Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 28 pro 2019 14:53

Taky bych koupil intel, bez debat. Ale pristi pc postavim komplet na amd 😁😁. Treba budem mit stesti a jeho soucasny technologicky neuspech popreje vyhodnejsim nakupum.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 28 pro 2019 18:11

Já měl v PC AMD CPU jen jednou a to Athlon 1GHz :idea:
Před a po už vždy jen Intel ... zas na druhou stranu.. mi do PC nesmí Nvidia ... grafika vždy ATI, na 15 minut jsem zhřešil s Rivou TNT2 a už nikdy více :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 28 pro 2019 20:58

Mas to pekne nastaveny😁😁(Ja kupuju pc uz par let, nez se rozhoupu, tak bude treba intel zpatky na koni s novou generaci cpu😂😂😂😂). U me vyhrava celkove lepsi produkt, ja na znacky nikdy nebyl.
Co se nvidia tyce, ten jeji reditel, to je panecku material...co zas pustil z huby...ze rtx 2080 je vykonejsi, nez ps5...aby ne, kdyz grafika sama stoji zhruba 700 dolaru a ps5 bude stat asi taky tak.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od mnam84 » 28 pro 2019 21:06

Poslední dividendy letoška došly, tak letos o 200 % víc dividend hlavně díky nově investovanému kapitálu, ale hlavně dvě ze tří portfolií dosáhly čistého přijmu z dividend přes 6 %, a třetí které mám jen pul roku 3 %. Celkově mi tento přijem vzrostl o 2 %. Musím říci, že se ted na to kouká celkem příjemně.

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Hradec » 28 pro 2019 21:10

To ti moc gratuluji. Ja letos nic, jsem zvedav na 2020. Zainvestovano mam, mel bych dostat na dividendach v prumeru asi 5.4%. Samosebou mam v planu zvysovat kapital. Ale uz ted jsem s ptf cca o 600 dolaru v plusu. To jde, na to, ze jsem zacal pred dvouma mesicema 😂😂

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 28 pro 2019 23:09

mnam84: slušný slušný!!! Gratulace veliká!

Mě ještě čeká na Silvertra dvojitá speciálka od CSWC, klasika poslední den v měsíci GAIN a nakonec pár centů (přesně 5,5 centu) od padlého aristokrata OMI :idea:

Letos jsem se trošku rozšoupnul s nákupama, takže 5% čistého to asi nedá, i když ... uvidím ještě jsem to nepočítal, měl jsem jiné starosti :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od _turek » 02 led 2020 23:07

Všichni se tu chlubí s výsledky portfolií, tak něco málo o mém malém portfoliu, kde dividendy ne vždy mají hrát prim.
Nárust dividend proti předchozímu roku o nekonečno procent :) přepočteno na czk, protože většinu mám czk akciích je 533,- Kč, takže opravdu skoro nic, ale nějak se začít musí. :) I kdyby jsem letos neinvestoval tak porostu u dividend o desítky procent, protože má největší pozice v USA mi přinesla jen 1 kvartální dividendu. Nicméně nezainvestovaných peněz na účtu mám skoro tak samo jak zainvestovaných, takže jen co přijde nějaká korekce, tak portfolio posunu dál. Růst portfolia díky českým šnekům byl zanedbatelný cca 4%. Největší raketu za rok udělal AVAST 79% škoda že tu pozici jsem tam měl nejmenší :) Nicméně firmám se daří, takže se o růst v letech nebojím. I přes malý kapitál a malou dividendu je mi jasné, že kulička se začíná roztáčet a těším se na další roky a kumulaci.

Všem přeji ty nejlepší nákupy v novém roce a přidám i zdraví, bez něho to nejde.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 03 led 2020 17:04

Tož rok 2019 uzavřen... a díky příkupům a navýšení divi se mi podařilo opět splnit cíle loni nastavené (https://www.investicnigramotnost.cz/hod ... roku-2018/)

Tedy:

- OK - udržet portfólio do 30 akcií
- OK - dividendový výnos portfólia 4%+ = překonat inflaci
- OK - navyšovat pozice, když bude vhodná doba
- OK - posbírat alespoň 2000 dolarů dividend
- neprodávat - se vidělo (QCOM, OMI, LEG a VGR z kola ven)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 03 led 2020 20:15

Hmm, zajímavé, já se tedy pochlubím také, ale u mě je to jinak.

1. Do portfolia už (zatím) žádné peníze neposílám, jen čerpám.
2. Všechny dividendy utrácím (vybírám z portfolia).
3. Vybírám z portfolia i trochu akcií (prodej malé části portfolia), protože mě čekalo a čeká větší vydání.

A čím bych se mohl pochlubit je to, že přesto mi každý kvartál mírně roste dividendový výnos (v absolutní částce), počítám to u US akcií po kvartálech. Tedy dělám to tak, jako bych už byl v důchodu a vylepšuju si tím životní úroveň. Holt jsem s tím čerpáním dividendového důchodu začal dřív:-)

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Kamarad » 04 led 2020 15:38

Ahoj,
jsem zde nový tak se nejdříve představím :) Je mi 28 a s investováním jsem začal v únoru 2018. Jsem ve fázi základní tvorby portfolia s dlouhodobým cílem mít možnost se v 50-ti letech svobodně rozhodnout, zda chci s manželkou do důchodu či nikoliv.
Hlavní cíl za rok 2019 - celková divi větší než 500 $ netto - splněno.
Nic moc víc se zatím hodnotit nedá, vzhledem k tomu, že jsem na začátku. Snad jen celkové zhodnocení akcií (včetně nerealizovaného zisku) od 2/2018 do 12/2019 je 38% (nepočítám do toho cash vyhrazen na investice, na kterém nyní sedím - 25% ptf), rozpočítat to na časový úsek roku je na moji lenost moc... tak snad příští rok.

Cíl na rok 2020 - celková divi větší než 1000 $ netto.

A přidám ještě TIP na rok 2020
: pro spekulanty na divi - ADES
: na divi při korekci - TXN, AVGO
: pro budoucí milionáře :) - Trillium Therapeutics
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Odpovědět