KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od VSbrok » 06 led 2019 08:47

Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Marek » 20 srp 2019 10:35

Ahoj, ma nekdo pozici ve FRT? To je zajimava akcie, REIT a zaroven dividendovy kral, na REIT s relativne malou divi a vysokym p/e (ale to by zde melo byt jedno), coz je ale problem 95% kralu, ale dlouhodobe to vypada na bezpecny kauf ne? Pokud REITova firma zveda divi pres 50 let tak nemaji jen kratkodobe stesti v bullrunu, musi zakonite delat neco dobre a mit zajem o svou prestizni pozici in-the-years-to-come neprijit. Zjevne drzi mnoho prestiznich nemovitosti v top lokalitach.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Ondřej » 20 srp 2019 10:50

Pozici nemám bo hold nejde mít všechno:-D V době kdy jsem kupoval REIT a nakonec vybral O a OHI to nebylo takové slavné s oceněním. Jak se píše v posledním článku - https://www.investicnigramotnost.cz/div ... portfoliu/ tak teď se akcie zdají být spravedlivě oceněné nikoliv však podhodnocené. I přesto by dle odhadu měly nabízet kombinovaný roční výnos cca 15%.

Jinak vyšel v minulosti článek o REIT a co sledovat - https://www.investicnigramotnost.cz/rei ... m-zamerit/ posílám schválně ten poslední, protože jsou v něm odkazy na další dva
Snad tě za to P/E VSBrok nesežere :-D

Tady je analýza z března - https://www.investicnigramotnost.cz/div ... roce-2019/

Na webu už je těch článku hodně a vím, že vyhledávání je tam někdy opruz. Když já ale nevím jak to udělat lépe.

Tohle neber jako rýpání, ale zkusil jsme schválně jestli nás najde GOOGLE - https://www.google.com/search?ei=67NbXf ... CAo&uact=5

https://www.google.com/search?ei=ALRbXb ... CAo&uact=5

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od Andrej » 20 srp 2019 10:59

Trochu OT, čo sa týka toho vyhľadávania, stačí na koniec dopísať "site:investicnigramotnost.cz".
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazily mi dividendy...

Příspěvek od VSbrok » 20 srp 2019 12:31

Marek píše:
20 srp 2019 10:35
Ahoj, ma nekdo pozici ve FRT? To je zajimava akcie, REIT a zaroven dividendovy kral, na REIT s relativne malou divi a vysokym p/e (ale to by zde melo byt jedno), coz je ale problem 95% kralu, ale dlouhodobe to vypada na bezpecny kauf ne? Pokud REITova firma zveda divi pres 50 let tak nemaji jen kratkodobe stesti v bullrunu, musi zakonite delat neco dobre a mit zajem o svou prestizni pozici in-the-years-to-come neprijit. Zjevne drzi mnoho prestiznich nemovitosti v top lokalitach.
REIT (rít) a P/E ??? :o :shock: :? :evil:

Píšu to v každým článku o REIT na IG webu a tu na foru jsem to už psal taky aspoň 20krát :!:
REIT = FFO/E nebo aFFO/E :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od Martin » 20 srp 2019 12:46

Taky na něj koukám, má nemovitosti ve velkých lokalitách. Psal jsem to i jinde, chce se to podívat na jednotlivé nájemce, když jsem koukal na jejich stránky, tak to byly z prezentace docela drahé podniky. V době krize se omezuje luxus jako první. Teď má DY 3,2% počítat s pádem ceny na takových 110, kde je pak DY 3,8? Je to King, tak v tom musí umět chodit i v krizích.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od VSbrok » 21 srp 2019 07:02

Martin: osobně na FRT uvažuji min. od ceny 105, či ještě lépe 100, kdy hrubý DY překročí 4%, tedy 3,4% čistýho :idea:
Ano je to KING, ale nakupovat je potřeba ve slevách, stále je z čeho vybírat, takže není nutné kupovat všechno ihned.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od Martin » 21 srp 2019 08:29

VSbrok- urcite, pockat na lepsi cenu. To jsem presne ja, furt cekam a cekam...jenze pri mych nakupech (2-3 za rok) se musim snazit o co nej ceny. Nejlepsi je, ze sleduju cim dal vic firem a nejak nestiham vse procitat😃
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od mnam84 » 21 srp 2019 08:33

Martin píše:
21 srp 2019 08:29
VSbrok- urcite, pockat na lepsi cenu. To jsem presne ja, furt cekam a cekam...jenze pri mych nakupech (2-3 za rok) se musim snazit o co nej ceny. Nejlepsi je, ze sleduju cim dal vic firem a nejak nestiham vse procitat😃
Dobrý je pak používat alerty, díky tomu sem koupil pár firem ve velky slevě třeba kvůli oznámeným akvizicím, kde reagovali kratkodobým ale velkým poklesem.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: KING - Federal Realty Investment Trust / FRT / US3137472060

Příspěvek od Martin » 14 zář 2019 17:09

Dobrý je pak používat alerty, díky tomu sem koupil pár firem ve velky slevě třeba kvůli oznámeným akvizicím, kde reagovali kratkodobým ale velkým poklesem.
[/quote]

Alerty nepoužívám, mám to hezky na papíře.
Poklesy - příklad: měl jsem na čekačce PFE za cenu 35, dlouho nic, společný podnik s GSK, pak Mylan a akcie letí dolu až na 34. Jenže dluh, vláda proti zdravoťákům, soudy....čtu a čtu a začínám váhat.
To stejný s ABBV, mám nákupku 92, krásně bych mohl naředit, jenže....
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět