Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 04 led 2020 15:46

Kamarad píše:
04 led 2020 15:38
Ahoj,
jsem zde nový tak se nejdříve představím :) Je mi 28 a s investováním jsem začal v únoru 2018. Jsem ve fázi základní tvorby portfolia s dlouhodobým cílem mít možnost se v 50-ti letech svobodně rozhodnout, zda chci s manželkou do důchodu či nikoliv.
Hlavní cíl za rok 2019 - celková divi větší než 500 $ netto - splněno.
Nic moc víc se zatím hodnotit nedá, vzhledem k tomu, že jsem na začátku. Snad jen celkové zhodnocení akcií (včetně nerealizovaného zisku) od 2/2018 do 12/2019 je 38% (nepočítám do toho cash vyhrazen na investice, na kterém nyní sedím - 25% ptf), rozpočítat to na časový úsek roku je na moji lenost moc... tak snad příští rok.

Cíl na rok 2020 - celková divi větší než 1000 $ netto.

A přidám ještě TIP na rok 2020
: pro spekulanty na divi - ADES
: na divi při korekci - TXN, AVGO
: pro budoucí milionáře :) - Trillium Therapeutics
Vitej a at se ti dari jak si prejes ci planujes :)

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 04 led 2020 18:58

Trillium Therapeutics, jsem na ne zvedav, mrknu se, jestli vubec vydelavaji, dle grafu ceny jsou na tom hur a hur :-D. Byt alespon sance, ze tu budou dalsich 20 let, klidne bych do nich 1000 dolaru dal.
edit: vse jim klesa a v rocnim reporte je hodne odstavcu typu: "jestli nebude dost pacientu k testu, neuspejeme." Jestli nebudou penize, odprodame licence." ...to je firma k nicemu :-D
Popripadne mas info, ktere me uniklo?

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Kamarad » 04 led 2020 20:35

Hradec píše:
04 led 2020 18:58
Trillium Therapeutics, jsem na ne zvedav, mrknu se, jestli vubec vydelavaji, dle grafu ceny jsou na tom hur a hur :-D. Byt alespon sance, ze tu budou dalsich 20 let, klidne bych do nich 1000 dolaru dal.
edit: vse jim klesa a v rocnim reporte je hodne odstavcu typu: "jestli nebude dost pacientu k testu, neuspejeme." Jestli nebudou penize, odprodame licence." ...to je firma k nicemu :-D
Popripadne mas info, ktere me uniklo?
nee, nevydělávají vůbec, právě naopak :) Je to klasicky prodělečná biotechnologie, ale se zajímavou Pipeline. Používají stejný "chemický základ" jako FTSV, kteří vydali výsledky (evidentně tak dobré, že to mělo vliv i na Trillium v posledním měsíci). Trillium zatím výsledky nevydalo. Samozřejmě je to čistá spekulace pro zpestření, kterou rozhodně nemám v plánu držet dalších 20 let, nakoupil jsem pouze 800 akcií za 0,68$. Prodám ji za 40$ do konce příštího roku :D Jinak ji samozřejmě separuji od DGI části atp. :)
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od MartinD » 04 led 2020 21:08

Když už se tu ostatní tak chlubí, taky přidám svojí trošku.
Začal jsem v červnu 2019
Nákupy(průměrná cena):
červen: Abbvie(73), Altria(49.6)
srpen - listopad: Exxon(70.5), AT&T(35.2), Iron Mountain (33.8)
Před daní
YOC: 6.39 %
Hrubá dividenda: 238 USD
Portfolio je 7.76 % v plusu před daní, před pár dny jsem přidával peníze, takže reálně by to zhodnocení bylo o něco vyšší, jelikož neprodávám, tak daň neřeším

Trochu sleduju jak bych na tom byl při koupení Indexu S&P 500, tak nějakou dobu jsem byl nad indexem zhruba o 2 %, teď o 2 % zaostávám

Nejvyšší zhodnocení ABBV - 21 % bez dividendy
Nejhorší IRM - -9.5 %

Co k tomu říct ? Většina peněz byla z brigád, původně měli směřovat do kurzu AFF, tedy skydiving(skoky s padákem), nicméně jsem si sám se sebou promluvil že bych to neutáhl finančně tak, abych to mohl dělat bezpečně, často a hlavně abych se v tom sportu posouval, tím pádem (zatím) ten nápad padl a mně na účtu leželo docela dost peněz...

Asi tak v lednu 2019 jsem postupně začal dostávat myšlenky na to, aby ty peníze jenom tak neleželi atd. začal jsem se zajímat a starat o pasivní příjmy až jsem došel k akcií a DGI, ke konci se od odvíjelo i moje rozhodování kam jít na VŠ, volba padla na VŠE a v budoucnu určitě směr investiční bankovnictví a jeho odvary... teď je zkouškové, takže snad i příští půlrok na VŠE :D

Musím říct že za tuhle cestu vděčím mámě a její výchově, po tom co jsem si s ní na několik hodin několikrát sednul a mluvil o stavebních spořeních, financích, akciích, fondech atd., po tom co jsem jí vyvedl z několika omylů tak jsme od nového roku rozjeli něco jako rodiné portfolio pro ní, a jejími slovy až to přijde, tak pro nás děti v budoucnu

To je asi vše pro tento rok, hodně štěstí vám všem, byli jste na začátku tohohle všeho... děkuju :)
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 04 led 2020 22:56

Martine klobouček, že jsi zvládl mamince vše vysvětlit. Nebo spíše obdiv jí, že je tak uvědomělá a šla do toho. Troufám si tvrdit, že zřídka kdy se to povede. Jen tak dál. Důležité je vytrvat a držet se vytyčené cesty. Vždyť známé ty kteří už čerpají a jdou nám příkladem. Je to pro každého.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 14 led 2020 13:03

Tak jsem překonal lenoru a na pár hodin se ponořil do různých výpočtů. Několikrát vše smazal, upravil atd. prostě klasika, když otevřu tabulky. Navíc to vypadá, že jsem to spočítal i správně. Možná dobře, že jsem to takto neudělal již loni, protože pak bych s tím musel přestat a jít do indexových ETF:-D. Nepočítal jsem totiž jen ten minulý rok, ale zpětně zatím do roku 2017 - ( dál asi raději nepůjdu, počítat totiž s mittalem co byl -60% či s Tesco fakt nechci ).

Třeba to teda někoho z Vás bude zajímat na, facebookovou zeď to dávat nebudu tam by to nezajímalo nikoho:-D

V roce 2018 můj příjem z dividend vzrostl oproti roku 2017 o 109% se započítáním nově nakoupených společností. Ovšem bez započítání nového kapitálu a započítání stejných čtvrtletí ( tím mám namysli, že pokud mi firma vyplatila jen jednu čtvrtletní dividendu v roce 2017 počítal jsem stejné jedno čtvrtletí i v roce 2018 ostatní nikoliv) vzrostl příjem o 5,95%.

V roce 2019 dorazila na konto částka o 43,63% vyšší, ovšem bez nových nákupů vzrostl příjem o 5%. Což je de facto v souladu s tím, co nám přidal zaměstnavatel a bez dohadování.

Co se týká kapitálu, tak vždy k prvnímu dni v měsíci si zapisuji hodnotu portfólia, kterou přepočítávám aktuálním kurzem na koruny.

1.1.2018 byla hodnota portfólia větší o 47,24% než 1.1.2017 ovšem bez započítání nových peněz pouze o 1,8%.
1.1.2019 o 32,51% než 1.1.2018 bez nového kapitálu pouze o 2,23%
1.1.2020 o 32,38% než 1.1.2019 bez nového kapitálu o 23,60%

Pokud jsem správně četl S&P 500 v roce 2019 rostl o 29%. Takže asi vlastním špatné akcie a budu to muset všechno rozprodat :lol:

Uživatelský avatar
Vosa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 21 čer 2019 16:50
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Vosa » 14 led 2020 21:26

Ondřej: Gratuluju k pěkným výsledkům. Co máš v portfoliu za tituly?
3M, AbbVie, Activision Blizzard, Altria, AMD, AnteroMidstream, Apple, AT&T, BMW, Boeing,Br.Am.T., Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar,Chevron,Cisco,Coca Cola, DeutscheTel., Duke Energy, Electronic Arts, Exxon, HomeDepot, Iberdrola,IBM,Intel, JPMorgan,Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Meta, Microsoft, NextEraEnergy,NRZ,OHI, PepsiCo,Pfizer,Procter&Gamble, RealtyIncome, Shell, StanleyBlack&Decker, Texas Inst., Vodafone, Walmart,Whirlpool

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 14 led 2020 22:35

Ondřej píše:
14 led 2020 13:03
Třeba to teda někoho z Vás bude zajímat na, facebookovou zeď to dávat nebudu tam by to nezajímalo nikoho:-D
Tak tohle je presne nailed... Tohle my davat na FB, tak 1/3 lidi nebude tusit, vo co go, 1/3 se tomu vysmeje a 1/3 bude zavidet ci si prijde pujcit prachy na cypoviny

Zpravy z burzy - 1 like
Sdileny link jak nekdo v Guyane zachranil tonouci se kotatko - 93 likes

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 14 led 2020 22:49

každej má jiný preference, stejně jako někdo si pujčí na plastickou operaci a někdo si pujčí na investici

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 15 led 2020 06:15

Vosa píše:
14 led 2020 21:26
Ondřej: Gratuluju k pěkným výsledkům. Co máš v portfoliu za tituly?
Klasiku jako většina zde. Pfizer, Johnson and Johnson, Altria, Cardinal Health, OHI, O, Dominion, SO, Cisco, Target, AT&T, RDS, Santander, MMM, Pepsi

Momentálně uvažuji ( rozuměj až budou prachy ) o koupi IBM, Exxon, WBA. Ale vše záleží na správné konstelaci hvězd atd.
O víkendu se snad dokopu k tomu rozeslat e-mail tak uvidíme co to nakonec bude.

Odpovědět