mzdy úředníkům, sociální pomoc a nájemné chudým a také se platí pobyt Ukajincům v cizině a šípy a luky pro ukrajinské vojáky. :(

INVESTUJEŠ nebo SPEKULUJEŠ?
Akcie jsou Hazard! Hodnotové Investování?
Video 19 minut :cool: https://youtu.be/87mLH1ZtSeg :cool:
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 651
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 28 times

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od czhunter » 11 bře 2023 12:25

Ládíčku z depa to je jednodenní snížení ceny a klidně druhý den je akcie za to samé, jako před ex-dividend date. Navíc akcie pár dní před ex-dividend day o stejný kus často vzroste, jak jsou lidé ochotní zaplatit více, protože se blíží nárok na dividendu.

Za kolik by se prodávali akcie kanadských bank, které platí dividendu až 190 let v řadě a každý rok by se odečetlo 5% z ceny akcie? To by dnes stála akcie 1 cent. A jak všichni víme, tak nestojí. Stojí 11x TTM EPS.

Cena akcie rovná se určitý násobek EPS a pokud výplata dividendy nesnižuje zisk firmy, pak ani nesnižuje cenu akcie. Pokud víš, jak by vyplacení dividendy snížilo zisk na akcii dané firmy, pak to sem hoď, jinak plácáš blbosti jako obvykle.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od Ladislav » 11 bře 2023 17:27

Weisst du, mein Schatz, k hodnotě indexu DAX se přičítají všechny dividendy.
Kdyby v hodnotě DAXu dividendy nebyly, byla by performance za posledních 30 let mnohem horší.
A to je stejné s akciemi. DAX s přičtenými dividendami není podvod, ale znamení, že výplata dividend by snížila kurzy akcií a proto se zase přičetly v DAXu, ale u jednotlivých akcií nejsou dividendy přičteny a kurz německých dividendových akcií je snížen každý rok o dividendu v ex-dividend den. Ráno je akcie o dividendu nižší a to přivede mnoho lidí a fondů k masívnímu nákupu akcie pár hodin po odečtení dividendy, takže dividenda neškodí kurzu někdy víc než 9 hodin.
:( '''plácáš blbosti jako obvykle''' :( povídá Pepa z depa.
Nevím, proč musíš každý tvůj komentář začít nebo skončit s urážkou. Dbej v internetu na slušné chování, aby z tebe nebyl Babiš Zeman!

Velký krach banky v Kalifornii = SVB Financial Group 9.3.2023
Během jednoho dne, ve čtvrtek 9.3.2023 ztratila akcie 60 % a pak bylo obchodování zastaveno, aby akcie neklesla na nulu.
Na vrcholu kurzu stála banka 44 miliard dolarů.
Jim Cramer doporučil akcii koupit 8.2.2023.
Video 12 minut z Mníšku pod Brdy :( https://youtu.be/kqt4yd2yo1E :(
Fundamenty akcie :( https://www.morningstar.com/stocks/xnas/sivb/quote :(
Banka byla založena 1983. Wikipedia :( https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_Valley_Bank :(
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 651
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 28 times

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od czhunter » 12 bře 2023 10:48

Hele urážíš se akorát sám svými bludy ty Pepo ze zvláštní školy.

Philip Morris ČR platí kolem 1300-1500 Kč dividendu a cena akcie je aktuálně 17.000 Kč. Tedy za 10 let se tu sejdeme a řekneme si, zda cena akcie bude nula nebo ne, když se teda ty dividendy odečítají od ceny akcie.

10x1300 Kč je 13000 Kč. Tedy ty predikuješ cenu TABAK.PR být 1-3000 Kč za 10 let? Tomu ani ty sám nevěříš...

Pohled na roční graf ceny ukazuje realitu. Cena akcie stála stejně před i po velké dividendě s výjimkou pár týdnů před ex-divi, kde cena akcie vyrostla o dividendu a pak o dividendu byla snížena a je to tedy nula k nule. Na dlouhodobou cenu akcie to nemá vliv, což musí pochopit každý s fungujícím mozkem. Jinak by se dividendové firmy časem prodávali za centy a obzvláště pak ty s nerostoucí EPS.

Že vyplacené dividendy zvyšují výnos si objevil podruhé kolo. Gratuluji. Výnos akcionáře rovná se růst EPS + startovní yield + expanze nebo kontrakce P/E násobku. Tedy ano DAX po započtení dividend má vyšší výnos. A jsou dvě možnosti zobrazení indexu DAX, jeden počítá obdržené dividendy a druhý ne, tak jak je zvykem pro všechny ostatní významné indexy.
DAX s přičtenými dividendami není podvod, ale znamení, že výplata dividend by snížila kurzy akcií a proto se zase přičetly v DAXu
Tak to určitě. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Je to znamení, že dividendy jsou navíc jako bonus k ceně akcie a proto se musí přičíst navíc k výnosu a k ceně akcie. Kdyby výplata dividendy snížila cenu akcie, pak by výplata dividendy byla totálně k ničemu. Co by jsi dostal na dividendě, by jsi o stejnou částku přišel na kapitálu a měl by jsi tak zisk NULA. Vlastně tedy tvrdíš, že dividendy jsou jen výplata tvého kapitálu a ne zisk. Tedy si protiřečíš, že dividendy zvyšují zisk DAXU. Pokud veškeré obdržené dividendy za posledních 30 let by se odečetly od kapitálu aneb ceny akcie, pak by byl jejich vliv na zisk indexu NULA.

Ty jsi se minul povoláním, ty jsi měl být komik človeče. Tak vtipné hlášky nemá ani Comedy Club a vždycky mi vykouzlíš úsměv. Jak říkají v Americe ROFL - rolling on the floor, laughing.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Poučné video

Příspěvek od Ladislav » 20 dub 2023 08:48

10 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT
Vypráví 10 minut Kamila z Hradce nad Moravicí
:idea: https://youtu.be/Wvjs10elCgI :idea:
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 54
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Poučné video

Příspěvek od Kurri17 » 20 dub 2023 17:48

Ladislav píše:
20 dub 2023 08:48
10 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT
Vypráví 10 minut Kamila z Hradce nad Moravicí
:idea: https://youtu.be/Wvjs10elCgI :idea:
Snaha se cení, ale je to velmi malý kanál, co se sledovanosti týče...

Jsou lepší Chuck Carnevale, Everything Money anebo Sven Carlin. Z českých pak asi Jindřich Pokora, ale ten jede hodně small capy...
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné video

Příspěvek od Ladislav » 28 kvě 2023 06:48

KOLIK AKCIÍ bys měl mít v portfoliu. Diverzifikace portfolia.
Režisér 16-minutového videa je známý český value investor Martin S.
https://youtu.be/auPqNsoVWL4

Pro mne nehraje úlohu diversifikace a riziko. Já jen chci raději vlastnit 30 podniků, bank a pojišťoven než jen 10. Raději dostávám od 30 firem 80x ročně dividendy než jen 10x ročně dividendy. Chci držet 30 dividendových akcií navždy, kvůli dividendám v důchodu. ETF je hloupost, protože s ETF se jen půjčí peníze investiční společnosti a žádný podnik člověku nepatří.
Diversifikace není nutná pro Buffetta, Mungera ani pro Konečného. Dobré je vlastnit 20-30 velkých, starých podniků z celého světa, které ti jsou sympatické, jsou zdravé, levně k dostání a posílají ti 3 % až 10 % dividendu. V Čechách je oblíbená například kmenová akcie BMW.
Jen žádný chaos v portfoliu. 99 akcií je moc. Člověk by měl umět svých 30 podniků jmenovat a žádný nezapomenout. AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals.
ETF nikdy nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze jedné investiční společnosti a ta může zkrachovat. Podniky ti patří jen, když koupíš jejich kmenové akcie. Žádné ADR, žádné ETF. Je to krásný pocit, když rozhoduješ, kterých 4-6 podniků z indexu DAX ti bude posílat dividendy v důchodu.
MEME akcie Nvidia je populární u začátečníků, kteří kupují to, co dnes roste, nebo mělo hezký graf 2012-2021 a nestarají se o P/B 10 až 2000, P/S 10 až 300. Když budou léta v mínus s předraženou akcií, nebo budou muset po krachu levně přikoupit (tak jako 2003 a 2009), pak už nikdy víc nebudou akcie chtít vidět, nebo nastudují ''value investing'' z roku 1949 a budou kupovat jen akcie s dividendou 3 % až 10 %. Kdo kupuje dnes akcie Nvidia, ten nekupoval silné a předražené akcie roku 2000, protože dosud nebyl naživu.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od Ladislav » 14 říj 2023 16:44

Ben Graham by koupil jen akcie s P/B pod 1,5

Dnes, uprostřed velkého krachu drahých amerických akcií 2021-2031, vzpomíná jeden český value investor na YouTube na Grahamovo přijatelné ocenění akcií. Jak všichni ví, Ben Graham by koupil jen akcie s P/B pod 1,5 a P/E pod 15. Zatímco četné webstránky a YouTube-videa používají dnes zločinný výpočet vnitřní hodnoty akcie a pak lžou, že je akcie podhodnocená, nevidíce její P/B 6 až 2000 nebo negativní P/B N/A.
:idea: https://youtu.be/HTQ6hGH7ODs :idea:
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od Ladislav » 17 dub 2024 18:22

Petr Ulrych koupil akcie největší banky Evropy = HSBC Holdings.
Z mých akcií má také B.A.Tobacco a Pfizer.
Zdá se, že je má jen pro dividendy.
:idea: České video 3 minuty = https://youtu.be/LJ6RvivPjSk :idea:
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poučné meme videa

Příspěvek od Ladislav » 30 kvě 2024 07:44

Dividendy jsou všechno. Slovenské video 8 minut, pro důchod z dividend.
Autor : Michal 30 let. :o https://youtu.be/j763zunUTcI :o
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Odpovědět