Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 21 pro 2019 02:11

Pavel píše:
20 pro 2019 23:00
Marek: ABBV nebo T tě neláká?
ABBV je hrozne antisexy firma, navic payout ratio je snad 200%, to je neudrzitelne silenstvi. T ma ratio sice "jen" kolem 90%, ale pro mne brandabilita taky hrozna. Sice jsou oba asi aristokrate, ale pro mne zcela bez chuti a bez zapachu.

Ale je pravda, ze takovy Exxon mne taky moc nebral a nakonec jsem ho koupil, i pres 100% payout ratio (ktere ale zde odvisi od ceny ropy), i kdyz uz mne tedy na vetsi podil nema sanci dosahnout (dobre oceneny, brandabilni a s rozumnou dividendou je pro mne jen Shell).

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 21 pro 2019 07:22

Marek: s těmi 200% to není správná informace, koukni se pořádně na jejich kvartální výsledky na webu firmy. Zrovna tak těch 90%. A hlavně nepleť GAAP a nonGAAP, což často dělají všelijaké (jinak ovšem renomované) weby ve svých souhrnných statistikách.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Martin » 21 pro 2019 10:58

Z 3.Q je payout kolem 49%.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ladislav » 21 pro 2019 18:42

Napsal Marek: To bude snad WFC = Wells Fargo, ale vypadaji ze jsou velmi zadluzeni.

Neplést zadlužení podniků a bank!
Když vybíráme akcii podniku na budoucích 30 let, měl by být cizí kapitál stejný jako vlastní kapitál,
v nejhorším případě 3x vyšší cizí kapitál než vlastní kapitál = total stockholders equity.

Když kupujeme akcie banky na budoucích 30 let, může být cizí kapitál 10x vyšší, ba dokonce i 20x vyšší než vlastní kapitál. To je tím, že u banky to nejsou ani tak moc dluhy jako peníze klientů na kontech, co se počítá do cizího kapitálu = total liabilities. Pravda, že? :?:
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 22 pro 2019 17:37

Panove bral jsem ty informace ze zde spousteneho dividend channelu.

Jeste nyni koukam na banku JPM (mam nyni obcas trochu vice casu). Zaujal mne jak vek banky tak obrovsky marketcap a zejmena jak si vedla v krizi (srov. s Citibank - ha, ha). Vypada to na slusnou dividendove-rustovou akcii.

Snad bych koupil i MSFT a DIS, ale je to drahe. Ale uz ted se vidim, jak ty firmy leti po dalsim kvartale o dalsich 10%, neb si obmotali zakazniky svymi cloudovymi a streamovacimi sluzbami budoucnosti, a ja si rvu vlasy, ze nemam (vetsi) podil.

Koukal jsem, ze akcie, o kterych mluvim ja, velmi casto na foru nikdo ci temer nikdo nedrzi. Toto kontrarianstvi mi take vyhovuje, nerad vlastnim to same, co ostatni lide :D . JPM pak konkretne zde nedrzi vubec nikdo...

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od _turek » 22 pro 2019 21:44

Když už jsi Marku víc zaměřen na IT. Šel by jsi do Intelu?Začal zvyšovat divi. Taky jede cloudy a dost bude šlapat do autonomního řízení v Izraeli prý staví výzkumné středisko pro 6k inženýrů. Celkem o něm uvažuji.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Martin » 23 pro 2019 11:21

Tak uzavírám první rok investování do akcií, mám 12 titulů a hrubý DY 4,7%. Myslel jsem si, že postupně budu přikupovat výnosnější tituly, ale opak je pravdou. Přes léto jsem neměl peníze, koupil jen IRM, teď na podzim MMM a JNJ. No teď peníze mám, ale ceny jsou na maximech a na nějaký vánoční výprodej nebo korekci to nevypadá. Další zkušenost...
Přemýšlím nad koupí O,NNN a FRT, další je MAIN, jsou vysoko, při případné krizi pujdou rychle dolu, ale co koupit?? Nechat si stranou nějaké peníze na případné naředění?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

LáďaV
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 pro 2019 21:46

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od LáďaV » 23 pro 2019 14:10

Když si tu pročítám výsledky druhých, podíval jsem se na pár čísel také u svého portfolia. Letos jsem se rozhodl zvednout objem prostředků investovaných do akcií, při tom změnit strukturu na portfolio dividendové. K tomuto kroku jsem dospěl při srovnání dosažitelné roční výše výnosu z dividend (s přehledem nad 4 %) oproti průměrnému růstu cen akcií (za posledních 20 let u S&P 4 % ročně, ale to jen díky kvantitativnímu uvolňování po finanční krizi, kdy posledních 10 let je roční průměrný růst 15 %, kdy v roce 2013 byly ceny akcií průměrně opět tak vysoko jako v roce 2000). Objem investovaných prostředků jsem v průběhu roku navýšil o 51,65 %, očekávaná výše dividendy v roce 2020 oproti 2019 stoupla o 64,33 %, samotný růst hodnoty portfolia oproti celkové investované částce je k dnešnímu poledni + 11,06 %. Přesto mám však při dnešních cenách akcií zainvestováno cca 60 % prostředků vyhrazených na akcie (výprodeje 2000-2003, 2007-2009 a i minivýprodej na konci 2018 ve mne zanechávají averzi investovat většinu prostředků a nemít při několikaletých propadech o desítky procent a cutech dividend dost prostředků na levné nákupy).
Portfolio: ČR - Colt CZ Group SE, Komerční banka, Moneta Money Bank; SRN - Lufthansa; VB - BHP Billiton, British American Tobacco, Royal Dutch Shell; USA - ABBV, BEN, BMY, CAH, CVX, INTC, IRM, KMB, LEG, LMT, MMM, MO, MRK, NRZ, OHI, PFE, SWK, T, TROW, VTRS, VZ, WBA, WBD, WFC, XOM

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 25 pro 2019 23:16

_turek píše:
22 pro 2019 21:44
Když už jsi Marku víc zaměřen na IT. Šel by jsi do Intelu?Začal zvyšovat divi. Taky jede cloudy a dost bude šlapat do autonomního řízení v Izraeli prý staví výzkumné středisko pro 6k inženýrů. Celkem o něm uvažuji.
Intel vubec nesleduji. Ale uz nekolik dekad je to celni vyrobce CPU. Neco podobneho jako Nvidia, kterou osobne drzim. DIY a p/e Intelu vypadaji na papire lepe, nez Nvidie. Zadne "red light" u Intelu nevidim. Jak jsou na tom s ostatnimi cisly, konkurenci apod. nevim - nesleduji je. Omlouvam se

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 26 pro 2019 08:24

Marek píše:
25 pro 2019 23:16
_turek píše:
22 pro 2019 21:44
Když už jsi Marku víc zaměřen na IT. Šel by jsi do Intelu?Začal zvyšovat divi. Taky jede cloudy a dost bude šlapat do autonomního řízení v Izraeli prý staví výzkumné středisko pro 6k inženýrů. Celkem o něm uvažuji.
Intel vubec nesleduji. Ale uz nekolik dekad je to celni vyrobce CPU. Neco podobneho jako Nvidia, kterou osobne drzim. DIY a p/e Intelu vypadaji na papire lepe, nez Nvidie. Zadne "red light" u Intelu nevidim. Jak jsou na tom s ostatnimi cisly, konkurenci apod. nevim - nesleduji je. Omlouvam se
Intel dlouhodobě držím, v létě a na podzim dokud byl pod 50 USD jsem ho doporučoval ke koupi, protože nadšení investorů trochu opadlo, mj. po snížení výhledu Reve na rok 2020. Teď už je cena na maximech, tak to není žádná (aktuálně) supervýhodná koupě, ale tak už to u zdravých a perspektivních akcií bývá. Přesto držím a držet budu dál, v horizontu dalších let je to pořád dominantní hráč s ohromným potenciálem, navíc je v DJIA 30, takže o něj bude vždy zájem mezi konzervatornějšími investory do akcií. Pokud preferuješ mezi segmenty IT a technologie, neměl by v top výběru 5-6 akcií na dlouhodobé držení chybět.

Odpovědět