Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 09 srp 2020 21:05

tak u abbv jsem se mozna popletl, ale celkove v tom ptf vidim malou rozbusku:), ale nerad bych zde mel prezdivku chicken little nebo bubbleboy:), kazdopadne se mohu zcela mylit, a autorovi preji mnoho zdaru s budovanim portfolia:)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 09 srp 2020 22:30

Zcela mýlit se může jistě každý z nás:-) Ale hodit do éteru něco o časované bombě (to je silná káva), to chce doprovodit něčím víc než dohady či tlacháním, trochu víc pečlivé argumentace příště pls. Kromě ABBV také T absolutně nemá problém s pokrytím dividendy, jak už jsem psal.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 11 srp 2020 01:43

Andrej píše:
08 srp 2020 13:41
16 mesiacov od prvého nákupu.
12 mesiacov od prvej dividendy.
https://drive.google.com/file/d/1U2UPRd ... sp=sharing

Akékoľvek návrhy, názory na zlepšenie sú vítané.
Máš to dobře diverzifikované, jak z pohledu počtu, tak sektorů.
Některé firmy neznám, ale pokud je máš nastudovaný, tak jsi určitě věděl proč jsi je kupoval.
Slušně velké pozice v aristokratech.
Takže není co příliš vytknout. Jen ten Intel, jak píše Pavel, by si zasloužil větší pozici.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Andrej » 11 srp 2020 08:58

Vďaka za názory, som rád, že to nie je úplne mimo mísu.
Áno, hlavný cieľ je mať 22 spoločností - 2 "top" spoločnosti z každého sektoru.
Energy, Industrials, Materials, Consumer Discretionary, Financials, Consumer Staples, Utilities, Real Estate, Information Technology, Health Care, Communication Services

Keďže sa pohybujem viac v technologickej oblasti, tak tento sektor bude asi trochu nadhonotený, plus zopár špekulácií.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 11 srp 2020 09:40

Tak jsem to chtěl taky dokud jsem si nerozdělil spotřebák na cigára, alkohol, nealko, žrádlo, léky, drogy 😃 možná jen proto abych sám sobě obhájil to, že na 22 firmách to nezastaví. Zoo jako jiní nechci, ale taky nechci mít striktně daný strop, který by mě omezoval v případné výhodně vypadající investice.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 11 srp 2020 10:04

já jsem zase třeba zastánce diverzifikace, proto mám ted 32 firem a rozhodně tím nechci končit. sektor chci mít pokrytý aspon 3 firmama protože dvě mi přijdou nebezepčně málo
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Andrej » 11 srp 2020 12:49

Beriem späť, napísal som to trochu nešťastne. Základ by som chcel mať postavený tak ako som poznamenal, ale určite to nebude záverečné číslo 22 spoločností. Už ako Ondřej poznamenal, tiež rozlišujem trochu viac sektorov než Bloomberg.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 21 srp 2020 13:18

Andrej píše:
11 srp 2020 08:58
Vďaka za názory, som rád, že to nie je úplne mimo mísu.
Áno, hlavný cieľ je mať 22 spoločností - 2 "top" spoločnosti z každého sektoru.
Energy, Industrials, Materials, Consumer Discretionary, Financials, Consumer Staples, Utilities, Real Estate, Information Technology, Health Care, Communication Services

Keďže sa pohybujem viac v technologickej oblasti, tak tento sektor bude asi trochu nadhonotený, plus zopár špekulácií.
Neboj, dopadneš jako já (většina DGI investorů) ... Jak budeš mít základy položený, tak zjistíš, že příležitosti je ještě hodně a ptf poroste ;)
Taková RoseNose, co píše na SA má ptf o skoro 100 firmách, ale to je fakt extrém :mrgreen:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 12 říj 2020 19:56

Dnes (ci mozna jiz vcera, jen jsem to nesledoval) se me vcelku rustove, vcelku technologicke portfolio vydrapalo na ATH, ale i (co je zajimavejsi) ziskem prekonalo predcovidova maxima. Dotahly jej tam firmy jako Apple (+175%), Nvidia (+157%, ale v jednu chvili nesla i nejvetsi minus v me investicni historii, snad kolem -65% na dne), Google, Facebook, Sony, ale i Whirlpool (+94%). Klacky pod nohy jim hazel predevsim Shell (-50%) s Lufthansou (-51%) a nejmenovane duo emerickych ropnych supermajoru (ktere postupne likviduju). Vlastne cela moje investicni evropska anabaze je jeden velky clusterfuck, s odrenyma usima mam s dividendou v plusu akorat BMW, asi proto ze jsem ho v dubnu dobre poredil.

To je ale zaroven trosku ambivalentni situace, protoze mi pan trh prekazil plany nakoupit akcie JPM, kde cenu pres $100 pokladam za zbytecne vysokou. Snad nejake REITy mne v hledacku zbyly ve sleve.

Vim, ze to nekdy zase ruchne atd., ale jde o ukazku, jak hojne a dobre trefene nakupy v dipu pomohou k rychlemu respawnu, a s touto prozatimni demonstraci jsem velmi spokojeny. 8-) Bohuzel jsem prilis pozde pochopil rizika dividendovych pasti a firem v cyklickych sektorech, kde jsem se mel spravne exponovat mnohem mene a zasadne uprostred jejich krizi, ale to je OK, prvni melounek jsem stejne chtel pojmout jako vyukovy :D

Ted si udelam na chvili pohodu a investicne zpomalim, zase az do dalsiho provaru na trzich, at je potrebna munice. Mel jsem vse koupit v den, kdy jsem kupoval rozbity Whirlpool 8-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 14 říj 2020 19:26

Bacha na to, nerealizovaný zisk = akcie vysoce v plus, není zisk, ale jen nic neříkající číslo.
Dokud neprodáš, tak jej to jen a jen číslo.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět