AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Glueless » 04 led 2021 11:36

díky, názorný příklad je za 100 slov, takto mě to nenapadlo :-)
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od slon » 04 led 2021 12:53

Pavel píše:
04 led 2021 10:35
2019: 19+20+20+20
2020: 20+20+20+20
2021: 20+20+20+21
no jej fakt super příklad. to mi taky vůbec nedošlo. Takže oni v jednom roce vlastně nemusí zvýšit a přesto zvýší :D

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 05 led 2021 13:10

XOM.jpg
Dobrým příkladem je Exxon (XOM), ze SA přetiskuju jejich dosavadní dividendu. Dosud zvyšovali pravidelně ve Q2 a nyní mají dost problémy s cenou ropy, ale mají čas na zvednutí dividendy až do Q4 letošního roku.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 06 led 2021 14:09

Jako bych vám to loni v zimě neříkal, že se uvidí až v době recese, jak moc se jim daří se splácením dluhů a že akvizice jsou vždy nejisté, ať si říká management co chce.

No a prosím, přišla recese a musí prodat DirectTV, kterou koupili za 67 miliard. Nejvyšší nabídka byla 14 miliard. To je skoro 2 let cashflow spláchnuté do záchodu. Akvizice Warner Media je zatím také velké zklamání.

Prostě mizerný management, který z T udělal nejzadluženější firmu světa pochybnými akvizicemi. Kdyby T byl stát, tak je 40 nejzadluženější na světě, hned za Finskem. No a od roku 2018 nesplatili téměř nic. A co splatili bylo hlavně prodejem aktiv.

Ale VSbrok a Pavel byli razantně proti, prý je to blbost. No a akcie T za rok 2020 -10%, nezvýšili dividendu a dividenda koupí o nějakých 10% méně, kvůli devalvaci dolaru a inflaci v akciovém trhu.

Zda si udrží titul dividendového aristokrata je nejisté. Management měl v prohlášení toto "The company expects to have the financial flexibility in 2021 to continue to invest in growth areas, sustain the dividend at current levels and focus on debt reduction." Tedy držet dividendu na současné hodnotě.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Glueless » 06 led 2021 19:50

czhunter píše:
06 led 2021 14:09

Prostě mizerný management, který z T udělal nejzadluženější firmu světa pochybnými akvizicemi. Kdyby T byl stát, tak je 40 nejzadluženější na světě, hned za Finskem. No a od roku 2018 nesplatili téměř nic.
Opravím jeden často opakovaný omyl: zadluženost AT&T:
(jak říkala moje babička: just the facts:)

D/E=0,91
není vůbec kritický poměr na období nízkých sazeb, samozřejmě v USD to vypadá na "ranec".

265. v SP500 seřazeno dle zadluženosti, tzn. akorát uprostřed

Ale shodneme se, že ten management je slabý a akvizice ani divestice neumí.
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 07 led 2021 00:03

czhunter: tys to asi od začátku vůbec nepochopil. Samozřejmě že skvělá dividendová kravička s P/E = cca 10 není a ani nemůže být bez nějakých problémů. A tím problémem je management. Kdyby to byla společnost jen se samými klady, tak stojí mnohem víc, třeba 50 dolarů. A o tom to celé je - každý si vybíráme akcie podle svých preferencí. Já například rád nakupuju takovéhle akcie, protože věřím, že ty jejich problémy jsou překonatelné. Nevím jestli za půl roku nebo za několik let, ale to neví nikdo. Trh se najednou utrhne a cena vyskočí. Do té doby si budu v klidu sosat dividendy. Ale dělat závěry z jednoho roku??

To je jako s tím tvým milovaným zlatem. Plácáš nesmysly o tom , jak vynáší 21% p.a. za posledních 20 let, protože se ti to hodí. Ale za poslední měsíce? Tvoje katastrofické předpovědi jak všechny akcie půjdou dolů a jen zlato je to pravé? Tos trefil kozla:-)

Navíc šíříš bludy o zadlužení ATT a prý že nesplatili od roku 2018 nic. Zkus někdy místo dojmů raději prostudovat účetní výkazy a jejich kvartální reporty.

Zklidni se, buď věcný a nešiř bludy, prospěje ti to:-)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 08 led 2021 13:33

Co je tak skvělého na firmě, která zvyšuje dividendu o 2% ročně (1,7% čistého) a nyní ani to ne? Kdo to koupil před 16 lety, tak má dnes stejnou dividendu (Yield on cost), jako ten, kdo to koupil loni. Jen ceny zboží a aktiv stojí 2x tolik, kvůli inflaci.

Pro srovnání UNH - UnitedHealth rostoucí divi 28% CAGR za posledních 10 let měl divi 0,7% v roce 2010 a dnes má yield on cost 15%. Dividenda se zvýšila více než 10x za 10 let. Kdo koupil před 20 lety má Yield on Cost 75%.

Nebo Altria, kdo koupil před 10 lety, tak má Yield on cost 20% a cena akcie zdvojnásobila. Takovéto investice jsou skvělé, ne firma, která neroste ani o inflaci. Dlouhodobé zisky akcionářů záleží na růstu zisků firmy. Proto jakákoliv lepší a rychleji rostoucí firma snadno T překoná. Nedělám závěry z jednoho roku.

Ukaž mi prosím, kde jsem psal, že zlato vynáší 21% za posledních 20 let. Psal jsem 10% a to je nevyvratitelný a snadno doložitelný fakt. A za poslední měsíce super. 26% za rok 2020. Stříbro 48%.

A nejsou to moje katastrofické předpovědi, to jsou zkrátka historická fakta, že cena akcie se vždy vrátí k ziskovosti a férové ceně. Tak už to chodí 120 let. Toho ostatně využívá hodnotové investování. Koupit akcii levně a čekat na návrat k normální valuaci. Tak je logické, že to platí i obráceně, kdo přeplatí, tak prodělá, protože se cena akcie vrátí k ziskovosti a normálním valuacím.

No a co se týče dluhu, tak jsem psal, že "nesplatili skoro nic a co splatili bylo hlavně prodejem aktiv". Nikde jsem nepsal, že nesplatili nic. Asi máš problém s čtením a pochopením psaného textu. Ještě přidám graf zadlužení T kvartálně, tak mi prosím ukaž, kolik toho od roku 2018 splatili. Děkuji.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 08 led 2021 13:50

Glueless píše:
06 led 2021 19:50
czhunter píše:
06 led 2021 14:09

Prostě mizerný management, který z T udělal nejzadluženější firmu světa pochybnými akvizicemi. Kdyby T byl stát, tak je 40 nejzadluženější na světě, hned za Finskem. No a od roku 2018 nesplatili téměř nic.
Opravím jeden často opakovaný omyl: zadluženost AT&T:
(jak říkala moje babička: just the facts:)

D/E=0,91
není vůbec kritický poměr na období nízkých sazeb, samozřejmě v USD to vypadá na "ranec".

265. v SP500 seřazeno dle zadluženosti, tzn. akorát uprostřed

Ale shodneme se, že ten management je slabý a akvizice ani divestice neumí.
G.
Ano dluh mají největší na světě v nominální hodnotě, také ale také mají jednu z nejvyšších cashflow na světě, tak to není tak hrozné. Přesto firmy s vyšším zadlužením mají dlouhodoběji horší flexibilitu, horší výnos, horší růstové vyhlídky, konkurenční nevýhody atd. než firmy s kvalitní balanční rozvahou. Pokud tedy není schopný management, který dluh dokáže přeměnit ve vysoké zisky. Nemít takový dluh, tak by neprodávali jednu část firmy za druhou. Prý je to také znevýhodňuje oproti konkurenci v aukci 5G sítí. Konkurence má menší dluhy a tím větší flexibilitu a možnost vyšší nabídky. Ale popravdě T moc nesleduji a tak to nemohu potvrdit.

Mám pravidlo alespoň 6% růst divi pro pokrytí inflace a zvýšení divi o 100% každých 10 let.
Jen velice málo dělám výjimky, např CVS a BMY, kdy se po snížení dluhu po akvizicích očekává 10+% ročně. Tak to mi nevadí klidně 3 roky bez zvýšení. Či např LADR capital, který jsem v březnu koupil s divi 20%, tak tam mi to je jedno, kolik zvyšují. K tomu 300% navrh na ceně akcie od nákupu také potěší. Toto pravidlo 6% mě mnohokrát zachránilo před nákupem jobovek jako Shell, Exxon a T a tak nemám ani jednu akcii v portfoliu, která by byla v mínusu za rok 2020.

No a sazby nezůstanou dole navždy. Jednoho dne půjdou nahoru a slabé firmy to zbankrotuje, nebo donutí k jiným krokům likvidujícím akcionáře.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 08 led 2021 16:24

czhunter píše:
08 led 2021 13:33
Co je tak skvělého na firmě, která zvyšuje dividendu o 2% ročně (1,7% čistého) a nyní ani to ne? Kdo to koupil před 16 lety, tak má dnes stejnou dividendu (Yield on cost), jako ten, kdo to koupil loni. Jen ceny zboží a aktiv stojí 2x tolik, kvůli inflaci.

Pro srovnání UNH - UnitedHealth rostoucí divi 28% CAGR za posledních 10 let měl divi 0,7% v roce 2010 a dnes má yield on cost 15%. Dividenda se zvýšila více než 10x za 10 let. Kdo koupil před 20 lety má Yield on Cost 75%.

Nebo Altria, kdo koupil před 10 lety, tak má Yield on cost 20% a cena akcie zdvojnásobila. Takovéto investice jsou skvělé, ne firma, která neroste ani o inflaci. Dlouhodobé zisky akcionářů záleží na růstu zisků firmy. Proto jakákoliv lepší a rychleji rostoucí firma snadno T překoná. Nedělám závěry z jednoho roku.

Ukaž mi prosím, kde jsem psal, že zlato vynáší 21% za posledních 20 let. Psal jsem 10% a to je nevyvratitelný a snadno doložitelný fakt. A za poslední měsíce super. 26% za rok 2020. Stříbro 48%.

A nejsou to moje katastrofické předpovědi, to jsou zkrátka historická fakta, že cena akcie se vždy vrátí k ziskovosti a férové ceně. Tak už to chodí 120 let. Toho ostatně využívá hodnotové investování. Koupit akcii levně a čekat na návrat k normální valuaci. Tak je logické, že to platí i obráceně, kdo přeplatí, tak prodělá, protože se cena akcie vrátí k ziskovosti a normálním valuacím.

No a co se týče dluhu, tak jsem psal, že "nesplatili skoro nic a co splatili bylo hlavně prodejem aktiv". Nikde jsem nepsal, že nesplatili nic. Asi máš problém s čtením a pochopením psaného textu. Ještě přidám graf zadlužení T kvartálně, tak mi prosím ukaž, kolik toho od roku 2018 splatili. Děkuji.

Obrázek
Omlouvám ses tím zlatem, nebylo to 21% ale 11%, překlepl jsem se.

Tvoje hodnocení, jak je ATT špatná a třeba Altria skvělá je pouze na základě uplynulých let a to považuju za blbost. To si opravdu myslíš, že když cena ATT v uplynulých letech skoro nerostla, tak z toho lze oprávněně usuzovat, jak poroste či neporoste do budoucna?

A tvoje tvrzení, že zlato roste za poslední měsíce super? Zase blbost, pořádně se na to tvoje super podívej do grafu. Poslední měsíce není celý rok 2020, psal jsem poslední měsíce. A to proto, že někdy kolem krize s Covidem jsi nás tady ubezpečoval, že chytří investoři kupují zlato, protože půjde nahoru - no a skutek utek.

Takže nás nelakuj, jak z uplynulých let hodnotit budoucí vyhlídky firmy a se zlatem brzdi. Klidně si ho kupuj, ale nemachruj (předpovídat cenu neumíme nikdo), sám ses chytil do pasti svých predikcí.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od StanikKolarik » 08 led 2021 17:01

pro mne je třeba ATT ideální protože prakticky ani neroste ani neklesá
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět