AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 19 srp 2019 17:20

No vidíš a pořád je to méně než za kolik jsem nakoupil já. Takže bych se nebál nakupovat ani teď.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od VSbrok » 19 srp 2019 18:15

Pavle: no tož to je o víc jak 1% výše než je moje nákupka, takže tady už pro mě příkup bohužel skočil :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 19 srp 2019 20:47

No já se takovým omezením jako VSbrok neřídím, takže i když mám průměrnou nákupku těsně pod 35, klidně bych přikoupil. Ale nepřikoupím, protože mám výrazně nad limit v portfoliu. Víc už mám jen PG, které asi částečně odprodám a koupím jiný titul.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 20 srp 2019 06:32

No jo Pavle přesně tak. Jestliže mám procento v plusu a dividenda byla zvýšená o dvě proč nedokoupit. Současná cena je pro mě zajímavá, ale mám to stejně jako píšeš ty. Musím dotáhnout zbytek a navíc v portfoliu zatím pouze 15 titulů a já chci víc.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 20 srp 2019 09:41

Ondřej píše:
20 srp 2019 06:32
No jo Pavle přesně tak. Jestliže mám procento v plusu a dividenda byla zvýšená o dvě proč nedokoupit. Současná cena je pro mě zajímavá, ale mám to stejně jako píšeš ty. Musím dotáhnout zbytek a navíc v portfoliu zatím pouze 15 titulů a já chci víc.
To jsi mě přivedl na zajímavou myšlenku, kterou se pokusím vnutit VSbrokovi, když už musí mít nějakou svoji vlastní podmínku:

Vlasto, co kdybys přestal lpět na podmínce "Nekupuju dráž než mám průměrnou pořizovačku" a nahradil ji podmínkou "Nekupuju s nižším výnosem než s jakým jsem průměrně nakoupil"?

Není to sice stále ještě ideální vylepšení, ale už to dává větší smysl (zejména v delším časovém horizontu) než ta tvoje původní podmínka. Promysli to!!

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 20 srp 2019 10:24

Ještě bych možná změnil formulaci " dává větší smysl " na " dává smysl ". Když přeci firma zvyšuje každoročně dividendu, měla by logicky růst i cena akcie pokud vše ostatní zůstane stejné a trhy by byly efektivní.
Takhle může nastat stav, že nenakoupí pod svojí nákupní cenou nikdy maximálně v období krize.
Za to dividendový výnos může být vyšší než jsem měl při nákupu i při menším poklesu a to i v případě že cena nebude nižší než moje nákupní právě z důvodu zvyšování dividendy v čase.
Řídit se pouze cenou je prostě bláhovost a zatím to tu Vlasta stále prezentuje.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 20 srp 2019 10:39

Proto jsem Ondro psal: "(zejména v delším časovém horizontu)"

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 20 srp 2019 10:56

Jo jasně, já jen chtěl poukázat na to, že to čím se řídí teď nedává smysl vůbec. Jen jsem to nechtěl psát na plnou hubu, ale kulantně a rádoby inteligentně: Ještě bych možná změnil formulaci " dává větší smysl " na " dává smysl ". :-D Ale hlavně že máme do koho rýpat ne. :-D

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od VSbrok » 20 srp 2019 12:39

HA! o mě , beze mě :o :shock: to musím napravit :mrgreen:

Já jsem nikdy neřekl (nepsal), že nákup pod mojí původní nákupkou je nepřekročitelná podmínka, jen že se o to snažím.
Však letošní příkupy ABBV a PFE tuto "podmínku" porušily :idea:

Primárně se snažím přikupovat ty firmy v ptf jejich cena klesla pod moji původní nákupku. Tedy pokud mám na výběr mezi příkupem firmy s níž jsem +5% nebo firmy s kterou jsem -5%, tak přednostně budu přikupovat tu v mínus :idea:

A ano jistě! Sleduji nejem cenu, ale i můj YOC vs. současný DY. Tedy jiný příklad:
- firma A: cena -5%, YOC 3%, DY 4%
- firma B: cena +1%, YOC 3%, DY 6%
... pak bych upřednostnil firmu B, ale v dalším nákupu bych se samozřejmě snažil navýšit i pozici firmy A

howk a jdu spát ... dobrou noc ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 20 srp 2019 13:02

Nevím jestli úvaha o yoc a současném divi výnosu je správně hele. Myslím, že tvůj yoc bude vždy vyšší pokud nebudeš mít akcie v mínusu. Zvlášť když se bude navyšovat dividenda. Spíš jde o dividendový výnos při nákupu a současný dividendový výnos ale možná se mýlím čéče

Odpovědět