KING - Altria / MO / US02209S1033

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Antoan » 26 srp 2022 13:38

V bearmarkete dobrá správa na dokup. Altria zarobí aj keď sa budú handry fajčiť. :lol:

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od VSbrok » 30 srp 2022 12:05

Ano, lidi hulit a chlastat budou furt, ať si zeleno-mozci a politici myslí co chtějí.

Pár zeleno-mozků si myslí, že ten jejich "správný" názor vnutí většině.
A politici zas za "ochranu veřejného zdraví" schovají výběr daní, který následně mohou rozkrást.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od czhunter » 08 zář 2022 18:14

British American Tobacco je lepší firma než Altria. Mají větší diverzifikaci trhů a cca 2,5x větší revenue a na velikosti záleží. Morningstar dává BTI asi o 10-15 let více času na přechod na nové produkty, než má Altria. I tak by měla mít Altria asi 20 let na přechod. Pokud nebudou mít hnědé mozky a nebudou trvat na starém produktu - cigaretách a spalovacích motorech. Pak zaniknou.

A zatím se jim v přechodu moc nedaří. Nejdřív jim ujel vlak a přes jejich neomezené zdroje se nechali předběhnout "garážovou" firmou JUUL, kterou pak ze zoufalství koupili za extrémní valuace a pak jim to bouchlo celé pod nos. Tak to dopadá, když někdo sedí s klapkami na očích a ignoruje novou realitu.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

danno
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2021 15:22

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od danno » 19 led 2024 14:56

co vravite na altriu? pripadne viete sa pozriet nanu cez FastGraph, dividenda 9,7% je zaujimava.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Kurri17 » 24 led 2024 11:01

@danno

Já jsem vzal z tabáku 3 firmy a 4 uvažuji.... PMI, BAT a Altrii.

Jak píše czhunter... Altria má nevýhodu, že "zaspali" a nepovedla se akvizice JUUL (je na to i dokument na Netflix o JUUL). Zase mají silnou značku Marlboro v USA, ale nevýhoda je, že je to dnes "zastaralejší" produkt, klasické cigarety, kde je nebezpečí a předpoklad, že uživatelé budou klesat a přecházet na nové produkty. Nové produkty jako tabákové polštářky známé ze severských zemí a pak vape cigarety s produkty typu Iqos (pomalu hořící tabák), kde se nahříváním neuvolňují "škodliviny" z hoření papíru.

U Altrie počítej s touhle možností, že to může drhnout. Zase mají vynikající EPS growth a persistency score. Kompenzovali ztrátu uživatelů pricingem. Geografie, pure USA. Navíc Altrie má podíl i v AB InBev (největší pivo koncern na světě) a v léčebném konopí. Takže trochu diverzifikace i průmyslová 👍. Za mě ok a za dobrou valuaci, dobrý výnos.

PMI - dobrej kůň v tabáku, diverzikovaný a už má produkty nové generace, Iqos a koupil Swedish Match (polštářky). Jediné co, tak mají trochu dluhu na variabilních sazbách, tak je to asi trochu tlačí dolů teď, jinak tam nevidím trouble. Credit rating skvělý.

British American Tobacco - mají zavedené značky klasik Lucky Strike, Kent, Pall Mall, Dunhill, Rothmans, v USA Camelky, polštářky Velo vidím, tam kde žiji na každé trafice jako reklamu. Stabilní firma.... Teď měli velké odpisy v USA, který to poslaly dolů....

Imperial Brands - musím se na ně více podívat. Ale Jsb, Winston, West, Davidoff a Gauloises (oblíbené hodně ve Francii) jsou známé cigarety a skruf + zone X jsou známé značky polštářků.... Ty heated a vapour věci jsem nějak neviděl, ale zákazník si to najde.

Podle mě všechno solidní companies, jen člověk musí počítat s určitým možným vývojem.... Ještě samozřejmě je třeba zmínit regulaci jako další věc na co myslet.... Mentolové cigarety byly dost téma....

Tak snad jsem ti trochu pomohl 🙂.

Altrii jsem bral pod 43 USD, PMI kolem 90 USD, lepší pod 90 a BAT jsem bral za EUR na Xetre kolem 27,2 EUR... Imperial Brands zatím nemám....

Hodně zdaru a hezký den.

Nejsem super profík, ale jen, co jsem se dozvěděl z různých zdrojů (pokec, net a FG)...
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Antoan » 24 led 2024 14:24

MO, BMT. ITB (IMB) mám. PM ,VGR zvažujem. BMT mám 1/2 pozície a aktuálne sa nedá u IBKR-Lynx dokúpiť a nevedia prečo ani v Lynx. Tak dokúpim zrejme BTI.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od czhunter » 24 led 2024 16:35

danno píše:
19 led 2024 14:56
co vravite na altriu? pripadne viete sa pozriet nanu cez FastGraph, dividenda 9,7% je zaujimava.
Nejhorší firma z big tobacco. Nejhorší propady objemů. Nejmenší předpokládaný růst do budoucna. Všechny ostatní big tobacco mají menší propady objemů prodaných cigaret v USA a rostou EPS 2-3x rychleji, než MO. Altria má taky jen jeden trh a to USA a tedy zdaleka největší politický risk.

Tedy jako doplněk k lepším PM, BTI a Imperial, proč ne. Ale určitě ne jako jediná či hlavní tabáková akcie, dokud management neukáže, že nejsou takový lemplové, jako to vypadá.

Pozice bych měl takto - PM>BTI>MO a Imperial nastejno. Byť Imperial už není takové terno, jako můj nákup za P/E 4 a 10% yield.

Z hlediska Fastgraphs vypadá MO skvěle. Pokud se nic výrazně nezhorší, tak výnosy kolem 15% ročně na 10 let jsou pravděpodobné. 20-30% ročně, pokud se trh uklidní a ocení to historickým násobkem P/E.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět