Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 26 pro 2019 14:43

Intel se mi líbil za 43, jenže to jsem neměl prachy :( a ted už je pozdě na vstup ... snad zas něco "pokazí" a cena se vrátí na lepší úroveň...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 26 pro 2019 16:05

A co bezpecnostni chyby v architekture? Porad nema moderni vyrobni proces. AMD mu dava pokourit. Intel mu nesaha technologicky ani po kotniky. Intel tezi ze setrvacnosti. Ja bych intel vzal..ale nejsem si jist budoucnosti. Jeho budoucnost jako takova ohrozena neni. AMD zas nesaha Intelu ani po kotniky co se kapitalu tyce.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 26 pro 2019 21:00

Hradec píše:
26 pro 2019 16:05
A co bezpecnostni chyby v architekture? Porad nema moderni vyrobni proces. AMD mu dava pokourit. Intel mu nesaha technologicky ani po kotniky. Intel tezi ze setrvacnosti. Ja bych intel vzal..ale nejsem si jist budoucnosti. Jeho budoucnost jako takova ohrozena neni. AMD zas nesaha Intelu ani po kotniky co se kapitalu tyce.
Ad bezpečnostní chyby - ví se o nich už mnoho let a výsledek? Cena roste, dividenda taky.

Ad Intel nesahá technologicky ani po kotníky - výsledek? Cena roste, dividenda taky. Už jsi někdy četl o historické prohře videozáznamu na pásky Beta versus VHS? Tam je klíč a poučení k chápání.

Ty dvě akcie jsou neporovnatelná liga. AMD je malá progresivní firma, která může skvěle růst, je ale obecně rizikovější.

Já osobně se soustředím na nákup velkých starých a částečně monopolistických firem, které jsou tahouny ekonomiky. Ty mají obecně nižší potenciál než mladé menší progresivní firmy, ale neporovnatelně nižší riziko.

Jde tedy jen o to, na který segment trhu se chceš soustředit. Je to podobné, jako když někdo investuje do akciových fondů - může si vybrat profil. Třeba speciální fond malých firem. Anebo fond indexový.

Statistiky (podle toho, které si vybereš) ti mohou historicky ukázat, že lepší je ta nebo jiná skupina akcií. Je to jen na tobě:-)

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 26 pro 2019 21:30

Ja ti rozumim a souhlasim. Spis jsem se snazil rici..aby mnou zminovane skutecnosti intel nedohnaly. Ja sam beru taky velke, zabehle firmy.
ps. o te prohre bych si rad precetl, pokud by jsi mel odkaz, byl bych rad.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 26 pro 2019 22:02

Hradec píše:
26 pro 2019 21:30
Ja ti rozumim a souhlasim. Spis jsem se snazil rici..aby mnou zminovane skutecnosti intel nedohnaly. Ja sam beru taky velke, zabehle firmy.
ps. o te prohre bych si rad precetl, pokud by jsi mel odkaz, byl bych rad.
Konkrétní odkaz neznám, je to už dlouho, co jsem o tom četl. Zkus google, jen letmo mi google vyhodil například tohle:

https://en.wikipedia.org/wiki/Videotape_format_war

https://home.bt.com/tech-gadgets/tech-f ... 3979948999

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 26 pro 2019 22:33

Není to tak dávno, cca osm let kdy kdy AMD prodělávalo 4 USD na akcii za čtvrtletí, a jediný co u nich bylo dobré byly grafické karty ATI... Naštestí přežili a je na výběr.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 27 pro 2019 18:13

AMD se sice snaží, ale v Enterprice sektoru je furt dominantní Intel a dost pochybuju, že se AMD podaří tuto dominanci porazit.
I když pár super počítačů již na AMD procesorech bylo postaveno, tak ale v serverovém segmentu je Intel první volba ... a ještě dlouho bude.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 27 pro 2019 21:02

Třeba AMD uspělo pro nové konzole, což je celkem zajmavá informace

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 27 pro 2019 22:57

AMD neuspesne honi Intel od te doby co vim jak vypada mys, tedy nejakych 20 let, s obcasnymi uspechy ktere nemaji obvykle dlouheho trvani. Podobne Ati honi 20 let Nvidii... Pro mne osobne je investice do dvojek na takovem poli vyloucena. Ani to negeneruje dividendu...

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 28 pro 2019 10:59

Hlavně Intel má stále slušné fundamenty (i když co teď prorazilo hranici 60 USD už to není žádná hitparáda).

Odpovědět