Rithm Capital Corp.| RITM (NRZ) | US64828T2015

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 05 kvě 2020 20:46

Výsledky docela slušný, BV přes 11 USD, sice pokles oproti 31.3., ale odprodali špatný úvěry, navýšili prachy.
Takže u mě dobrý.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Marek » 03 srp 2020 11:03

Uvazoval jsem, ze pro toho, kdo se v REITech pohybuje a je vcelku obeznamen s riziky a cykly, je nyni vcelku OK vstup do NRZ ci neco si prizobnout, ne?

Preci jen restart jejich byznysu je vicemene otazkou casu. Zda se mi, ze management firmy je kompetentni, mohlo to skoncit i hure.

Jejich byz je sice tezky na pochopeni, ale jeho restart nejspis nebude tak komplexni zalezitosti, jako ropny ci letecky business. Prijde mi to pouze jako hra o trpelivost a o cas, bez necitelnych otazniku. Nebo se pletu?

Navic je to smallcap akcie, snadno dolu, snadno nahoru. DIY pravdepodobne poroste take, vzdyt to tam maji dany ze zakona.

Rocni vynos poslednich 10, 20 let byval o poznani lepsi, nez prumerny trzni.

Mam uz sice 500 kousku, ale maybe baby we should actually buy more...

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 07 srp 2020 22:16

Taky jsem nad příkupem uvažoval, ale už jsem to s Fin.sektorem přepískl, takže se musím krotit a navyšit nejdříve ostatní sektory :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Marek » 09 srp 2020 10:52

reit sektor je jediny sektor, kde mne nevadi dividend highyield trapy...

uvazuju spravne, ze firma nrz je povinovana vysolit 80% zisku mezi akcionare formou dividend, tedy s obnovenim ziskovosti na ca puvodni predkrizove urovne musi zakonite prijit dividend rise?

v takovem pripade by slo o rozumny, i relativne bezpecny, kup (verite-li v relativne snadne obnoveni tech businessu), nrz apod. firem, nyni s predstihem (asi nikdo nechce reity kupovat zadraho po 10ti letech kont. prerustani trhu)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od StanikKolarik » 09 srp 2020 13:48

Marek: já to chápu stejně. Proto jsem NRZ koncem března docela solidně napálil (dnes mi zabírá 9,7% akciové části/6,0% celého portfolia)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Vosa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 21 čer 2019 16:50
Been thanked: 1 time

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Vosa » 09 srp 2020 19:39

Marek píše:
09 srp 2020 10:52
reit sektor je jediny sektor, kde mne nevadi dividend highyield trapy...

uvazuju spravne, ze firma nrz je povinovana vysolit 80% zisku mezi akcionare formou dividend, tedy s obnovenim ziskovosti na ca puvodni predkrizove urovne musi zakonite prijit dividend rise?

v takovem pripade by slo o rozumny, i relativne bezpecny, kup (verite-li v relativne snadne obnoveni tech businessu), nrz apod. firem, nyni s predstihem (asi nikdo nechce reity kupovat zadraho po 10ti letech kont. prerustani trhu)
Jsou povinni vyplácet nejméně 90% zdanitelného zisku.
3M, AbbVie, Activision Blizzard, Altria, AMD, AnteroMidstream, Apple, AT&T, BMW, Boeing,Br.Am.T., Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar,Chevron,Cisco,Coca Cola, DeutscheTel., Duke Energy, Electronic Arts, Exxon, HomeDepot, Iberdrola,IBM,Intel, JPMorgan,Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Meta, Microsoft, NextEraEnergy,NRZ,OHI, PepsiCo,Pfizer,Procter&Gamble, RealtyIncome, Shell, StanleyBlack&Decker, Texas Inst., Vodafone, Walmart,Whirlpool

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Daniel » 10 srp 2020 14:38

Souhlas, já od propadů průběžně dokupoval NRZ, ABR i trochu AGNC, ale vlastně i spoustu eREITS, protože propad v REIT sektoru byl přehnaný a i v případě nezaplacených nájmů či pozastavených dividend věřím v návrat blíže k původním cenám a dividendám u převážné části těch kvalitnějších REITů. Zatímco lecjaká korporace zasažená virovou krizí, která oseká dividendy, pak ani nemá potřebu/možnost je rychle dostat zpět na vyšší hodnoty (restaurace, ropa, automobilky, aerolinky...), protože jí v tom stojí celá řada překážek, stakeholderů a třeba ani nemají zisk, který by mohly vrátit akcionářům, reality prostě budou muset své příjmy z nájmů a úroků do těch dividend rozdělit.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 11 srp 2020 01:17

jo naprostý souhlas Danieli.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od StanikKolarik » 09 zář 2020 12:02

udělal jsem srandaanketu na redditu a vyšlo, že 50% lidí nepovažuje NRZ za dobrou invetici (já jo)
https://www.reddit.com/r/InvestmentClub ... es_or_not/
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 09 zář 2020 20:28

Já taky, ale už mám moc, nemůžu navyšovat :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět