AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od mnam84 » 18 kvě 2021 06:23

dividenda je nemilá, ale oproti tomu ta dohoda neni tak špatná jako udělali s TW

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od slon » 18 kvě 2021 09:34

takže nakoupíme po cutu akcie třeba za 20 USD? tak proč ne + bych tipnul dostaneme nějaké akcie oddělené společnosti. Za mě ten DY okolo 7% bylo jasné, že nebude dlouhodobě udržitelný, ale cokoliv okolo 4-5% je za mě ok a T se nebojím a nebudu prodávat.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Kamarad » 18 kvě 2021 21:36

Tak já jsem se T zbavil. Vlastnil jsem jej cca tři roky a naštěstí jsem prodal v zelené nule. U akcie mě poslední dobou držela jen dividenda a možný solidní vývoj na poli streamu (HBO MAX). Obě tyto možnosti šli do p... takže u mě konečná.
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pomah » 19 kvě 2021 17:27

Podle mě zbytečný emocionální prodej, já tu zprávu beru pozitivně, AT&T navíc stejně do konce roku bude vyplácet dividendu, tak jak je. Nová společnost, která poté vznikne spojením Warner media a discover bude gigant. S více než 200 000 hodinami obsahu bude jejich konkurence v tomto směru trpasličí. Například NFLX má zhruba 30 000 hodin obsahu!

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 19 kvě 2021 20:57

slon píše:
18 kvě 2021 09:34
takže nakoupíme po cutu akcie třeba za 20 USD? tak proč ne + bych tipnul dostaneme nějaké akcie oddělené společnosti. Za mě ten DY okolo 7% bylo jasné, že nebude dlouhodobě udržitelný, ale cokoliv okolo 4-5% je za mě ok a T se nebojím a nebudu prodávat.
4-5% dividenda s inflací v česku 3% ještě před covidem. To je čistý výnos 1%. No neber to, to je vývar jak sviňa.. Obzvláště s Dolarem padajícím 10% dole za jeden rok, přesně jak jsem čekal. A to je jen začátek úpadku a konce Dolaru jako rezervní měny.

To bych bral leda tak u nějaké firmy rostoucí nad 7% ročně, aby to v kombinaci dividenda a růst cena akcie dalo nad 10% ročně. No zatím T rostlo 3% ročně, tak nové T bude asi podobné. 3% růst zisku plus divi 4% to je 7% ročně výnos mínus 3% inflace a daně. Děkuji nechci, dokud nebude jasný potenciál růstu nového T. A ta nová mediální firma bude mít velký dluh 5x EBITDA a hlavní zdroj příjmu v upadající kabelové TV.

Jinak krásně došlo na moje slova ohledně T. Už v roce 2019 jsem tu psal rizika diworsifikace T drahými akvizicemi a tíhou jejich dluhu, že se uvidí až v příští recesi, jak na tom jsou. Samozřejmě Pavel a VSBrok to šmahem označili za blbost. No dnes víme, kdo měl pravdu. A ta ironie, že skončí s akciemi mediální firmy, která nejspíš nebude platit dividendu, maximálně tak její velký dluh. To mě na tom baví nejvíc.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Marek » 20 kvě 2021 13:08

Nezalezi ani tak na delce obsahu, ale na jeho kvalite, aktualnosti a schopnosti udelat bomby, ktere ty subscribery nalakaji a primejou je platit. Vyhrava proste ten, kdo z lidi vytahne nejvice penez v pomeru k nakladum, ne kdo uploadne nejvice obsahu. To se jim pokud vim docela darilo? Cernobyl, Game of Thrones... Nedivil bych se, kdyby v nejake forme zresuscitovali serial Pratele (za enormni gaze tem starym hercum), Netflix, Apple, Disney nejsou zadny orezavatka, boj o prachy zde bude drsny

Jinak na SA vcera vysel nejaky shillersky clanek s myslenkou "kup 1, dostan 2" ale prislo mi to, jako kdyz ten recky kuchar (co pak skocil z okna) v The Big Short dusil v hrnci tu den starou rybu a pak ji prodaval jako zanovni produkt :)))

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od rich » 20 kvě 2021 21:52

taky bohužel nevidim budoucnost nikterak ruzove. T uz mi dlouho smrdi, jednak tema podelanejma akvizicema, plus ten zlatej dozivotní padak bejvalymu CEO, ted tedy jakysi pokus o transofrmaci, ale.. Jeste pred nedávnem tvrdil soucasny CEO, jak je dividenda udritelna.. Navic po spinoffu bude ta nova spolecnost dost zadluzena - bude vyplacet divi? asi ne.. Cena T dost možna po tom cutu a spinofu jeste klesne, cimz bych se dostal zežce do minusu s prumerkou a vzhledem k vykonosti T behem nekolia let se uz asi nikdy nevratil zpatky a mohl jakž takž prodat:-)) Rad koupim az bude za 20 :-))

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Kamarad » 20 kvě 2021 22:28

Já už bych teda T nekoupil ani za 20$. Telekomunikační firmu se špatnou exekutivou si už nechám s radostí ujít. To uz bych se osobně raději podíval na ten nový spin-off... I když pravděpodobně bez dividendy, je tam nějaký potenciál...
Mimochodem, úplně stejně se v současné době dívám na Shell, taky bych nejraději prodal, ale pořád jsem se pořádně nenaučil zbavovat se lůzrů a nechávat vítěze. Na tom ještě musím zapracovat.
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od mnam84 » 21 kvě 2021 07:45

Berte v uvahu, že po oddělení by měla klesnout zadluženost a nákladnost. Zábavní průmysl je finančně mnohem náročnejší. Dividenda klesne ale předpokládam, že vůči nové ceně akcie bude stále okolo 5%, k tomu akcionáři dostanou akcie nové společnosti, takže to je taková plus minus nula, kde bude záležet jak se bude dařit nové společnosti a tady bych byl negativní. Nemyslím si, že nebízený obsah nové společnosti má takový potenciál, aby konkuroval již zavedeným službám.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od rich » 21 kvě 2021 16:51

Právě, cena nejspíš klesne, tím pádem se dostanu težce pod nakupku a už se mi to asi nepodaří prodat na zelené nule. Jak si povede nová zadlužená firma je otazník.. Takže raději to vykopnu teď a pak případně začnu telecom businnes s 5% divi s nizkou průměrkou znovu :-))

Odpovědět