defenzivní akcie

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

defenzivní akcie

Příspěvek od etfindex » 13 zář 2019 10:18

Ahoj.I když mám převážnou část peněz v etf tak nakupuji i jednotlivé tituly které spadají do kategorie nezbytné spotřeby.
Zajímalo by mě jakým způsobem si stanovujete cenu akceptovatelnou pro vstup do pozice.Když se podívám na hlavní představitele tohoto sektoru v USA - PG,PEP,Ko,atd. tak jsou prostě v současnosti opravdu dost drahé.Pokud vezmu třeba PG je momentální cena kolem 122 usd.
V podstatě se nabízí dvě možnosti.Bud nakoupit ale za menší částku (třeba 500usd) s tím že budu mít v záloze peníze a v případném poklesu dokoupím. A nebo si stanovím kupní cenu a budu vyčkávat ????
Může sice někdy dojít k poklesu ale pokud si určím cenu někde kolem 100 usd tak to nemusím třeba nikdy koupit.

Určitě tady má řáda z vás ptf o třeba 25 titulech z různých sektorů a v případě finanční hotovosti si může vybrat z řady akcií kterou si naředí.
V současnosti mě zajímá pouze spotřební sektor.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od TomasV » 13 zář 2019 10:40

etfindex píše:
13 zář 2019 10:18
Ahoj.I když mám převážnou část peněz v etf tak nakupuji i jednotlivé tituly které spadají do kategorie nezbytné spotřeby.
Zajímalo by mě jakým způsobem si stanovujete cenu akceptovatelnou pro vstup do pozice.Když se podívám na hlavní představitele tohoto sektoru v USA - PG,PEP,Ko,atd. tak jsou prostě v současnosti opravdu dost drahé.Pokud vezmu třeba PG je momentální cena kolem 122 usd.
V podstatě se nabízí dvě možnosti.Bud nakoupit ale za menší částku (třeba 500usd) s tím že budu mít v záloze peníze a v případném poklesu dokoupím. A nebo si stanovím kupní cenu a budu vyčkávat ????
Může sice někdy dojít k poklesu ale pokud si určím cenu někde kolem 100 usd tak to nemusím třeba nikdy koupit.

Určitě tady má řáda z vás ptf o třeba 25 titulech z různých sektorů a v případě finanční hotovosti si může vybrat z řady akcií kterou si naředí.
V současnosti mě zajímá pouze spotřební sektor.
To je podle mne hlavní důvod proč já bych nikdy neinvestoval do ETF,protože nebudu mít šanci koupit tyhle firmy ve slevě.Ekonomika se pohybuje ve vlnách a akcie ji následují.Důkaz je začátek roku 2018 se PEP prodával pod 100USD a PG za 70 USD,stačí si jenom počkat.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od Pavel » 13 zář 2019 11:21

etfindex píše:
13 zář 2019 10:18

Určitě tady má řáda z vás ptf o třeba 25 titulech z různých sektorů a v případě finanční hotovosti si může vybrat z řady akcií kterou si naředí.
V současnosti mě zajímá pouze spotřební sektor.
To je přesně ono a udělej to stejně. Sestav si portfolio potenciálních akcií, které bys výhledově chtěl mít a když máš peníze na nákup, tak si z toho portfolia vyber ty, které jsou aktuálně "levnější".

Nezkoušej časovat trh a kupuj průběžně. Vždycky budeš mít pocit, že akcie by mohly být levnější, takže nečekej a jen vybírej ty, které v ten daný okamžik jsou levnější než ostatní.

Příklad: Dlouhodobě chci jak PG tak i JNJ. Před cca 1-2 roky jsem považoval PG za výhodnější a tak jsem přednostně nakupoval PG. Dnes, pokud bych se měl rozhodovat, dal bych přednost JNJ. A tak postupně budeš vytvářet portfolio.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od StanikKolarik » 13 zář 2019 11:48

etfindex píše:
13 zář 2019 10:18
V podstatě se nabízí dvě možnosti.Bud nakoupit ale za menší částku (třeba 500usd) s tím že budu mít v záloze peníze a v případném poklesu dokoupím. A nebo si stanovím kupní cenu a budu vyčkávat ????
Může sice někdy dojít k poklesu ale pokud si určím cenu někde kolem 100 usd tak to nemusím třeba nikdy koupit.
Já takhle čekám až Bitcoin spadne na 4000USD už docela dlouho, ale za víc to prostě riskovat nemíním
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od etfindex » 13 zář 2019 14:52

No Bitcoin necháme trošku stranou:-)
Ale k těm akciíím.Myslím si že na spotřebním necyklickém sektoru bych toho neměl snad moc co pokazit.
Pokud bych nakoupil za dobrou cenu coca colu a pepsinu tak už mě žádné konkurenční "jedy" nenapadají. Pepsina má ale výhodu že obsahuje i jídlo ale celkově těmto dvěma nikdo nic moc nekonkuruje.
Každý to máme jinak.Já mám třeba odpor ke společnostem s tabákem.Vím že
to tady asi za to pěkně schytám :-)S výhledem na budoucnost si myslím že počet kuřáků se bude snižovat.Já jsem foukal 16 let :-( ted jsem již déle jak 5 let nekuřákem a když jdu do hospody s kamarády na pivo tak chodí ven kouřit 2z 10 :-)) a to jsme kouřili všichni.Ale to je pouze postřeh z mého okolí:-)
Někdo by mohl naoplátku namítat že spotřeba sladkých nápojů se bude taky snižovat.
Musím si vypracovat nějaký seznam případných adeptů na nákup a čekat.Třeba nám s trhy zamává již brzy Brexit.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od Ondřej » 13 zář 2019 16:46

Jen podotknu, že počet kuřáků klasických cigaret klesá na druhou stranu tyto firmy diverzifikují do náhražek které zažívají boom. Stejně tak jak sám píšeš klesá spotřeba sladkých nápojů a proto ty giganty s nápoji diverzifikují do zdravějších alternativ. Ty firmy jsou tak obrovské, že konkurence to nemá jednoduché, když vystrčí růžky oni je spolknou. Proto o takové společnosti jako jsou Altria, Phillip Morris, Coca-Cola, PepsiCo nemám strach oni si tu cestičku vždycky najdou.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od slon » 13 zář 2019 19:02

etfindex píše:
13 zář 2019 14:52
Každý to máme jinak.Já mám třeba odpor ke společnostem s tabákem.Vím že
to tady asi za to pěkně schytám :-) S výhledem na budoucnost si myslím že počet kuřáků se bude snižovat.Já jsem foukal 16 let :-( ted jsem již déle jak 5 let nekuřákem a když jdu do hospody s kamarády na pivo tak chodí ven kouřit 2z 10 :-)) a to jsme kouřili všichni.Ale to je pouze postřeh z mého okolí:-)
já 20 let kuřák, 2 roky nekuřák a od té doby jsou chvilky kdy se sedím v hospodě sám :D myslím že ti to tu nikdo nebude vyčítat, já je naopak podporuji když odchází. Vyprovázím je slovy, že si jdu přepočítat dividendy ;)

Asi kdybych to měl řešit z tohoto pohledu, tak téměř na každém se něco najde a nic nekoupím. Pepsi/cola.. není extra nic zdravého, námořní doprava, ropáci, uhelný elektrárny, hamburgery. různý výrobní firmy co vypouští do ovzduší, amazon - to je v podstatě otročina.. atd... osobně prostě neřeším. A už z důvodu, že znám pár lidí co ten "zdravej styl strašně žerou" a sorry jako.. to je hrůza. Všeho s mírou.....

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od etfindex » 13 zář 2019 19:14

Ahoj."zdravej styl " to proboha ne :-) alespon v mém případě:-)
Ale chápu co s tím chceš naznačit.Prostě všechno má něco :-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od VSbrok » 14 zář 2019 10:06

No já jakožto nekuřák naopak ven s kámošema chodím, stoupnu si tak, aby na mě kouř nešel a říkám "jen kuřte, někdo mi ten můj dřívější odchod do důchodu zaplatit musí" :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: defenzivní akcie

Příspěvek od mnam84 » 14 zář 2019 10:22

amazon rozhodně není defenzivní akcie, ale zkus kouknout na něco co má monopol nebo duopol. Nebo na ten trh existují silně zábrany. Třeba Boeing Airbus, Pepsi Coca cola atd. Samozřejmě taky za správné ocenění :D

Odpovědět