FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Příspěvek od rodnoc » 20 říj 2023 08:28

Včera jsem zadal příkaz na nákup akcií v počtu hloupých 9 kusů s platností příkazu do dneška včetně. FIO Broker mi nakoupil pouze 1 kus akcie a napalil celý poplatek 7,95USD takže náklady na nákup 9%.. Jako už v minulosti se mě stalo, že mě FIO-Broker plnil jeden příkaz na několikrát, ale vždy to bylo v rozdílu několik minut a bylo to ten stejný den, takž poplatek byl jenom jeden, tudiž nevěnoval jsem tomu pozornost.

Stalo se to někomu? Jak jste to řešili a jak to dopadlo? Pokud toto je normální, pak celý FIO-Broker je pro mě o ničem, protože mohu pěkně krvácet na poplatcích jak při koupi, tak při prodeji až je někdy budu v budoucnu prodávat.

Stížnost jsem podal, takže jsem zvědav a dám vědět jak jsem dopadl já.
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

JardaBr
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2022 20:09
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Příspěvek od JardaBr » 20 říj 2023 09:48

Nestalo.. Zatím se mi vždycky nakoupilo požadovaný množství, i když často ne najednou. Jak CZ nebo US když byl nákup rozdělenej na víc, tak poplatek byl vždy jen za ten jeden pokyn.. Určitě sem dej pak jejich vyjádření..

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Příspěvek od rodnoc » 20 říj 2023 11:16

Takze mezistav, ktery, ale je asi jasny.

FIO vybira poplatek za kazdou fazi. Co to je faze nedokazal banker vysvetlit a sam nevedel, nicmene z textu jsme oba usoudili, ze to je pravdepodobne jeden den. Takze jakmile den skonci, byt prikaz pokracuje, tak skoncila faze a pokud se behem ni nakoupilo, tak se uctuje poplatek. Tudiz pokud zadate prikaz na 5 akci, bude platit 5 dnu, tak muzete zaplatit az 5 poplatku, kdyz se kazdy den nakoupi/proda 1 kus.

Resit by to melo jit nasledovne:
V GLOBALNIM NASTAVENI povolit "Povolit nové vlastnosti USA pokynů"
Pak se u prikazu objevi nova dve pole a to SPECIALNI PLATNOST a DALSI MOZNE PARAMETRY.
v DALSI MOZNE PARAMETRY zvolit "ALL OR NOTHING".
Bohuzel toto neni dostupne u vyuziti EXT.HOURS
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Příspěvek od Cyberguy » 26 říj 2023 11:29

Jojo, mně už se to stalo také. Nepamatuji se moc o co šlo, ale překvapilo mne to. Stalo se mi, že příkaz se vyplnil v jednom dni a poplatek byl jen jeden. Ale také se mi příkaz rozdělil a poplatky byly dva. Naštěstí se mi to stalo asi opravdu jen jednou a tak to zpětně již neřeším.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: FIO Broker - vícenásobný poplatek za jeden obchod

Příspěvek od mnam84 » 05 pro 2023 13:30

Mě se to stalo paradoxně u Lynxu, kupoval je za limitní cenu určitý počet VZ. Vybral jsem si uplný nejnižší bod poklesu a tak v jeden den mi provedli pokyn na všechny akcie krom jedné a za pár dní dokoupili poslední kus. Poplatky byly dva, jeden by byl kdyby se celý příkaz vykonal během jednoho kalendářního dne. Nijak zvlášť jsem to neřešil a spíš to bral jako poučení do budoucna.

Odpovědět