AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ladislav » 02 srp 2022 04:04

Přikoupil jsem akcie AT&T, Tesco, BNP Paribas, Fortescue Metals, Takeda Pharma.
Jde mi jen o příjem z dividend a nepotřebuju růst kurzů.
2020 mi daly dividendy víc peněz než moje dva důchody dohromady.
Ale letos byl můj důchod zvýšen o 70 % a tak budu potřebovat léta, aby můj příjem z dividend zas přesáhl příjem ze dvou důchodů.
Přílohy
My-30-stocks.jpg
My-30-stocks.jpg (59.57 KiB) Zobrazeno 1822 x
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 06 srp 2022 09:14

Růst kurzů nepotřebuješ, pokud ti stačí jen držet s inflací a nezvyšovat svoji kupní sílu, to máš pravdu. Zato potřebuješ, aby kurz nešel dlouhodobě dolů, jako důsledek upadajících fundamentů, což má za následek požrání celé dividendy a je to yield trap a znak nekvalitní firmy v problémech.

Já ale chci, aby moje kupní síla rostla a toho se dá dosáhnout jen u rostoucích firem a to rostoucích nad rychlost inflace.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Kurri17 » 13 říj 2022 14:21

Tak co ty Tčka? Nevypadá to vůbec slavně.... Přemýšlím o tom zprůměrovat cenu u mých pozic dolů a až to vyleze při 5G a Fiber boomu prodat a koupit něco smysluplnějšího. Jen si pohrávám s myšlenkou.... Jaký je váš názor a co děláte s T vy? Díky.
Naposledy upravil(a) Kurri17 dne 13 říj 2022 15:34, celkem upraveno 1 x.
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Uživatelský avatar
Aries
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2022 15:11
Bydliště: ČR
Has thanked: 2 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Aries » 13 říj 2022 15:24

Já dokupoval už za 16,60 :D
Akcie ČR
Stocks USA
Aktien DEU, AUT

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od bulinak » 14 říj 2022 07:43

Kurri17 píše:
13 říj 2022 14:21
Tak co ty Tčka? Nevypadá to vůbec slavně.... Přemýšlím o tom zprůměrovat cenu u mých pozic dolů a až to vyleze při 5G a Fiber boomu prodat a koupit něco smysluplnějšího. Jen si pohrávám s myšlenkou.... Jaký je váš názor a co děláte s T vy? Díky.
Přemýšlím o tom podobně, ale asi bych to nevysypal celé...
Stavím zoo.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 08 lis 2022 17:22

Z čeho vycházíte, že to 5G bude nějaký velký katalizátor růstu? Prakticky každý má dnes mobil a trh v USA je plně saturovaný. Prakticky jediný růst u těchto firem vychází z přetahování zákazníků mezi sebou a odkupu akcií. Napadá mě jen zdražení služeb za 5G a doufání v nové zákazníky, co dnes nemají internet v mobilu. Dle mě kdo dnes internet v mobilu chce, tak ho má a 5G na tom moc nezmění.

Nevím no. Bylo 2G, pak 3G, pak 4G a T byla stále firma k prdu a 35 letý laggard. Nebýt levných valuací a vysoké dividendy, tak je to absolutně nekoupitelná akcie. A to platí i pro Verizon. 35 let zaostávání za indexem o něčem svědčí. Minimálně o růstu pod indexem po desetiletí.

Taky si říkám, pokud už T máte, proč nekoupit Verizon pro diverzifikaci. Prakticky identické firmy, jen si Verizon odpustil divoké akvizice typu T. Verizon koupil jen horkou bramboru Yahoo a alespoň jejich ztráta byla zlomek divokých akvizicí T a včas to hodili větším troubům v Microsoftu.

Taky je zajímavý, že investoři se dobrovolně připravili o 181x jejich peníze u Comcastu a raději dobrovolně šli cestou jen 3x jejich investici u T od roku 1980, jen díky tomu, že T platí dividendu a CMCSA jen malou nebo žádnou. To je zajímavý fenomén. Proč tolik lidí vlastní T a jen tak málo vlastní Comcast, firmu nepoměrně vyšší kvality než T? Comcast rostl 17% ročně, zatímco T 2%, Comcast má A- rating, zatímco T BBB. Comcast má duopol na kabelový internet a pokrývá půlku domácností v USA. Dobrá historie akvizic třeba Universal a NBC koupě od General Electric byla terno. Zase je to jen můj osobní názor, ale já kupuji Comcast při současných výprodejích místo T a zvažuji nákup Verizonu díky 7+% dividendě, která už zašla moc vysoko a nedává smysl. Jo holt dividendy zatemňují mysl a zdravý úsudek a často by jsme na tom byli lépe, kdyby jsme dividendy ignorovali a více se zaměřili na EPS, kvalitu firmy a celkový obrázek a celkový výnos, než na to, že něco platí dividendu.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od StanikKolarik » 09 lis 2022 08:49

czhunter píše:
08 lis 2022 17:22
UMAZANÝ KUS TEXTU...

Jo holt dividendy zatemňují mysl a zdravý úsudek a často by jsme na tom byli lépe, kdyby jsme dividendy ignorovali a více se zaměřili na EPS, kvalitu firmy a celkový obrázek a celkový výnos, než na to, že něco platí dividendu.
Jako principielně máš pravdu, ale já mám třeba část PTF na margin a růst mi ho nesplatí, dividenda ano.
Samozřejmě, když prodám něco s vyrostlou cenou, tak je to víc peněz najednou a je to i vyšší příjem, ale furt je to nejistota budoucího zisku oproti průběžné výplatě divi.
V mém případě je to fakt o "dividendě v hrsti než zisku na střeše"
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od peter » 10 lis 2022 10:38

StanikKolarik píše:
09 lis 2022 08:49
.. já mám třeba část PTF na margin a růst mi ho nesplatí, dividenda ano.
Tiez som si pred par rokmi myslel, ze to je super napad - len vtedy bol margin loan za 1.5%, resp. za 1% (>$100k), ale dnes je 5.33%, resp. 4.83% (IBKR USD). Stale ti to vychadza, ze ti divi kryju uroky co platis za margin loan?

Ja idem tiez marginom, ale na dividendy teda nespolieham a kryjem to predajom put a call opcii.
BAM | AMZN | BTI | ASML | GOOGL | MA | V | ENB | MSFT | PM | SPGI | UNH | ELV | TSM | APO | OWL | SOFI

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 10 lis 2022 17:43

StanikKolarik píše:
09 lis 2022 08:49
czhunter píše:
08 lis 2022 17:22
Jako principielně máš pravdu, ale já mám třeba část PTF na margin a růst mi ho nesplatí, dividenda ano.
Samozřejmě, když prodám něco s vyrostlou cenou, tak je to víc peněz najednou a je to i vyšší příjem, ale furt je to nejistota budoucího zisku oproti průběžné výplatě divi.
V mém případě je to fakt o "dividendě v hrsti než zisku na střeše"
Já ti rozumím, taky mám nějaký margin se štěstím převedený z USD na EUR začátkem roku a dnes splácený drahým dolarem z dividend v USD a novou konverzí CZK-EUR, kdy EUR stojí prakticky stále stejně a tím kompenzuji drahý dolar.

Naštěstí však je už skoro plně splacený a to právě prodejem několika pozic koupených v roce 2020 po zdvojnásobení ceny akcie během řekněme 12 měsíců. Ať to byl Simon property group, Prudential a CVS. Tedy růst ceny akcie splatí margin taky dobře a často mnohem rychleji. Do zvýšení úroku u Degira v lednu, tam budu mít kompletně splaceno. Za A) nechci riskovat margin call při nějaké 50-80% šílenosti jako v roce 2000 a za B) ty úroky letí nahoru raketově. Interactive Brokers USD margin 4.8% a roste.

Margin call je nejhorší věc, co se může investorovi stát a dokáže vymazat celoživotní úspory během několika dní. Po pravdě je to hra s ohněm, pokud to není malý margin snadno splatitelný.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od StanikKolarik » 11 lis 2022 09:19

Já v něm mám docela velkou část PTF a splácím ho jak můžu (hlavně teda posíláním cashe místo nákupů), jako ty divi to moc nedávají, ale vzhledem ke skladbě PTF nemám moc věcí přímo na prodej (zvyžuju NYSE:ADM, NDQ:AZN, a pak pár kousků hodně v mínusu co čekám až se aspoň trochu zpamatují abych to neprodával fakt moc v červených).
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět