Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 08 led 2021 17:26

Pavel píše:
08 led 2021 16:36
Michael píše:
08 led 2021 11:55
Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska je teď kurz dolaru super. Můžete levně nakoupit dolary snížit si tím průměrný kurz a za par let jak se dolar zase zvedne tak na tom vyděláme o to více. Myslím, že každý dlouhodobý investor to vidí jako příležitost 🙂
Pánové, hlavně trpělivost. Máte-li slušné dividendové tituly, jejich kouzlo se nedostaví za 1-2 roky, ale mnohem později.
To můžu potvrdit, NWL, LYB a NRZ mi prakticky táhnou ptf
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Vojta
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 29 bře 2020 19:32

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Vojta » 08 led 2021 23:11

Michael píše:
03 led 2021 11:20
Mrhol píše:
02 led 2021 21:04

no přišel Kovid a já byl - 200k. Samozřejmě sem nic neprodával...Založil jsem si Degiro a začal posílat peníze tam. Vzal jsem si v bance 2x 100 000Kč úvěr a začal jsem nakupovat :-) samozřejmě moc brzy :-) no ale nakonec jsem spokojen...mám nakoupeno spoustu firem které snad zase začnou zase vyplácet dividendy.
Já byl v mínusu jen 70k :D . Můžu se zeptat jaký úrok jsi na těch půjčkách dostal a kde ? Zvažuji taky něco vzít.
Úvěry, pokud vůbec, jsi měl řešit 03-04/2020, teď v době hypu už určitě ne (sám jsem byl rád, když jsem marginový účet po skoro třech letech předloni zavřel prakticky s nulou, ty propálený poply mě budou strašit ještě dlouho).
CZK:AVAST,CEZ,KOFOL,KOMB,TELEC,VIG
EUR:EUNL,R6C3,VZLE
USD:AAPL,ARKG,BIIB,C,CVS,DB,EPD,ESPO,GE,GILD,HASI,HPQ,NHI,NOK,OTGLY,PLTR,PRNT,TAK,VGT,WFC

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ladislav » 04 dub 2022 08:50

Moje nejsilnější akcie:
Přílohy
zelena.jpg
zelena.jpg (125 KiB) Zobrazeno 1472 x
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od czhunter » 03 pro 2022 14:21

Blíží se konec roku, čas vyhodnocování výsledků. Nedávná rally mi posunula letošní výnos na krásných 12,34%. A to v prosinci ještě přijde velká část dividend, které tam nejsou započteny. Dalších cca 1,5% k dobru.

Hlavními tahouny portfolia jsou loňské nákupy farmaceutických firem (MRK,BMY), pojištovny Unum a Cigna, tabákové firmy Imperial Brands a British American Tobacco a zdravotní distributor McKesson Corporation (+74% za 12 měsíců, +55% YTD).
Jedinými velkými mrzáky v mém portfoliu (cca -30%) jsou Stanley Black and Decker koupený evidentně moc brzo a Medical Properties Trust. Dvě černé ovce, jinak jsem velice spokojený.

Taky je celkem zajímavé, že za poslední měsíc jsem poklesem Dolaru "přišel" o částku rovnající se slušnému ojetému autu. Naštěstí jsem za drahého Dolaru neměnil z Korun a na raději nakupoval za USD margin.

Obrázek

Za poslední 2 roky mám výnos 19% ročně, o 5% ročně nadvýnos nad S&P 500. Asi něco dělám správně, řekl bych a to hodnotové investování do kvalitních blue-chip firem fakt funguje.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od peter » 23 pro 2022 11:35

czhunter píše:
03 pro 2022 14:21
Blíží se konec roku, čas vyhodnocování výsledků.
Co je toto za tool, prosim ta, kde sledujes RoR?
Ja to mam nasypane v Google Finance, ale tam je len price return, nie total return..
DGIYTD.jpg
DGIYTD.jpg (87.05 KiB) Zobrazeno 957 x
BAM | AMZN | BTI | GOOGL | ASML | ENB | MA | V | PM | MSFT | SPGI | UNH | ELV | TSM | APO | SOFI

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 24 pro 2022 00:13

Tak mě Degrin ukazuje: YoC: 7.41%

Bohužel jsem si letos na jaře "hrál" s čím jsem neměl, takže letošek dopadl dost bídně :? ... hold poučení, že opravdu žádné zkratky neexistují a fakt se člověk má držet 100x prověřeného :cry:
VSptf.jpg
VSbrok
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 24 pro 2022 12:18

Jo docela to letos šlo...
Přílohy
ptf.jpg
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od czhunter » 25 pro 2022 13:41

peter píše:
23 pro 2022 11:35
czhunter píše:
03 pro 2022 14:21
Blíží se konec roku, čas vyhodnocování výsledků.
Co je toto za tool, prosim ta, kde sledujes RoR?
Ja to mam nasypane v Google Finance, ale tam je len price return, nie total return..
DGIYTD.jpg
Je to Sharesight.com
Zatím nejlepší nástroj na sledování portfolia, co jsem našel. Hlavně to automaticky přičítá dividendy, srážkovou daň a dnes to již umí automaticky importovat provedené obchody jak z Degira, tak z Interactive Brokers. 10 pozic mají zdarma, zbytek nad to je omezený. Stále však většina funkcí funguje a výnos stačí v pohodě sledovat jednou ročně a tedy na měsíc si předplatit pár Dolarů.

Na sledování dividendového příjmu, yield on cost, podíl pozic v portfoliu podle market cap apod. pak používám https://divitrack.io/ Byť tam se to musí zadat ručně. Pro mých pár obchodů za rok to však není problém.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Jack N. » 14 led 2023 14:35

Tak jsem se konečně dostal k vyhodnocení roku 2022 a celkový výnos +9,6%. Pomohlo konzervativní nastavení ptf, dividendy a nějaké ty opční prémie.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od czhunter » 16 led 2023 16:51

Hezký výnos a máme podobný. A pak, že prý nejde překonávat indexy, jak se někteří skalní zastánci indexového investování snaží namluvit.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět